×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

قطع کامل وابستگی به متخصصین خارجی برای تعمیرات اساسی توربین ها

حسین بحرالعلوم  گفت : تمام فرایند تعمییرات اساسی دستگاهها و توربین های تولید کننده برق توسط متخصصین داخلی و شرکت های پیمانکاری بومی صورت می گیرد که سبب شده حجم زیادی از هزینه های ما کاسته وبه کیفیت تولید افزوده شود و  از خروج ارز نیز جلوگیری گردیده است.

به گزارش ” راه ارمان “ حسین بحرالعلوم  مدیر عامل نیروگاه سیکل ترکیبی کرمان در روز صنعت برق به همه تلاشگران و بسیجیان این واحد تولیدی تبریک گفت و اعلام کرد : از مهمترین عملکرد پایگاه مقاومت بسیج امام رضا(ع) نیروگاه کرمان در سال گذشته به کسب رتبه برتر جشنواره مالک اشتر در حوزه بسیج کارگری است که به عنوان پایگاه نمونه انتخاب شده بود، می باشد .

وی به  نامگذاری سال ۹۸ ، با عنوان « رونق تولید » اشاره کرد و گفت :  رونق تولید در سایه همت و تلاش مضاعف همه کارکنان شرکت های تولیدی و مدیریت جهادی مسئولین مربوطه و البته با روحیه و تفکر بسیجی امکان پذیر است.

بحرالعلوم ادامه داد : در خصوص مسئله تحریم های ظالمانه آمریکا و جنگ اقتصادی مطالبی را بیان و بر لزوم هوشیاری در مقابل توطئه های دشمنان و نیز افزایش آگاهی ، بصیرت و وحدت و همدلی مردم تاکید کرد.

مدیر عامل نیرگاه به فعالیت این واحد تولیدی اشاره کرد و گفت : نیروگاه سیکل ترکیبی با ۶ واحد گازی به ظرفیت نامی هر واحد ۱۵۹ مگاوات که در اجرا به هشت واحد با همان ظرفیت برای هر واحد تغییر طرح پیدا نمود ، به مرکزیت ثقل کرمان مورد تصویب قرار گرفت به این ترتیب فاز اول طرح نیروگاه که شامل احداث ۸ واحد گاز با ظرفیت کل ۱۲۷۲ مگاوات بوده است عملا از سال ۱۳۷۹ آغاز شد .

وی ادامه داد :سوخت اصلی نیروگاه ،گاز طبیعی بوده که ابتدا از طریق خط لوله اصلی گاز کرمان از پالایشگاه سر خون بندر عباس وارد نیروگاه می شد اما در حال حاضر  این خط به شبکه سراسری گاز کشور متصل گردیده و سوخت دوم آن گازوئیل است که به کمک خطوط لوله به نیروگاه منتقل و در مخازن ۲۰ میلیون لیتری ذخیره و مورد استفاده قرار می گیرد .

بحرالعلوم مدعی شد : نیروگاه سیکل ترکیبی کرمان یکی از بزگترین نیروگاه‌های ایران است که نقش مهمی در تولید برق جنوب شرق کشور دارد و متخصصان و کارکنان این نیروگاه، بدون وابستگی به خارج از کشور، قطعات دستگاه ها و توربین های سیکل ترکیبی کرمان را تعمیر اساسی می کنند و کاملا در این مهم بومی سازی شده عمل می شود .

مدیر عامل نیروگاه سیکل ترکیبی کرمان افزود : تمام فرایند تعمییرات اساسی دستگاهها و توربین های تولید کننده برق توسط متخصصین داخلی و شرکت های پیمانکاری بومی صورت می گیرد که سبب شده حجم زیادی از هزینه های ما کاسته وبه کیفیت تولید افزوده شود و  از خروج ارز نیز جلوگیری گردیده است .

وی در پایان ایشان خاطر نشان کرد :   ملت ایران با ایمان و اراده قوی و توکل به خداوند متعال از این بحران هم مانند سایر بحران هایی که در طول این چهار دهه پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی برای کشور جمهوری اسلامی پیش آمده ، به سلامت عبور خواهند کرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false