نماینده مردم جیرفت و عنبر آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه انتخابی من ۱۰۰ مدرسه عشایری وجود دارد که حتی سرویس بهداشتی هم ندارد و یا بسیاری از دانش آموزان در ساختمان های کلنگی و کانکس ها درس می خوانند لذا با این شرایط نباید از دانش آموزان توقع زیادی داشت.

 

 

 

 

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان تنبیه بدنی دانش آموزان جنوب استان کرمان را می توان معضلی دانست که سال گذشته سر خط اخبار روزنامه ها و سایت های سراسر کشور شده بود.

 

 

با نزدیک شدن به سال تحصیلی جدید این دغدغه برای دانش آموزان و والدین آن ها وجود دارد که آیا مسئولین امر برای جلوگیری از این اتفاقات راهکاری ارائه کرده اند یا همانند سال های گذشته این دانش آموزان هستند که باید قربانی بی توجهی برخی مسئولین شوند.

 

 

همین موضوع را از یحیی کمالی پور نماینده مردم جیرفت و عنبر آباد و عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس جویا شدیم که در ادامه بیان می شود.

 

 

تنبیه بدنی بی فرهنگ ترین اقدام فرهنگی ترین نهاد آموزشی کشور است

 

 

یحیی کمالی پور در گفت و گو با آرمان کرمان اظهار کرد: در بحث آموزشی دانش آموزان، آئین نامه‌هایی ابلاغ شده است که نحوه برخورد با دانش آموزان را مشخص کرده است.

 

 

نماینده مردم جیرفت و عنبر آباد در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: امروز در شرایطی قرار داریم که نه تنها تنبیه بدنی کارآیی خود را از دست داده است بلکه به عنوان یک امر مذموم در جامعه به آن نگاه می شود.

 

 

کمالی پور تصریح کرد: آموزش و پرورش به عنوان متولی پرورش فرزندان این مرز و بوم وظیفه دارد که نگاه عمیق و ژرفی برای نهادینه کردن نحوه برخورد با دانش آموزان داشته باشد.

 

 

وی خاطر نشان کرد: بنابراین آموزش و پرورش در کنار هم تلاقی دو نیاز اساسی جامعه ماست که باید به آن توحه شود لذا فرهنگ منهای تربیت و آموزش نمی تواند فرهنگ تلقی شود و آموزش نیز بدون فرهنگ کارآیی ندارد.

 

 

مدارس جنوب کرمان از امکانات حداقلی آموزشی محروم هستند

 

 

نماینده مردم جیرفت و عنبر آباد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: لذا مسئولین آموزش و پرورش برای نهادینه کردن این دو رکن اساسی باید قبل از قبل از شروع سال تحصیلی به آموزش مربیان رو بیاورد تا هم مسائل قانونی را به آن ها تلقین و توجیه کند و هم مسائل اخلاقی و راهبردی را که معلمان به سادگی دست به تنبیه دانش آموزان نزنند.

 

 

کمالی پور در ادامه با بیان مشکلات دانش آموزان جنوب استان کرمان، عنوان کرد: امروز در جنوب استان کرمان فرزندان ما با بحران های فقر، خشکسالی و نبود امکانات و ملزومات آموزشی رو به رو هستند لذا این مشکلات افکار دانش آموزان را ممکن است به سمت و سویی ببرد که نتواند آن طور که ما می خواهیم خود را در حوزه تعلیم و تربیت نشان دهد.

 

 

وی تاکید کرد: یکی از وظایف اصلی تعلیم و تربیت این است که شخصیت دانش آموز را فراخور وضعیت اجتماعی آن ها در نظر بگیرد و بر همین اساس در مورد آن ها تصمیم گیری کند بنابراین باید زندگی دانش آموزان را بررسی و متناسب با زندگی آن ها فضای آموزشی تعبیه کنیم.

 

 

در منطقه جیرفت و عنبر آباد ۱۰۰ مدرسه عشایری بدون سرویس بهداشتی وجود دارد

 

 

نماینده مردم جیرفت و عنبر آباد در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در حوزه انتخابی من ۱۰۰ مدرسه عشایری وجود دارد که حتی سرویس بهداشتی هم ندارد و یا بسیاری از دانش آموزان در ساختمان های کلنگی و کانکس ها درس می خوانند و با این شرایطی که برای آن ها فراهم کردیم آن چیزی که ما از دانش آموز انتظار داریم تطبیق نمی کند.

 

 

کمالی پور در ادامه  تشریح کرد: در سال گذشته سازمان نوسازی مدارس را به جیرفت و عنبر آباد آوردیم و مدارس تخریبی کلنگی را شناسایی کردیم و مدارسی را که مهم تر بود در دستور کار قرار گرفت تا نوسازی انجام شود.

 

 

وی بیان کرد: با پای کار آوردن خیرین مدرسه ساز نیز تا کنون قریب ۴۰ مدرسه در حال ساخت داریم و در کنار آن از امکانات بومی محلی نیز استفاده کردیم که در سال گذشته ۳۰۰ پکیج آموزشی بین دانش آموزان نیازمند توزیع شد.

 

 

طبق قانون با معلمین متخلفی که دانش آموزان را تنبیه می کنند برخورد می شود

 

 

این نماینده مجلس عنوان کرد: در جنوب کرمان دانش آموزانی را داریم که کیف های های آن ها کیسه پلاستیکی و یا کیسه برنجی است و به طور کلی حداقل امکانات آموزشی را نیز برای تحصیل ندارند لذا با شناسایی آن ها به دنبال تهیه بسته های آموزشی هستیم.

 

 

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه از نظر قانونی نیز هیچ گونه خلائی برای برخورد با معلمان متخلف وجود ندارد، مطرح کرد: طبق قانون برای این معلمین مجازات و دیه مشخص شده است و مسئولین آموزش و پرورش نیز این الزام را دارند که اگر معلمی تخلف کرد از نظر سلسله مراتب اداری با او برخورد کنند کما اینکه این برخورد ها انجام شده است.

 

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم با این اقدامات پیشگیرانه بتوانیم فرزندان این مرز و بوم را که آینده سازان این کشور هستند از دغدغه های روحی و روانی نجات دهیم.

 

 

 

انتهای پیام/م

 

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری