×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

ملت ایران در شرایطی سخت تر از امروز با مقاومت پیروز شده اند/ هم پیالگی با آمریکا جز بدبختی چیزی ندارد


حجت الاسلام و المسلمین  قدیری استاد حوزه گفت: هم پیالگی با آمریکا جز بدبختی چیزی ندارد، بزرگترین دلیل این ادعا، بعضی کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند که بدون اجازه آمریکا هیچ حرکتی نمی کنند.

حجت الاسلام و المسلمین  قدیری در گفت و گو با راه آرمان؛ با اشاره به سخنان اخیر رهبری و کلید واژه مقاومت گفت: هر وقت سر و صدای دشمن زیاد شد به این معناست که با رفتارهای عادی و از مسیر طبیعی قادر به اعمال فشار و تشدید خصومت نیست و باید سروصدا را زیاد کند دقیقا مانند یک حیوان درنده که قادر به حمله نیست سعی میکند در دل طرف مقابل با سروصدای زیاد رعب و وحشت ایجاد کند.

معاون امور شعب موسسه تخصصی خطابه امیر بیان در ادامه افزود :آمریکای خونخوار و جنایتکار هم چون بیشترین جنجال رسانه ای را در دنیا بر علیه ایران ایجاد کرده یعنی تحریمها کارساز نیست و باید با سروصدا و شوی رسانه ای به هدف خود برسد.


این مقام مسئول در رابطه با این ادعا اشاره نمود و گفت: آمریکا ابتدا ۱۲ پیش شرط برای مذاکره مجدد گذاشت و روزهای قبل اعلام کرده همه پیش شرط ها را برداشته در حالی که آن ۱۲ پیش شرط در واقع صوری و برای شوی رسانه ای بعدش بود که بگوید من پیش شرطها را برداشته ام، در حالی که اصرار دارد شرط اصلی یعنی FATF تایید شود.

قدیری در رابطه با این سوال که در زمان فعلی تحریمها شدید تر شده است و به این نتیجه میرسیم پس هنوز قدرت دارند، گفت: پاسخ این است که اولا تحریم ها خیلی شدیدتر نشده و سابق هم بوده و اکثر مشکلات ناشی از ناکارآمدی دولت است و ثانیا تحریم های جدید نیز اکثرا بعد از برجام و نفوذ برجامی آمریکا، و از بین بردن قدرت استراتژیک توسط دولت، اعمال شده که باز به ضعف داخلی برمیگردد که محصول انتخاب احساسی بخشی از جامعه است.

وی ادامه افزود: بر فرض که بپذیریم تحریمها به بالاترین حد خود رسیده است یعنی دشمن آخرین حربه ها رو دارد به کار می برد، و اگر شکست بخورد دست او خالی خواهد شد، بنابراین ما هم باید نهایت مقاومت رو به کار ببندیم، و در این شرایط اقتصادی که به اوج رسیده، دشمن را شکست دهیم چرا که شکست دادن دشمن در اوج جنگ، نشانه ضعف او و قدرت ما دارد لذا از این جهت، مقاومت در این زمان اهمیت و ارزش بیشتری پیدا می کند.


حجت السلام و المسلمین قدیری با اشاره به موضوع برخی از دلدادگان به غرب مطرح می کنند که با مقاومت به جایی نمی رسیم و باید فقط مذاکره شد و شاید هم تسلیم افزود: طبیعتا نه تنها انسان ها، بلکه هر موجود زنده ای وقتی با تهدید مواجه می شود برای بقا و حفظ حیات خود، مقاومت را انتخاب می کند چراکه در صورت سازش با دشمنی که برایش چنگ و دندان تیز کرده مساوی با نابودی است، ملت ما در برهه های بسیار مهم و به مراتب سخت تر از وضعیت کنونی با مقاومت موفق شدیم و از تهدیدها عبور کردیم و اتفاقا هرجا با سازش و مذاکره پیش رفتیم مغلوب شدیم و جز خسارت عایدی نداشتیم.


استاد حوزه در ادامه بیان داشت: به حکم قطعی عقل، ولو تحریم به حدی باشد که سختی و گرسنگی و حتی اگر جنگ هم داشته باشد که ندارد، باید تحمل کنیم و تسلیم نشویم چون تسلیم شدن جمهوری اسلامی یعنی به بردگی کشیدن و استثمار ملت ایران و از بین رفتن اسم و رسم اسلام و خط پایان کشیدن بر جبهه مقاومت، عزت و پیشرفت.


این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد: هم پیالگی با آمریکا جز بدبختی چیزی ندارد، بزرگترین دلیل این ادعا، بعضی کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند که بدون اجازه آمریکا هیچ حرکتی نمی کنند.

تهیه و تنظیم:طاهری

انتهای پیام

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false