×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

مکتب حاج قاسم با مرکزیت دیار کریمان باید جهانی شود/ لشکر پیشکسوتان حاج قاسم برای همه اقشار و سنین برنامه دارد

عباس ایرانمش گفت: در راستای معرفی مکتب حاج قاسم که همانا مکتب قرآن و اسلام است و این شهید عزیز قطره ای از آن بود و دنیا را تکان داد باید از تمامی ظرفیتها علی الخصوص نخبگان استفاده شود تا این مکتب با مرکزیت دیار کریمان جهانی شود.

به گزارش راه آرمان عباس ایرانمش که هفته گذشته به سمت رئیس بسیج  پیشکسوتان استان کرمان منصوب شد ضمن عرض تبریک دهه کرامت به خبرنگار ما در شهرستان زرند گفت: لشکر همیشه پیروز ۴۱ ثارالله به فرماندهی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی از ابتدا لشکری ولایی بود.

این پیشکسوت عرصه جهاد و شهادت افزود: لشکر ۴۱ ثارالله و رزمندگان آن درطول دوران دفاع مقدس؛ از آغازین عملیات تا روزهای پایانی نقش آفرینی بسیاری داشتند و از هیچ خطری نهراسیدند و تدبیر ولی فقیه برایشان فصل الخطاب و اتمام حجت بود، همانگونه که برای سپهبد شهیدمان هم اینگونه بود.

 

مقاومت بی نام سلیمانی ناشناخته بود

وی مکتب حاج قاسم را مکتب ولایت، ایمان، تعبد، تخصص و اعتقاد به روز قیامت دانست و خاطر نشان کرد: سردار سلیمانی یک انسان کامل بود، انسانی که با طی کردن همه مدارج به مرحله کمال و عرفان رسیده بود و اقدامات شهید سلیمانی در ارتقاء کمی و کیفی سپاه قدس بی نظیر بود و می‌توان گفت مقاومت بی نام سلیمانی ناشناخته بود و نهال مقاومت به دست او کاشته شد و اکنون به درختی تنومند تبدیل شده است.

رئیس شورای شهر زرند در ادامه گفت: مکتب حاج قاسم، حرکات و فعالیت های او در دوران جنگ تحمیلی، نیروی قدس و دفاع از حرمین شریفین و همچنین اطاعت پذیری وی در عین اقتدار که باعث شد به مدارج عالی برسد بایستی برای مردم آزادی خواه و نسل های بعد تدوین شود.

فرمانده اسبق تیپ سوم زرهی سپاه پاسداران با اشاره به تشکیل لشکر پیشکسوتان مکتب حاج قاسم در استان کرمان گفت: این لشکر با پیشنهاد سردار معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان و موافقت سردار سلامی فرمانده کل سپاه هفته قبل آغاز به کار کرد و سردار مطهری جانشین سابق سپاه ثارالله به عنوان فرمانده این لشکر معرفی شد.

لشکر پیشکسوتان حاج قاسم در جبهه امنیتی، فرهنگی، اعتقادی و جهادی فعالیت می کند

ایرانمنش یادآور شد: لشکر پیشکسوتان از نیروهای پیشکسوت عرصه جهاد و شهادت بازنشسته نیروهای مسلح، در نوک آن نیروهای سپاه پاسداران در استان کرمان تشکیل شده و در جبهه امنیتی، فرهنگی، قرآنی، اعتقادی، جهادی، امر به معروف و هر جا که نیاز نظام باشد فعالیت خواهد کرد.

مسئول اسبق دفتر شهید حاج قاسم سلیمانی ادامه داد: مکتب حاج قاسم برای همه اقشار و سنین مختلف و هر موضوعی که برای جامعه نیاز باشد حرف برای گفتن دارد و بسیج پیشکسوتان نیز به جهت انسجام و همدلی و ساماندهی نیروها تمام قد اعلام همکاری کرده است.

مکتب حاج قاسم با مرکزیت کرمان باید جهانی شود

وی گفت: در راستای معرفی مکتب حاج قاسم که همانا مکتب قرآن و اسلام است و این شهید عزیز قطره ای از آن بود و دنیا را تکان داد باید از تمامی ظرفیتها علی الخصوص نخبگان استفاده شود تا این مکتب با مرکزیت دیار کریمان جهانی شود و پرچم آن با دستان توانمند امام خامنه ای به صاحب اصلی اش حضرت مهدی (عج) داده شود.

این فرمانده گردان دوران دفاع مقدس به ذکر خاطره ای از شهید حاج قاسم سلیمانی در آغازین روزهای جنگ پرداخت و یادآور شد: این شهید عزیز بیش از ۴۰ سال از عمرش را در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل سپری کرد، او حتی فردای عروسی‌اش هم به جبهه رفت تا وظیفه‌اش را انجام دهد.

وی در پایان گفت: در عملیات کرخه کور(کرخه نور) در سال ۱۳۶۰ که اولین گردان رزمی استان کرمان به فرماندهی حاج قاسم تشکیل شد و مقدمه ایجاد لشکر ۴۱ ثارالله بود در کنار ایشان توفیق همسنگر بودن داشتم و شب قبل از عملیات تیر کالیبر ۵۰ به بازوی وی اصابت کرد و شاید اگر کس دیگری بود به مرخصی یا تا تکمیل روند درمان استعلاجی می رفت ولی او صبح روز بعد در کمال ناباوری در خط مقدم جبهه حاضر شد و در کنار سایر رزمندگان نبرد کرد که این نشان از روحیه بالای شجاعت ، شهامت، وطن دوستی ، ایثارگری و شهادت طلبی وی بود که سرانجام هم به آرزوی دیرینه اش آن هم در نیمه شب و در حالی که همه ما خواب بودیم رسید.

لازم به ذکر است حاج عباس ایرانمنش جانشینی و فرماندهی گردان ۴۱۱ لشکر ۴۱ ثارالله در دوران دفاع مقدس و همچنین مسئول دفتری شهید حاج قاسم سلیمانی و فرماندهی لشکر سوم زرهی سپاه مستقر در استان کرمان را در پرونده خود دارد و هم اکنون رئیس شورای شهر زرند است و هفته قبل نیز به ریاست سازمان بسیج پیشکسوتان استان کرمان منصوب شد.

انتهای پیام/ ز

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false