×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

پل هوایی برای عبور عابران در میدان آزادی نصب نمی شود/ ۷۰ نقطه در شهر برای جانمایی پل مشخص شده است

علی زنگی آبادی گفت: در میدان آزادی به دلیل از بین رفتن دید و نمای کلی اش به هیچ عنوان پل هوایی برای عابران نصب نمی شود از این رو در ورودی هر خیابان یک سرعت کاه تخت قرار داده ایم که این سرعت کاه ها برای عبور عابر پیاده در نظر گرفته شده است.

به گزارش  راه  آرمان ؛علی زنگی آبادی مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر کرمان در خصوص نصب پل عابر پیاده در تقاطع های غیر همسطح ابوذر گفت: برای نصب پل در هر منطقه از شهر کرمان ابتدا باید جانمایی صورت گیرد.

وی ادامه داد: جانمایی پل به این معنا است که بر اساس درخواست مردم و آمار بدست آمده در یک ساعت که پیک عبور مردم از عرض یک خیابان است،مشخص می شود.

مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک کرمان توضیح داد: این که چه تعداد عابر پیاده از یک نقطه رد می شود و حتی توجه به این نکته که به چه دلیل مردم از خیابان رد می شوند از جمله وجود یک مجتمع تجاری و یا پزشکی، مدرسه، مسجد و … دلایلی است که جانمایی یک پل مشخص می شود.

زنگی آبادی بیان کرد: پس از بررسی های انجام شده ۷۰ نقطه در شهر برای جانمایی پل مشخص شده است که لیست جانمایی این پل ها به سازمان سرمایه گذاری ارسال شده است.

وی عنوان کرد: جانمایی پل تقریبا در تمام معابر اصلی شهر از جمله کمربندی ها، بلوارهای اصلی همچنین در تقاطع های غیر همسطح ابوذر از جمله روبروی هتل گواشیر، بلوار قدس در نظر گرفته شده است.

مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک کرمان توضیح داد: برای نصب پل در برخی مناطق با مشکلاتی روبرو هستیم برای مثال در شهرک ولایت پل جانمایی شده و حتی سرمایه گذار نیز آماده همکاری است اما به دلیل دکل های فشار قوی برق نمی توان پل را نصب کرد.

زنگی آبادی توضیح داد: پل عابر پیاده تقریبا ۶ متر باید بالا رود اما وجود کابل های فشار قوی برق تهدیدی برای جان مردم می شود از این رو دو راه حل وجود دارد یکی آن که کابل ها توسط اداره برق زیرزمینی تعبیه شوند که بالطبع هزینه بالایی دارد و یا آن که گذرگاه عابر پیاده ای را ایمن سازی کرد.

وی عنوان کرد: هم اکنون لیست جانمایی پل در شهر کرمان به سازمان سرمایه گذاری ارسال شده است و اگر سرمایه داری داوطلب بود این کار توسط سرمایه دار انجام می شود در غیر اینصورت شهرداری بر اساس اولویت پل گذاری می کند.

مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک کرمان در خصوص نصب پل عابر پیاده در میدان آزادی گفت: میدان آزادی به دلیل از بین رفتن دید و نمای کلی اش به هیچ عنوان پل هوایی برای عابران نصب نمی شود از این رو در ورودی هر خیابان یک سرعت کاه تخت قرار داده ایم که این سرعت کاه ها هم برای عبور عابر پیاده در نظر گرفته شده و هم سبب کاهش سرعت وسایل نقلیه می شود.

زنگی آبادی عنوان کرد: پل عابر پیاده برای خیابان های منتهی به آزادی در عمق خواهد بود به این معنا که از میدان آزادی صد متر وارد خیابان شده و بعد پل عابر پیاده نصب می شود.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false