×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

مکتب حاج قاسم امتداد نهضت عاشورا و زمینه ساز ظهور

‏‏قیام عاشورا یک نهضت عظیم فرهنگی است که حیات انسان را دربر میگیرد . حرکتی سرنوشت‌ساز، تاریخ‌ساز و عزت ‌آفرین که «احیا اسلام» را موجب شد. نهضت امام حسین(ع) شجرۀ طیبه اسلام را که تحت تاثیر ستم و سرکوب و تحریف بنی‌امیه خشک و خاموش، بی‌رمق، بی‌برگ و بار بود، حیات و شادابی بخشید.

بدون شک انقلاب اسلامی ایران با رهبری حضرت امام(رضوان الله ) به عنوان تداوم نهضت عاشورا، اسلام ناب محمدی را در یک مقطع ازتاریخ احیا کرد.
تفکر و اندیشه ناب سید روح الله در مکتب انقلاب باعث رشد وتربیت نوجوانان و جوانان زیادی شد که پس از پیروزی انقلاب قدم در طریق دفاع از آرمان ها و ارزش ها گذاشتند و خون خود را برای تثبیت این نظام اهدا کردند.

تفکر و اندیشه نشأت گرفته امام امت از قیام عاشورا باعث پیروزی انقلاب شد . آنچه مسلم است، هم اکنون در گام دوم انقلاب مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی جریان بخش موج حرکتی در امتداد چهار دهه از گذشت انقلاب اسلامی است و با پیوندی مستحکم با مکتب عاشورا همواره زنده و پویا است.
چراکه همانگونه قیام امام حسین(ع) در برابر حکومت ظالم یزیدیان، درس ایستادگی و مقاومت را به بشریت آموخت و راه مقابله با سلطه‌جویان را به جهانیان نشان داد. در عصر حاضر قیام علیه استکبار و گروهک های تکفیری و داعش و دفاع از حرم اهل بیت (علیهم السلام) توسط شهدای بصیر مدافعان حرم به ما یاد می دهد که دفاع از دین بصیرت می خواهد .

یکی از پیام های قیام عاشورا این است که باید در مقابل دشمنان اسلام که برای رسیدن به اهداف خود از هیچ خباثت و جنایتی فروگذار نبوده و به هیچ اصل انسانی پایبند نیستند، بایستیم وبه همین دلیل است که در مسیر مقاومت و نبرد با استکبار از دادن جان و مال خود ابایی نداریم .
شهدای مدافع حرم که نسل سوم وچهارم انقلاب هستند ، تربیت یافته مکتب حاج قاسم هستند وچه زیبا نشان دادند که علم بر زمین نمی افتد. اما وظیفه ما درقبال شهدا و مکتب حاج قاسم چیست؟

این جمله دکتر شریعتی که گفت: آنان که رفتند کارحسینی کردند و آنان که ماندند باید کارزینبی کنند وگرنه یزیدی اند. را بسیار شنیده ایم . و چه زیبا ست که ما در عصر حاضر به عنوان یک مبلغ در ایستگاه چهلم انقلاب با تاسی از زینب کبری علم را برداریم ودر مسیروصال به حضرت حجت اجازه ندهیم لحظه ای چلچراغ آرمان ها و ارزش های شهدای دفاع مقدس خاموش شود.

حامدشجاعی باغینی

انتهای پیام/نامجو

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false