×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

ما میراث دار واقعه غدیر هستیم و باید آن را حفظ کنیم/رونمایی از کتاب «شهید سلیمانی شهید ولایت»در روز عید غدیر

عربپور گفت : امروز تلاش می شود تا مسئله ولایت به نسل های آینده نیز برسد  و این مجاهدت می خواهد تا از خانه، مدرسه، دانشگاه، نویسنده توانمند، گوینده پرتوان همه و همه دست در دست، این میراث را به نسل های بعد انتقال دهیم تا آنها نیز باید تلاش کنند تا ظهور امام عصر برسد تا با امامت خود جهان را پر از عدل کند.

به گزارش راه آرمان، حجت الاسلام مهدی عربپور دبیر  ستاد غدیر در استان کرمان صبح امروز به مناسبت فرا رسیدن دهه امامت و ولایت و عید غدیر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مسئله غدیر یکی از مسائل بسیار مهم و اساسی جهان اسلام است چرا که در رأس غدیر رسالت و نبوت پیامبر (ص) پایان نپذیرفت.

وی گفت : گرچه  با پیغمبر خاتم الانبیا (ص) و ولی، هیچگاه هدایت، انسانیت و بشریت نمی بایست فراموش شود بر همین اساس در غدیر پیامبر که از جانب خدا مامور بودند فردی به جانشینی خود منسوب  و این موضوع در ملاء عام انجام شد و مردم بیعت کردند و این مسئله هدایت بعد از پیامبر تا امروز ساری و جاری است.

دبیر ستاد غدیر استان کرمان، با بیان اینکه مسئله امامت جامعه اسلامی مسئله ای است که نمی توان به راحتی از آن گذشت کرد، افزود:  امروز هم مردم به امام هادی و رهبر نیازمند هستند همانطور که آن روز بودند و این اسلام است که بعد از پیغمبر (ص) با تعیین ۱۲ امام و با غیبت کبری با تعیین ولایت  تا ظهور امام عصر (ع) استمرار دارد.

حجت الاسلام عربپور عنوان کرد: همانطور که در طول تاریخ جریان غدیریون وجود داشت و آنها به دنبال حق بودند و  در مقابل آنها نیز جریان نفاق وجود داشت ، اما با انتصاب امیر مؤمنان علی  (ع) در غدیر مایوس شدند و  بین این دو جریان در طول تاریخ گفتگوها وجود داشته است که جماعت نفاق به دنبال فراموشی غدیر و جریان حق به دنبال احیا تبیین، تعیین و جانشین امامت بودند.

وی تصریح کرد: علیرغم اینکه در این مسیر عده ای شهید، عده ای زندانی و عده ای زبانشان بریده شد تا از فضائل غدیر سخن به میان نیاورند.

دبیر ستاد غدیر استان کرمان اذعان کرد: همانطور که باطل رفتنی و حق ماندنی است با وجود این همه سختی ها غدیر همچون گذشته درخشان است و ما باید درخشانی آن را حفظ کنیم البته همانطور که برخی بدنبال ایجاد نفاق و تفرقه جامعه اسلامی بودند تلاش کردند با فراموشی غدیر به هدف خود برسند، اما تابعین پیغمبر (ص) هم شیعه و هم سنی به دنبال این بودند مسئله غدیر و وحدت مسلمین حفظ شود.

حجت الاسلام عربپور خاطرنشان کرد: امروز بعد از قرن ها ما میراث دار این مسئله مهم هستیم و وظیفه داریم این سرمایه را حفظ کنیم  همانطور که تا امروز حفظ شده و نیز تلاش می شود تا به نسل های آینده نیز برسد  و این مجاهدت می خواهد تا از خانه، مدرسه، دانشگاه، نویسنده توانمند، گوینده پرتوان همه و همه دست در دست این میراث را به نسل های بعد انتقال دهیم تا آنها نیز باید تلاش کنند تا ظهور امام عصر برسد تا با امامت خود جهان را پر از عدل کند.

وی،  جذب جوانان، تاکید بر امت اسلامی و تاکید برنامه ها، جذب کمک های مردمی و خیرین، تعامل با تشکل های مردمی ، سمن ها و هیئات مردمی، فعال سازی کلیه نهادهای انقلابی، فعالیت در راستای تبیین غدیر و آموزش های عمومی، ارتباط غدیر با بیانیه گام دوم انقلاب، توجه به بعد حکومتی غدیر، ترویج نهج البلاغه، تبیین و تفسیر خطبه های نهج البلاغه را از جمله برنامه های دهه ولایت برشمرد.

دبیر ستاد غدیر افزود: با توجه به اینکه در شرایط خاص کرونایی هستیم  و وضعیت استان خاص است ، براساس مصوبه ستاد کرونا امسال  مراسم جشن با جمعیت زیاد را نخواهیم داشت، اما این جشن ها محدود و با رعایت پروتکل های بهداشتی در ادارات و در برخی از مساجد برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام عربپور همچنین، کمیته تبلیغات  با مسئولیت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ، کمیته احسان و مواسات با مسئولیت کمیته امداد، کمیته فضای مجازی با مسئولیت قرارگاه مبین و سراج، کمیته هیئت های مردمی با مسئولیت آقای افضلی، کمیته بانوان بنیاد غدیر با مسئولیت آذر همتی را از جمله ۵ کمیته متشکل در ستاد غدیر عنوان کرد.

وی عنوان کرد: به لحاظ اینکه امسال جای سردار دلها خالی است برنامه هایی که در طول عید غدیر برگزارمی شود با پشتیبانی اداره اوقاف  و همکاری بنیاد شهید حاج قاسم سلیمانی کتابی با عنوان «شهید سلیمانی شهید ولایت» رونمایی خواهد شد.

دبیر ستاد غدیر از برگزاری جشن شب عید غدیر به صورت محدود و با رعایت پروتکل بهداشتی و با مجوز از ستاد کرونا در گلزار شهدا خبر داد.

حجت الاسلام عربپور بیان کرد: تبلیغات گسترده میدانی با همکاری شهرداری و اداره سازمان تبلیغات، نصب تبلیغات و بنر در سطح شهر بخش اصناف و ادارات، توزیع بروشور، اجرای گروه های شادی در برخی از خیابان ها و شهرک های اطراف، برنامه سرود و تواشیح ، برگزاری نمایش های کوتاه برای شادمانی مردم، انجام رژه موتوری، انتشار مطالبی در رابطه با غدیر در گروه ها و کانالهای فضای مجازی، پخش کلیپ و موشن گرافیک و پاسخ به شبهات و نشر غدیردر فضای مجازی، اطعام طعام در روز عید غدیر، توزیع  کمک های مومنانه بین نیازمندان، آزادی تعدادی از زندانیان جرائم غیر عمد، استفاده از ظرفیت صدا و سیما برای گفتگوهای علمی و سخنرانی های غذیر، انجام مسابقات فرهنگی، حفظ خطبه غدیر، تجلیل از خادمان سلامت توسط کمیته احسان و گروه های مردمی، استفاده از مطبوعات و رسانه های نوشتاری ، برگزاری مراسم در قبل از شروع نماز جمعه در  صورت برگزاری، بازسازی غدیر توسط جریانات مردمی در مناطق سفید از جمله برنامه هایی است که توسط ستاد غدیر انجام خواهد شد.

وی تاکید کرد: بنیاد غدیر بنیاد مردمی است که توسط غدیریون انجام خواهد شد.

دبیر ستاد غدیر استان کرمان همچنین به عناوین دهه ولایت اشاره کرد و گفت : روز اول به نام ولایت توحید و بندگی ، روز دوم؛ ضامن گام دوم انقلاب، روز سوم؛ ولایت و مردم سالاری دینی، روز چهارم؛ ولایت محور وحدت و امت اسلامی، روز پنجم؛ ولایت، بصیرت دشمن شناسی، روز ششم؛ ولایت هدایت امت اسلامی، روز هفتم؛ ولایت، ایثار و دفاع از حریم ولایت، روز هشتم؛ ولایت، عدالت و انتظار، روز نهم؛ ولایت، غدیر امامت و ولایت، روز دهم؛ ولایت قرآن و عترت که برای هر روز از این عناوین برنامه هایی توسط کمیته ها انجام خواهد شد.

انتهای پیام/نامجو

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false