کارشناس مسائل سیاسی گفت:دعوت از سران عرب نشان دهنده نگرانی عربستان از واکنش مردم یمن و اثبات کننده آسیب پذیری آنان در برابر اقدامات و حرکت های تروریستی است.

سید جعفر قنادباشی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با راه آرمان؛ در خصوص دعوت پادشاه عربستان از رهبران و سران عرب برای شرکت در نشست گفت:  سران عرب به بهانه حملات صورت گرفته به بندر الفجیره در امارات صورت و همچنین حمله پهبادی ارتش یمن در تلاش هستند که گردهمایی را تشکیل دهند.

وی با تأکید بر اینکه نشست سران عرب با پا درمیانی و سفارش صهیونیست ها برگزار می شود، عنوان کرد: این گردهمایی پوششی است برای پایان دادن به سلسله نگرانی های شدید عربستان و امارات است.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه اقدامات یمن واکنش مردم این کشور پس از تحمل چهار سال جنگ و ضربات شدید است، ادامه داد: در حال حاضر امارات و عربستان بسیار نگران هستند و دعوت پادشاه عربستان از سران عرب اثبات آسیب پذیری عربستان نسبت به واکنش های مردم یمن است.

قنادباشی بیان کرد: آنچه که در الفجیره صورت گرفته اقدام سرویس های اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا  و رژیم صهیونیستی برای پیچیده کردن اوضاع منطقه است؛ چرا که در ورا و پشت صحنه جنگ یمن و تمامی تحولاتی که منطقه صورت می گیرد سرویس های اطلاعاتی و جاسوسی دشمن سعی می کنند همواره زمینه فروش سلاح را به کشورهای عربی فراهم کنند و گاوه های شیرده عربستان و امارات بیشتر بهره را ببرند.

وی با اشاره به اینکه دعوت از سران عرب نشان دهنده نگرانی عربستان از واکنش مردم یمن و اثبات کننده آسیب پذیری آنان در برابر اقدامات و حرکت های تروریستی است، ابراز کرد: امروزه مردم یمن این قابلیت را دارند که در صورت ادامه آدم کشی و جنایات جنگی عربستان و امارات به آنها پاسخ فلج کننده ای بدهند.

این کارشناس مسائل سیاسی اظهار کرد: عربستان و امارات جنگ افروزی های بسیاری در نقاط مختلف جهان داشته اند و برخی از شاخه های گروه تروریستی مانند داعش را به وجود آورده اند که این شاخه ها بنا به دلایلی علیه ریاض و ابوظبی خصومت ورزی می کنند؛ بنابراین آسیب پذیری عربستان و امارات را بیشتر کرده است.

قنادباشی با اشاره به مطلب فوق و بیان اینکه انچه که صورت می گیرد در دو عرصه است، تصریح کرد: یک عرصه حرکت پاسخ مشروع و قانونی مردم یمن به تحرکات و واکنش های عربستان است و عرصه دیگر تحرکات احتمالی سرویس های جاسوسی و اطلاعاتی آمریکا برای پیچیده کردن شرایط منطقه که از طریق گروه های تروریستی صورت می گیرد، می باشد.

وی تأکید کرد: نشست سران عرب نمی تواند به نگرانی عربستان پایان دهد؛ چرا که آنها آسیب پذیر تر از این هستند که دیگر کشورها بتوانند امنیت آنها را فراهم کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی در پایان خاطر نشان کرد: همان گونه که آمریکایی پس از دریافت دلارهایی که از عربستان گرفتند و تسلیحاتی که در اختیار آنان قرار دادند نتوانستند امنیت عربستان را فراهم کنند؛ لذا اجلاس آینده  که در مکه برگزار می شود نتیجه ای برای جلوگیری از شرایطی که سران عرب در آن قرار گرفته اند در بر نخواهد داشت.

انتهای پیام/م

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری