×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اطلاع رسانی های ناقص و مدارس بی دانش آموز/ سردرگمی کرونایی نیمه شهریور

ضعف در اطلاع رسانی و اظهارات متناقض مسئولان درخصوص بازگشایی مدارس موجب سردرگمی والدین و دانش آموزان در اولین روز سال تحصیلی دوران کرونایی شد.

به گزارش راه آرمان، از قدیم گفته اند :” درس معلم گر بود زمزمه محبتی، جمعه به مکتب آورد طفل گریزپای را” حالا باید گفت اگر اطلاع رسانی صحیح باشد، در روزهای کرونایی به مدرسه آورد دانش آموز گریزپای را!

از صبح امروز که مدارس بازگشایی شده اند آنچه در سطح شهر مشاهده می شد فقط ترافیک جلوی درب مدارس و سردرگمی والدین و دانش آموزان بود. اما چرا این اتفاق روی داد؟ بگذارید کمی به گذشته بر گردیم.

روز ۱۳ شهریور مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در گفتگویی اعلام کرد تمامی مدارس دولتی و غیر انتفاعی در تمامی مقاطع تحصیلی در روز شنبه بازگشایی و کلاس‌ها به صورت حضوری برگزار می‌شود.

روز ۱۰ شهریور استاندار کرمان در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به دستورالعمل بازگشائی مدارس گفت: در مناطق قرمز فعالیت آموزشی کاملا مجازی و در مناطق زرد تقسیم بندی به صورت کلاس حضوری و مجازی است و در مناطق سفید کلاس ها برقرار خواهد بود.

روز ۲۸تیر ماه معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمان از سه سناریو برای بازگشایی مدارس خبر داد. که اگر وضعیت استانی قرمز باشد ۱۵ شهریور روز شکوفه‌ها با ظرفیت نصف، کلاس ها برگزار می‌شود و کلاس‌های سایر پایه ها از ۱۶ شهریور به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

روز گذشته نیز سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام آخرین آمار ابتلا و جانباختگان ناشی از کرونا ، وضعیت استان کرمان را قرمز اعلام کرد.

در واقع براساس آنچه وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد تصمیم بازگشایی مدارس دو ماه قبل گرفته شده بود و آموزش و پرورش تصمیم بر بازگشایی حضوری مدارس با رعایت پروتکل های بهداشتی گرفته شده بود. اتفاقی که به نظر می رسید با توجه به مانور اول شهریور مدارس برای بازگشایی مدارس قرار بود شکل بگیرد.

متاسفانه این برای چندمین بار است که اطلاع رسانی های متناقض موجب سردرگمی مردم شده است. پیش از این هم برگزاری کنکور و مراسمات مذهبی نیز با چنین چالش هایی مواجه شده بود.

به نظر می رسد اشتباهات مسئولان محلی و ملی در اطلاع رسانی تصمیمات از یک سو و توجه مردم به شایعات و اخبار فضای مجازی از سوی دیگر موجب ایجاد اختلال در انجام امور شده است.

اتفاقی که پیش از این بارها در عرصه های سیاسی و اقتصادی نیز رخ داده بود و اظهار نظرهای مختلف از سوی مسئولان موجب شده بود تا مردم نتوانند تصمیم صحیحی برای انجام امور خود بگیرند.

در این روزهای کرونایی نقش آفرینی روابط عمومی های سازمان ها و خبرنگاران رسانه ها در اطلاع رسانی صحیح، به موقع و دقیق بسیار ضروری است.

نویسنده: محمد نعیم رستمی

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false