×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

میهمانی به سبک لاله ها/حاج قاسم را خادم خطاب می کنیم اما خدمت به مردم را از یاد برده ایم

به گزارش راه آرمان؛ آئین غبارروبی وعطرافشانی قبور مطهر شهدا هر ساله همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی ،هفته دفاع مقدس ، هفته دولت و …. با حضور مسئولین ومردم باعنوان «میهمانی لاله‌ها»در گلزار شهدابرگزار خواهد شد.
در این مراسم خانواده شهدا و عموم مردم با حضور در گلزار شهدا و عطرافشانی مزار شهدا، با شهدای انقلاب ودفاع مقدس تجدید بیعتی دوباره می‌کنند.
گلزار شهدای کرمان در ایام الله دهه فجر امسال میزبان پیکر مطهر سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بود. شهیدی که حب ولایت ، زهد و پارسایی ، اخلاص درعمل، او را تا عرش خدا آسمانی کرد. میهمانی لاله ها یک سنت حسنه که به منظور تکریم وتعظیم مقام شامخ شهدا برگزارمی گردد.
حضور مسئولین در گلزار شهدا به عنوان الگو و نماد تکریم از مجاهدت و شجاعت رزمندگان سپاه اسلام ستودنی است اما باید دید که این حضور از سر عشق و ارادت به شهدا یا از روی اجبار و رو دربایستی انجام می شود.

آن چه مسلم است حضور در این مکان معنوی باید قطعا تاثیرگذاردر وجود انسان باشد. همانگونه که شرکت در مجلس اقامه عزای اباعبدالله بر روح و جسم ما تاثیر میگذارد.

شهدای والامقام به حضورما نیاز نداشته و این ما هستیم که باید با عطر یار غباردل بزدائیم . با توسل و تبرک جستن به مقام و جایگاه شهید گردو غبار دنیا را از دل باید شست و در حقیقت حضور ما در جوار تربت پاک شهدا نشان اقتدا و الگو گرفتن از شهدا در جامعه می باشد. در واقع با حضور خود اعلام میکنیم که مسیرآسمانی آنها را ادامه خواهیم داد.

راه و منش شهدا را سرلوحه کارهای خود قرارمی دهیم . اما به نظر می رسد که این بار ورق برگشته و هدف در دریای پرتلاطم جامعه امروز گم شده است. چرا که با نگاه و تامل به وصیت نامه سردارشهید شوشتری که میگفت: دیروز از هر چه بود گذشتیم، امروز از هر چه بودیم گذشتیم.
آنجا پشت خاکریز بودیم و اینجا در پناه میز.
دیروز دنبال گمنامی بودیم و امروز مواظبیم ناممان گم نشود.
جبهه بوی ایمان میداد و اینجا ایمانمان بو میدهد. آنجا بر درب اتاقمان مینوشتیم یاحسین فرماندهی ازان توست؛ الان مینویسیم بدون هماهنگی وارد نشوید. می توان فهمید که ارزش ها و آرمان های دفاع مقدس در این دریای مواج روزگار محوشده است.

انگار کسی صدای شهید را نمی شنود. شهید مدافع حرم محسن حججی که در وصیت نامه خود با تاکید بر حفظ حجاب وعفاف نوشت: مبادا تار مویی از شما نظر نامحرمی را به خود جلب کند، مبادا رنگ و لعابی بر صورتتان باعث جلب توجه شود، مبادا چادر را کنار بگذارید.
و افسوس که شهدا تنها بهانه ای هستند برای …
وشاعر چقدر خوب و هنرمندانه گفت: ما مدعیان صف اول بودیم ، ازآخر صف شهدا را چیدند
متاسفانه این واقعیت جامعه است که همه تمثال مبارک حاج قاسم را درمحل کار خود نصب میکنند در حالیکه زندگی شان رنگ و بوی حاج قاسم ندارد.

برای زیارت مزار او ساعت ها درصف می ایستند اما به زهد، تقوای او را نادیده میگیرند. او را مجاهد وخادم خطاب میکنند درحالیکه خدمت به مردم را از یاد برده اند. تصاویر حضورحاج قاسم در سیل خوزستان را می بینند اما کمک به محرومین و نیازمندان را رها کرده اند. همه میگویند او میز و صندلی نداشت و سنگرنشین مقاومت بود اما خود به میز و مقام دنیوی همچون طفل به سینه مادر تکیه زده اند.
نگاه مان به عکس شهیداست اما سیره ومنش شهدا را از یاد برده ایم . پس ای کاش با حضور خود در گلزارشهدا ازلاله های به خون خفته امداد بطلبیم که نگاه مان به دنیا تغییریابد.

حامدشجاعی باغینی

انتهای پیام/ن

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false