نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی گفت:در روزهای پایانی سال ۹۷ در حوزه  قضائی شاهد انتصاب حجت الاسلام و المسلمین رئیسی به عنوان رئیس قوه قضائیه هستیم که این انتصاب شروع یک تحول جدی و اساسی در دستگاه قضائی کشور است و این مسئله از اتفاقات مهم امسال محسوب می شود.

 

 

 

 

یحیی کمالی پور نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با راه آرمان؛ با بیان اینکه سال ۹۷ را در حالی پشت سر می گذاریم که با فراز و نشیب های زیادی در حوزه مسائل اقتصادی، سیاسی، قضائی و تقویمی رو به رو بوده ایم، گفت: از ابتدای سال در حوزه مسائل اقتصادی با چالش هایی در زمینه نوسانات بازار ارز، اقتصادی و معیشت مردم شاهد بودیم.

وی ادامه داد: متأسفانه علی رغم اقدامات بسیاری که در این زمینه  تبیین، طراحی و به کار گرفته شد؛ نتوانستیم این دغدغه را از دوش مردم برداریم.

نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: در حوزه مسائل خارجی نیز شاهد اقدامات یک جانبه ترامپ و فشارهای بی حد و حصری او در زمینه برجام بودیم؛ همچنین ناکارآمدی و عدم اجرایی شدن مفاد برجام در مسائل سیاسی از جمله موارد دیگر بود.

کمالی پور بیان کرد: در روزهای پایانی سال ۹۷ در حوزه  قضائی شاهد انتصاب حجت الاسلام و المسلمین رئیسی به عنوان رئیس قوه قضائیه هستیم که این انتصاب شروع یک تحول جدی و اساسی در دستگاه قضائی کشور است و این مسئله از اتفاقات مهم امسال محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه در حوزه قانون گذاری اقدامات خیلی موثر و خوبی انجام شد، عنوان کرد: اما در خصوص بعد نظارتی مجلس شاهد توفیقات زیادی نبودیم.

این مقام مسئول در خصوص شیرین خاطره سال ۹۷ اظهار کرد: بیانیه مقام معظم رهبری در تبیین گام دوم انقلاب از جمله شیرین ترین خاطرات امسال بوده است؛ در این بیانیه مسیر رو به جلوی حرکت انقلاب با محورهای اساسی و کارساز را مطرح شده است.

نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان در پاسخ به این سوال که به عملکرد دولت در سال ۹۷ چه نمره ای می دهید،خاطر نشان کرد: نمی توانم نمره خیلی خوبی بدهم؛ چرا که در حوزه سیاست خارجی، اقتصادی و اشتغال توفیق خوبی حاصل نشده است.

 

انتهای پیام/م

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری