×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

لزوم برخورد قاطع قوه قضائیه با هوچی گری سلبریتی ها/ جریان مقاومت خانه آمال اسرائیل را با تاسی از واقعه عاشورا تخریب می کند

آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد.

به گزارش راه آرمان؛ آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد که مشروح خطبه ها را در زیر می خوانید:

امام جمعه کرمان: جریان مقاومت خانه آمال اسرائیل را با تاسی از واقعه عاشورا تخریب می کند

حجت‌السلام‌ حسن‌ علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان عنوان کرد: کسانی که مقام دارند اما با خدا نیستند باید در چشم مردم کوچک باشند، همه ما باید تقوا محور رفتار کرده و خداوند را در تمام صحنه‌های زندگی مشاهده کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اسلام با محوریت پیامبر(ص) و تحولاتی که اسلام به ‌وجود آورد افزود: پیامبر(ص) سه محور اساسی را دنبال کردند و به واسطه آن ها توانست جامعه‌ای پیشرو بسازد.

حجت الاسلام علیدادی‌سلیمانی اظهار داشت: جامعه آن روز بسیار خشن بود و نخستین اصل پیامبر(ص) در این ماموریت سخت افزایش معرفت و بالا بردن شناخت جامعه آن روز بود، حضرت علی(ع) در این رابطه این چنین فرموده است که پیامبر درهای بسته را گشود و حق و باطل را به مردم شناساند.

وی ادامه داد: در تاریخ بشریت انسان‌های سو ‌استفاده‌گر و ظالم از بی‌اطلاعی مردم استفاده کرده و دست به جنایت‌های بزرگی زدند، پیامبر(ص) در مقابل این گونه افراد ایستاد همانگونه که در جریان مسجد ضرار پیامبر(ص) مشخص کرد عده‌ای با سو استفاده از جریان حق و مقدسات به دنبال مقاصد شر و ظلم هستند.

خطیب جمعه کرمان تاکید کرد: پیامبر(ص) با افزایش آگاهی مردم توانست دل‌هایی را که سرشار از گناه بودند را به سمت خداوند هدایت کند، مسلمان‌ واقعی فریب ظاهر را نمی‌خورد، درک عمیق از موضوعات دارد و به ندای کمک هر کس لبیک نمی گوبد، بلکه زمانی که از نیت فرد آگاه شد پاسخ می‌دهد.

حجت الاسلام علیدادی‌سلیمانی یادآور شد: پیامبر(ص) اسوه حسنه‌ای است که در میان مردم الگو‌های محکمی در تمام سطوح ایجاد کرد در حالیکه الگوسازی یکی از اصل‌های مهمی است که پیامبر(ص) توانست با آن جامعه را تغییر دهد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان گفت: اسرائیل نقشه‌هایی را در سر می‌پروراند و در تلاش  است که خاک کشور جعلی خود را گسترش دهد اما به فضل الهی جریان مقاومت در برابر ‌این اقدام ایستاده است.

وی با اشاره به اینکه جریان قدرتمند مقاومتی که در جهان اسلام شکل گرفته است نشأت گرفته از حادثه عاشورا است مطرح کرد: مردم ما باید درس مقاومت در برابر زیاده‌خواهی‌های آمریکا و اسرائیل را از واقعه عاشورا بگیرند.

خطیب جمعه کرمان بیان داشت: رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند نابودی اسرائیل نزدیک است از این رو جریان مقاومت ایران را الگوی خود قرار داده و مقام معظم رهبری را رهبر خود می‌دانند.

حجت الاسلام علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه گام‌هایی که جمهوری اسلامی ایران در جهت کاهش تعهدات خود برمی‌دارد به دنبال نابودی استکبار است، افزود: باید مواظب فرانسویان باشیم زیرا در اینجا نقش آمریکا را بازی می‌کنند و در لباس دوستی نزدیک می‌شوند اما اهداف دیگری دارند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان ابراز داشت: راهپیمایی عظیم اربعین نشات گرفته از حرکت کاروان اسرای حسینی از کربلا به سمت شام است که سبب ایجاد معرفت زیادی در جامعه آن روز شد.

امام جمعه ریگان: فرهنگ مقاومت، الهام گرفته از نهضت سرخ حسینی است

حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی در خطبه های این هفته ریگان اظهار داشت: شور و شعور حسینی در مجالس عزاداری بسیار عالی بود، به صورت میدانی در ۳۰ مجلس عزاداری شرکت داشتم که حضور مردم این خطه بسیار خوب و پر رنگ بود.

حجت الاسلام رنجبر ماهانی افزود: مدت زیادی است که استکبار جهانی و در راس آن آمریکای جنایتکار با نقشه ها و دسیسه های مختلف سعی در ایجاد تفرقه در جهان اسلام دارند از این رو تفکر وهابیت و تکفیری که  زاییده دست  آن ها در جنگهای نیابتی است.

وی عنوان کرد: فرهنگ مقاومت که الهام گرفته از نهضت سرخ حسینی است، با تاسی از آموزه های عاشورایی در حزب الله لبنان، انصارالله یمن، حشدالشعبی عراق، حیدریون، فاطمیون و زینبیون به منصه ظهور رسیده است.

امام جمعه ریگان ابراز داشت: پس از آنکه آمریکا برای مقابله با فروش نفت ایران اقدام به توقیف نفتکش ایران کرد، ایران نیز نفتکش انگلیسی را توقیف و پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی را ساقط کرد در نتیجه آنها مجبور شدند نفتکش ایرانی را آزاد کنند.

حجت الاسلام رنجبر ماهانی ادامه داد: آمریکایی ها مانند مار زخمی به دنبال انتقام بودند این بار به ناخدای نفت کش ایرانی پیشنهاد رشوه دادند، در یک پیام به ناخدای نفتکش ایرانی نوشتند شما با این پول می توانید هر طور که می خواهید زندگی کنید، ناخدای کشتی از همکاری با دولت آمریکا خودداری کرد و پس از نا امیدی خزانه داری آمریکا ناخدای کشتی را تحریم کرد.

خطیب جمعه ریگان مطرح کرد: پیشنهاد رشوه به ناخدای نفتکش ایرانی اوج ذلت، حقارت و استیصال آمریکا است، این امر حاکی از آن است که آمریکا هیچ اهرمی غیر از رشوه نداشته است.

وی در پایان تاکید کرد: بدهی ۲۰ هزار میلیارد دلاری آمریکا نشان دهنده بحران اقتصادی و افول قدرت نرم آمریکا در جهان است.

امام جمعه موقت نرماشیر: توقف غنی سازی اورانیوم ، رویای پوشالی آمریکا

حجت الاسلام صادق زابلی زاده در خطبه های این هفته نماز جمعه نرماشیر با اشاره به شهادت امام سجاد (ع) بیان کرد: امام سجاد(ع) ذخیره کربلا بودند که خداوند متعال مقرر دانست تا این امام همام در واقعه عاشورا بیمار شوند و زنده بمانند تا قیام نهضت عاشورا برای آگاهی مردم سینه به سینه منتقل شود.

خطیب جمعه نرماشیر با اشاره به حدیث امام سجاد(ع) اظهار داشت: مومن پنج نشانه دارد؛ پرهیز از خوراک، انفاق در هنگام تنگ دستی، صبر و استقامت در برابر مشکلات، کنترل نفس، فرو بردن خشم، از جمله این نشانه ها هستند.

وی افزود: استقامت و ایستادگی مردم ایران سبب رانده شدن دشمن شده است و جایی که استقامت باشد دشمن عقب نشینی می کند، این اقتدار کشور ایران است.

امام جمعه موقت نرماشیر در پایان با اشاره به هدف آمریکا از تحریم کشور ما تاکید کرد: هدف آمریکا از تحریم ما این است که رفتار و سیاست خود را در منطقه حاکم کرده و ما را مجبور کند تا غنی سازی اورانیوم را متوقف کنیم و اهداف اما ترامپ باید بداند، اوهام آن ها هیچگاه محقق نمی شوند.

امام جمعه فاریاب: لزوم برخورد قاطع قوه قضائیه با هوچی گری سلبریتی ها

حجت الاسلام رفیعی امام جمعه فاریاب ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه فاریاب گفت: از هیات مذهبی، مداحین، ادارات و نهادهایی که مردم را در امر مقدس عزاداری سالار شهیدان همراهی کردند مانند سپاه، گشت های رضوی، نیروی انتظامی و امنیتی تشکر کرد.

خطیب جمعه فاریاب عنوان کرد: قوت جبهه های مقاومت موجب تسریع در روند رو به افول آمریکا مانند مجبور شدن به تقلیل نیروهای خود در افغانستان شده است.

  وی با اشاره به قدرت ایران در منطقه افزود: آمریکا در مقابل ایران به بن بست رسیده است که پیشنهاد رشوه به ناخدای هندی تبار نفتکش ایرانی نشان دهنده این امر است.

حجت الاسلام رفیعی تاکید کرد: از قوه قضائیه درخواست داریم تا با هوچی گیری سلبریتی ها که پروژه کشته سازی مانند خودسوزی دختر آبی را به راه انداخته، برخورد جدی کند.

خطیب جمعه فاریاب از عدم شفاف سازی رای نمایندگان در مجلس ابراز گلایه مندی کرد و گفت: تعطیلی مجدد معدن شن و ماسه موجب گرفتاری مردم شده است.

امام جمعه کوهبنان: حمایت از تولید ملی راهکار مبارزه با دشمنان در جنگ اقتصادی

نماز جمعه این هفته شهر کوهبنان به امامت حجت الاسلام عباس جعفری و با حضور جمعی از مسئولان اجرایی و قضایی، فرماندهان نظامی و انتظامی، مردم ولایت مدار و بسیجی کوهبنان در مسجدجامع این شهرستان برگزار شد .

امام‌جمعه کوهبنان پس از دعوت همگان به تقوای الهی گفت: ۱۳محرم سالروز ورود اسرا به مجلس ابن زیاد در کوفه است او جشنی برای پیروزی ظاهری گرفت و برای پاشیدن نمک به زخم اسرا آنان را وارد جشن کرد.

وی افزود: حضرت زینب(س) در این مجلس جوابی کوبنده به ابن زیاد داد و از زیبایی های خدا سخن به میان آورد لذا پایه های حکومت ابن زیاد به لرزه درآمد، این جا بود دستور داد اسرا را به سمت شهرهای دیگر روانه کنند.

خطیب جمعه کوهبنان به منویات مقام معظم رهبری در هفته دولت اشاره نمود وعنوان کرد: معظم له تاکید کردند در فرصت باقی مانده اولویت اصلی دولت باید بر اقتصاد و فرهنگ مردم باشد لذا تا‌ می توانیم با برنامه و هدف گام برداریم، اشتغال و حمایت از تولید ملی در راس برنامه ها قرار گیرد و نسبت به تولید داخلی حساسیت داشته باشیم .

وی خاطر نشان کرد: همه مردم و مسئولین به خرید محصولات داخلی تعصب داشته باشند و در کنار آن  فرهنگ اسلام ناب محمدی، فرهنگ ایثار و گذشت، مقاومت، کمک به مردم مظلوم، کار و تلاش و…مورد توجه جدی همگان‌ قرار گیرد .

حجت الاسلام جعفری تحریم های دشمن را فرصت مناسبی جهت تقویت کالای داخلی و افزایش تولید دانست و ادامه داد: یکی از راه های مبارزه با دشمنان خرید کالای داخلی است .

وی از مردم شهرستان به واسطه حضور گسترده در برنامه های عزاداری و مجالس اهل بیت(ع) در دهه اول محرم تشکر نمود و گفت: اقامه نماز اول وقت در روز تاسوعا و عاشورا در شهرستان ستودنی است اما جا دارد سقایت و آب دادن به عزاداران بیشتر مد نظر باشد و در عزاداری ها از خرافات پرهیز گردد.

امام جمعه فهرج: بیانیه گام دوم رهبر انقلاب عزت کشور را به دنبال خواهد داشت

حجت الاسلام والمسلمین خیرالله ابراهیمی امام جمعه فهرج در خطبه اول نماز جمعه امروز به یکی از اوصاف بارز و شاخص سیدالشهدا (ع) اشاره و بیان داشت: شجاعت از جمله ویژگی های ائمه اطهار است که این صفت در وجود امام حسین (ع) در صحنه کربلا و عاشورا وجود داشت.

وی از صداقت، همراهی کردن با دوست، صبر و تحمل سختی ها، دوری از گناه و معصیت به عنوان علائم شجاعت نام برد و خاطرنشان کرد: صداقت عامل شجاعت است که در رفتار و کردار انسان نمود پیدا می کند.

امام جمعه فهرج با بیان اینکه دروغ نشانه ترس است افزود: امروز دشمن آن زمان با همان افکار در صحنه حاضر است و ما بایستی در این برهه خود را در رکاب ولی و اولیاء خدا قرار دهیم.

حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه دوم نماز جمعه فهرج ضمن تسلیت ایام سوگواری و عزاداری سید و سالار شهیدان و یاران با وفایش اظهار داشت: اسارت حضرت زینب (س) و فرزندان حضرت یکی از دلایل حقانیت سیدالشهدا (ع) بود و بد به حال کسانی که اسیر نفس و خواسته های درونی خود باشند.

وی با اشاره به برداشتن گام سوم کشور در کاهش تعهدات برجامی تصریح کرد: ما باید به محض خروج آمریکا از برجام این تو دهنی امروز را به استکبار میزدیم و به تعهدات مان عمل نمیکردیم.

خطیب جمعه فهرج با بیان اینکه آمریکا طی یکسال گذشته هیچ نقطه قوتی نداشته است، ابراز داشت: به تعبیر حضرت آقا آمریکا رو به افول است و دیگر این کشور قدرت و توان گذشته را نخواهد داشت.

حجت الاسلام ابراهیمی پیشنهاد رشوه آمریکا به ناخدای نفتکش ایران، ساقط نمودن پهپاد آمریکایی، مذاکره با انصارالله یمن و … را نشانه ذلت و خواری این کشور دانست و گفت: بیانیه گام دوم انقلاب حضرت آقا به منزله رفتن ما به سمت پیشرفت و قدرت است و مطمئنا در آینده عزت کشور را به دنبال خواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنانش از همه افراد و مجموعه هایی که در برگزاری مطلوب مراسمات دهه اول محرم نقش داشته اند قدردانی نمود و بیان داشت: خدا رو شکر محافل و مجالس ابی عبدالله (ع)امسال نیز با شکوه خاصی برگزار شد و امیدواریم در ادامه ماه محرم و صفر این مراسمات تداوم داشته باشند.

امام جمعه فهرج با ابراز خرسندی از راه اندازی هیئات عزدارای توسط جوانان شهرستان خاطرنشان کرد: جای تقدیر و تشکر دارد از حجت الاسلام جلال آبادی که با توجه خود به خوبی هیئات خودجوش جوانان را مدیریت نمودند.

حجت الاسلام ابراهیمی همچنین ضمن قدردانی از زحمات اصناف شهرستان به گلایه از این مجموعه پرداخت و بیان داشت: اکثر مغازه ها در روز عاشورا پارچه و بنر مناسبتی نصب نداشتند و بایستی متولیان کار با ورود خود سیما و چهره شهر را تغییر دهند.

وی در پایان به در پیش رو بودن آغاز بازگشایی مدارس اشاره و تصریح کرد: برخی از دانش آموزان در آستانه فصل مدارس از تمکن مالی مناسبی برخوردار نیستند و میطلبد خیرین با مساعدت خود این طیف از دانش آموزان نیازمند را حمایت نمایند.

امام جمعه آسمینون: گام چهارم ایران همراه با کاهش تعهدات ایران در برجام است

حجت الاسلام و المسلمین رضا احمدی نیک امام جمعه آسمینون (نودژ) در خطبه های نماز جمعه (۲۲ شهریور۹۸) گفت: الگوی نظام اسلامی برای برون رفت از مشکلات و موانع ، عاشورا و زنده نگه داشتن نام و یاد امام حسین (ع) و سیره آن حضرت است.

حجت الاسلام والمسلمین رضا احمدی نیک افزود: همه ما می دانیم و دنیا هم می داند که رمز پیروزی انقلاب اسلامی ما، عاشورا بوده و امروز هم، اسلام زنده به عاشورا و امام حسین (ع) است و الگوی نظام اسلامی برای برون رفت از مشکلات و موانع، امروزه عاشورا و زنده نگه داشتن نام و یاد امام حسین (ع) و سیره آن حضرت است.

رضا احمدی نیک اظهار داشت: فراگیری وگستردگی مراسم عاشورای حسینی در کشورهای مختلف که در سال های اخیر به اوج خود رسیده، بُعد جهانی و گستردگی نهضت حسینی را آشکار کرده است، این حضور که امسال ارتباط معنا داری با تبلور جبهه فراگیر مقاومت یافته است، نمایانگر پویایی و زایندگی این نهضت و واجد این پیام است که عاشورا می‌تواند همه آزادیخواهان و عدالت طلبان دنیا را به هم پیوند دهد و شبکه بین‌المللی مقاومت را ایجاد کند.

احمدی نیک عنوان کرد: از شاخصه‏ های این نهضت را که منشأ الهام بخش به نهضت ‏های آزادیبخش است می توان به مواردی همچون شهامت از الفبای اولیه حماسه‏ حسینی، ایثار حسینی، صبر واستقامت، شاخص ‏ترین پیام اجتماعی و پیامد قیام سید الشهدا، نجات مردم از جهالت و گمراهی ، خیزش عمومی و حرکت و اقدام تنها برای خدا اشاره کرد.

خطیب جمعه نودژ خاطر نشان کرد: سال هاست استکبار جهانی و در رأس آن آمریکای جنایتکار، با نقشه ها و دسیسه‏ های مختلف، سعی در ایجاد تفرقه در جهان اسلام و محو ارزش های  اسلامی و دینی داشته ودر این مسیر،  به پلید ترین ورسوا ترین توطئه ها برای جنگ اسلام علیه اسلام با میدان  داری تفکر وهابیت وتکفیری دست زده که جنگ نیابتی سال های اخیر در جهان اسلام، نتیجه آن است. 

امام جمعه نودژ با اشاره به گام سوم کاهش تعهدات برجامی و فرصت دوباره به غرب ادامه داد: با برداشته شدن گام سوم هسته ای، ایران این اولتیماتوم را به غرب و نهادهای بین المللی دادکه این گام ها تا ابد نمی توانند استمرار داشته باشند و چه بسا گام چهارم، گام نهایی کاهش تعهدات برجامی باشد.

رضا احمدی نیک با اشاره به پیشنهاد رشوه مقامات آمریکا به ناخدای هندی نفتکش ایرانی بیان کرد: پیشنهاد رشوه مقامات آمریکا به ناخدای هندی نفتکش ایرانی، اوج ذلت، حقارت و استیصال آمریکا را نشان می‌دهد که امریکا هیچ اهرمی برای مقابله با ایران نداشته و تنها راه موجود را پیشنهاد رشوه به ناخدای کشتی ایرانی دانسته که آن هم رد شده است .

احمدی نیک گفت: با مقاومت و ایستادگی، برنامه و راهکارهای عملی، دیپلماسی فعال و عزتمندانه و با میدان دادن به جوانان نقشه های استکبار جهانی نقش بر آب می شود.

امام جمعه نودژ با اشاره به کانون مهم خانواده یادآور شد: خانواده برای ایجاد آرامش و اطمینان است و اگر کانون خانواده گرم باشد فرزندان بانشاطی تحویل جامعه می دهد ولی اگر در خانواده ای جنگ، درگیری و اختلاف باشد گل وجود بچه ها را پژمرده تحویل جامعه می دهد.

وی در پایان از آحاد مردم  به ویژه جوانان، هیئت های مذهبی و مسئولان که در ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در برپایی مجالس همکاری داشتند قدردانی نمود.

امام جمعه ارزوئیه: برخی جریان های سیاسی به دنبال غفلت مردم از پیگیری فساد توسط قوه قضائیه هستند

حجت الاسلام نصرالله پور امام جمعه ارزوئیه عنوان کرد: امروز در سراسر جهان از آفریقا و آمریکا و شرق آسیا گرفته تا اوج آن در کشورهای اسلامی دنیا شاهد بین المللی شدن ذکر اباعبدالله الحسین (ع) هستیم و شاهد آن هستیم که جبهه ی مقاومت اسلامی پیوند خاصی با اباعبدالله الحسین(ع) خورده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: نهضت اباعبدالله الحسین(ع) با بهره گیری از نهضت حسینی در قالب جبهه مقاومت، انصارالله یمن، حزب الله لبنان، لشکر فاطمیون و زینبیون، دفاع وطنی سوریه و ملت بزرگ و رشید ایران اسلامی یک اتحاد حسینی مهدوی با اسکتبار جهانی مبارزه می کند.

امام جمعه ارزوئیه افزود: امروز همه پذیرفته اند که با یزیدهای عالم و حرمله های زمان مبارزه کنند که الزام آن هم شناخت حسین زمان است و این معجزه ی اسلام و شیعه و عاشورا است که بعد از ۱۴۰۰ سال از اهل بیت(ع) به یادگار گذاشته است که در حقیقت درس بصیرت، درس تقوا، درس وحدت و درس مبارزه با ظلم می دهد.

حجت الاسلام نصرالله پور با اشاره به پنجشنبه ۱۴ شهریورماه و اتمام فرصت ۶۰ روزه دولت جمهوری اسلامی ایران به تعهداتش در برجام تصریح کرد: رئیس جمهور محترم در گام سوم تعهدات هسته ای کاهش تعهدات را در قبال برجام اعلام کردند و لغو نمودند و این دربرگیرنده ی این پیام بود که آمریکا و اروپا منتظرگام ۴ و ۵ از سمت جمهوری اسلامی ایران نباشند که این اقدام تو دهنی محکمی به دهان استکبار جهانی بود.

وی با اشاره به خروج آمریکا از برجام بیان کرد: در این مدت شدیدترین فشارهای اقتصادی بر اقتصاد ایران وارد شد که در طول تاریخ تحریم های دنیا بی سابقه بود البته اتفاق مهم در ذیل این امر این بود که مسئولین از شرکت های دانش بنیان حمایت کنند.

امام جمعه ارزوئیه با تاکید بر همدلی مردم و مسئولین عنوان کرد: امروز آرمان های امام و انقلاب باید سرلوحه ی کار ما باشد تا بتوانیم انسجام و همبستگی خود را در هر وهله ای حفظ نماییم و اجازه ندهیم جریانات سیاسی نا به هنجار داخلی مردم را از پیگیری مبارزه بافساد فراگیر قوه قضائیه غافل کند.

حجت الاسلام نصرالله پور با توجه به حضور سید مقتی صدر در ایران بیان کرد: امروز حضور سران حماس به کشور ما نشان از نهضت فراگیر فرزندان حسین(ع) دارد، که از امام حسین(ع) آغازگر این نهضت و با سیدحسن حسینی در لبنان و سید علی خامنه ای در ایران تا زکزاکی و شیخ عیسی قاسم و تمام رهبران مقاومت زیر یک بیرق جمع شده اند.

انتهای پیام/ س

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false