نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه های مشروعیت قوانین، بنیان گذاری قوانین صحیح، تنقیح مقررات و دیگر بخش های متخلف می تواند به قوای سه گانه کمک کند؛ تا قوانین به نحوی تصویب شوند تا از کارآمدی لازم در مبارزه با فساد برخوردار باشند.

یحیی کمالی پور نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی نظام قانون گذاری از سوی مقام معظم رهبری به قوای سه گانه و بیان اینکه در سیاست های ابلاغی معظم له به چند اصل اشاره شده است، گفت: در قوانینی که تصویب می شوند، قبل از تصویب باید به حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مبنای شرغی قوانین توجه شود و این اصل را مجلس شورای اسلامی باید مورد توجه قرار دهد.

وی ادامه داد: مسئله دیگری که در سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب به آن توجه شده است چالش های حوزه قانون گذاری است؛ رهبر حکیم انقلاب حجم بالای قوانین مصوب را تنقیح مقررات و از چالش های نظام قانون گذاری دانسته اند و ایشان مجلس را اعلام کردند که باید به گونه ای در تنقیح مقررات بروند که شامل این حجم از قوانین نباشد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: یکی از کارهای اساسی و اصولی که مجلس شورای اسلامی می تواند در این راستا در دستور کار قرار دهد رفع قوانین مزاحم، منسوخ و متروک در حوزه قانون گذاری کشور است.

کمالی پور اظهار کرد: زیر ساخت های قانون گذاری مسئله دیگری است که مد نظر رهبرمعظم انقلاب است که در این راستا طرح ها و لوایح باید قبل از اینکه در مجلس به تصویب برسند باید پخته شوند و در این زمینه باید نظر کارشناسان گرفته شود تا قوانین مصوب شده از پختگی کافی برخوردار باشند.

نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه های مشروعیت قوانین، بنیان گذاری قوانین صحیح، تنقیح مقررات و دیگر بخش های متخلف می تواند به قوای سه گانه کمک کند؛ تا قوانین به نحوی تصویب شوند تا از کارآمدی لازم در مبارزه با فساد برخوردار باشند.

انتهای پیام/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری