سید محمد صابری دبیر کمیته بهداشت درمان و محیط زیست خدمات سفرهای نورزی استان کرمان در گفتگو با راه آرمان؛ در خصوص اقدامات حوزه سلامت استان در طرح سلامت نوروزی با بیان اینکه این طرح از تاریخ ۲۵ اسفند آغاز شده است، گفت: تعداد افراد فوتی ناشیاز تصادف از تاریخ یاد شده تا صبح روز سوم فروردین ماه ۲۸ نفر بوده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد فوتی های غیر تصادفی در زمان یاد شده ۷۰ نفر بوده است، ابراز کرد: مصدومان تصادفی  انتقال یافته توسط اورژانس ۷۹۳ نفر بوده است و بیماران غیر تصادفی انتقال یافته توسط اورژانس تعداد هزار و ۱۸۶ مورد تا کنون انجام شده است.

صابری تعداد مصدومان تصادفی درمان شده در محل حادثه را ۱۶۰ نفر اعلام کرد و  اظهار داشت: بیماران غیر تصادفی درمان شده در محل حادثه ۶۶۰ نفر از تاریخ ۲۵ اسفند ماه تا ساعات ابتدایی سوم فروردین ماه اعلام شده است.

رییس اورژانس کرمان افزود: هزار و ۲۴ نفر در بازه زمانی یاد شده به کمپ های سلامت نورزی مراجعه کرده اند و همچنین ۳۲۷ مورد بازدید از بیمارستان ها و پایگاه های اورژانس پیش بیمارستانی توسط مسئولین مربوطه انجام شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در زمان یاد شده تعداد ۵۵ هزار و ۲۲۱ نفر به اورژانس بیمارستان ها مراجعه داشته اند، عنوان کرد: از تعداد یاد شده ۴۶ هزار و ۹۸۴ نفر به صورت سرپایی در بیمارستان درمان شده اند و تعداد ۳۷۱ نفر از بیماران نیز به بخش های ویژه منتقل شده اند.

دبیر کمیته بهداشت درمان و محیط زیست خدمات سفرهای نورزی استان کرمان ادامه داد: همچنین تعداد ۲ هزار و ۳۴۸ بیمار نیز از اورژانس به بخش های عادی منتقل شده اند.

صابری با بیان اینکه تعداد موالید در بازه زمانی یاد شده ۹۶۱ مورد بوده است، تصریح کرد: تعداد ۸۴۵ مورد عمل جراحی اورژانسی و تعداد هزار و ۵۶۲ جراحی غیر اورژانسی و همچنین ۲۴۳ مورد اعزام بین بیمارستانی انجام شده است.

این مقام مسئول با اشاره به ۱۵ مورد احیاء موفق از تاریخ ۲۵ اسفند ماه تا ساعات ابتدایی روز سوم فروردین ماه اظهار کرد: ۸ هزار و ۵۶۰ مورد بازدید بهداشتی صورت گرفته و میزان ۷ هزار و ۹۷۳ کیلو گرم مواد غذایی فاسد جمع آوری شده است.

وی در پایان با بیان اینکه آمار تکمیلی متوفیان ناشی از حوادث ترافیکی مربوط به نوروز ۹۸ پس از جمع بندی های نهایی از طریق پزشکی قانونی و سایر نهاد های ذیربط اعلام خواهد شد، خاطر نشان کرد: در بازه زمانی یاد شده تعداد ۵۷  مورد از مراکز و اماکن مختلف و تعداد ۳۵۰ مورد بازدید در حوزه غذا و دارو انجام شده است.

انتهای پیام/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری