نماینده موسسه خیریه مهرانه قلب سفید در رفسنجان گفت: اولین شعبه موسسه مهرانه قلب سفید نزدیک به دو ماه است که کار خود را در شهر رفسنجان آغاز نموده و تاکنون ۲۰ کودک کار تحت پوشش این موسسه قرار گرفته اند.

 

به گزارش راه آرمان ، ترابی نماینده موسسه خیریه مهرانه قلب سفید در جلسه کارگروه ساماندهی کودکان کار و خیابانی در رفسنجان که روز گذشته با حضور اعضا در دفتر معاون فرماندار برگزار شد اظهار داشت : اولین شعبه موسسه مهرانه قلب سفید نزدیک به دو ماه است که کار خود را در شهر رفسنجان آغاز نموده و حامی کودکان کار است.

وی افزود: در این مدت ۲۰ کودک تحت حمایت موسسه قرار گرفتند و برای انان برنامه های متنوع آموزشی و فرهنگی برگزار می شود .

ترابی با بیان اینکه سلامت بالینی و اجتماعی بچه هایی که وارد موسسه مهرانه قلب سفید بررسی می شود تصریح کرد: هدف ما این است که بچه های کار را توانمند کنیم بیشتر بچه های تحت پوشش ما از اتباع بیگانه هستند و قرار نیست بچه ها از کارشان جدا شوند قرار شده انها آموزشهای فرهنگی را ببینند و به عنوان مولد وارد جامعه شوند .

نماینده موسسه مهرانه قلب سفید بیان داشت :طرحی دیگری به عنوان “طرح خیابان و غذا” با هماهنگی شهرداری و شورای شهر در دستور کار داریم که در نزدیکی پارک سیمرغ یک سری غرفه ها در انجا طراحی میشود و خیریه های مختلف توسط خانواده های بی سرپرست و زنان سرپرست خانوار،غرفه ها را هدایت می کنند و تمام عواید ان در اختیار خود خانواده های قرار می گیرد .
وی افزود :این موسسه برای ناشنوایان عروسکهایی ساخته اند که عروسک ها را به فروش می رسانند و اگر این طرح “خیابان غذا” تصویب شود بچه ها محصولات دست کار خود را در معرض فروش می گذارند .
ترابی عنوان داشت :این طرح هم برای کل شهر درامد زایی خواهد داشت و هم برای خود بچه ها مفید است در این موسسه بسیاری از آسیب های احتمالی برای این بچه ها کم خواهد شد .

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری