مدیر بهره برداری از شبکه آب و فاضلاب کرمان گفت: با توجه به اینکه پمپاژ فاضلاب از این منطقه به تصفیه خانه مرکزی سبب ایجاد بوی نامطبوع در محل شده بود در این راستا باهمکاری یک شرکت بومی  و با گذاشتن یک فیلتر  برای اولین بار در ایران توانستیم این معضل را بطورکامل رفع نماییم.

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان؛ بوی بد حوالی منطقه شرف آباد کرمان که تاسیسات تصفیه خانه مرکزی کرمان در آنجا واقع شده است، چندین سال است که برای ساکنین آن منطقه مشکل ساز شده  و حتی منجر به برهم زدن نظم عمومی و درگیری های محلی در آن منطقه نیز شده بود‌.

 

 

پس از شکایات و تماس های مکرر مردم با مسئولین ، سازمان حفاظت محیط زیست و اداره آب و فاضلاب کرمان به دنبال راهی برای حل این معضل و مشکل بودند.
هادی دهقان مدیر بهره برداری از شبکه آب و فاضلاب کرمان در این رابطه به خبرنگار ما گفت: با توجه به اینکه پمپاژ فاضلاب از این منطقه به تصفیه خانه مرکزی سبب ایجاد بوی نامطبوع در محل شده بود در این راستا باهمکاری یک شرکت بومی  و با نصب یک فیلتر  فوتوکاتالیستی برای اولین بار در ایران توانستیم این معضل را بطورکامل رفع نماییم.
وی افزود: با پیگیری های متعدد و تلاش های بی وقفه و شبانه روزی اقدامات لازم انجام شد و می توان گفت تا الآن ۹۹ درصد از مشکل بو رفع شده است.

 

 

مدیر بهره برداری از شبکه آب و فاضلاب کرمان  از ذکر نام شرکت امتناع کرده و اذعان داشت:  درصدد اقدامات لازم برای گسترش این همکاری به سایر شهرستانها نیز  هستیم.
دهقان در پایان ضمن  تشکر از پیگیری ها و اقدامات لازم برای رفع این معضل توسط شرکت بومی خاطرنشان کرد: این اتفاق برگ سبزی است در جهت احترام به محیط زیست و مردم و گامی مهم در راستای رفع مشکلات در تاسیسات تصفیه خانه فاضلاب استان.

 

 

انتهای پیام/م

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری