شیخی گفت:نظام جمهوری اسلامی این ارزش را احیاء و ملکه ذهن عامه کرد و در واقع ارزش کار را پیش مردم تکریم کرد .

 

 

 

عبدالمجید شیخی کارشناس مسائل اقتصادی در گفتگو با خبرنگار راه آرمان در رابطه با دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه عدالت اقتصادی کار و کارگر اظهار داشت : بنا بر فرمایش حضرت امام (ره) اسلام برای کارگر منزلت قائل است و نظام جمهوری اسلامی این ارزش را احیاء و ملکه ذهن عامه کرد و در واقع ارزش کار را پیش مردم تکریم کرد .

وی گفت : درست است که ما نتوانستیم آن چنان که شاید و باید از لحاظ مالی به اقشار ضعیف و محرومین به خصوص کارگران توجه کنیم ولی این بدان معنا نیست که ما به طور عام به محرومین رسیدگی نکرده ایم .

کارشناس مسائل اقتصادی خاطر نشان کرد : در کشور ما بیش از ۱۵ دستگاه ، سازمان و نهاد کارشان رسیدگی به محرومین است و خوشبختانه بیش از ۲۲ هزار نهاد خیریه در کشور وجود دارد که با روش های مختلف به محرومین توجه می کنند.

شیخی با بیان این که کارگران عمدتا جزوء محرومین هستند ، عنوان داشت : طرح هدفمندسازی یارانه ها در نظام جمهوری اسلامی از نظر مادی به نفع محرومین و به ویژه قشر کارگر بود ولی متاسفانه به دلیل جوسازی های غلط این طرح خوب پیاده نشد.

وی بیان کرد : طرح دیگری همچون ساخت مسکن نیز سبب شد تا صدها و میلیون ها نفر از افراد محروم صاحب مسکن شوند .

کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به این که نهادهایی همچون جهادسازندگی خدمات بسیار سازنده ای برای اقشارمحروم و کارگران بخش کشاورزی و نیروهای شاغل در بخش کشاورزی داشته است ، افزود : این محرومیت زدایی هایی که نهادهای انقلاب همانند جهادسازندگی در روستاها و اطراف شهر انجام دادند به نفع اقشار محروم جامعه بود .

شیخی بیان کرد : حمایت از نیروی کار فعلی اشکالی است که در قانون کار وجود دارد و در مجموع حامی خوبی برای نیروهایی که در صف استخدام هستند نیست و باید این سیستم کار اصلاح شود تا به جذب نیروی انسانی کمک شود.

وی گفت: بایستی کارگران از هر لحاظ بیمه کنیم و باید حداقل حقوق کارگران را بالاتر از خط فقر معرفی کنیم زیرا امروز خط فقر بیش از ۴ میلیون تومان است و دریافتی کارگران ما زیر خط فقر است و باید قانون اصلاح شود تا محرومیت ها هم جدی تر به آن ها پرداخته شود .

انتهای پیام/ش

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری