مشاور وزیر امور خارجه با بیان اینکه نقش ایران در شکست تروریست ها و توطئه های آمریکایی بارز بوده است، گفت:در آینده نزدیک منطقه بیشتر به سمت مردم سالاری پیش خواهد رفت و سال آینده ؛سال بهتری برای دموکراسی منطقه خواهد بود.

 

 

 

حسین شیخ الاسلام مشاور وزیر امور خارجه در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به سفر قریب الوقوع رئیس جمهور به عراق گفت: این سفر تجلی موفقیت خواهد بود و از نقاط قوت آن می توان به ثبات و آرامش منطقه در سال آینده اشاره کرد.

وی با بیان اینکه نقش ایران در شکست تروریست ها و توطئه های آمریکایی بارز بوده است، عنوان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی توطئه اصلی استکبار این بوده است که ما با همسایگانمان و به ویژه ملت عراق در نزاع باشیم؛ آنان هشت سال به دلیل وجود توطئه های آمریکایی،اسرائیلی و وجود فرد خبیثی همانند صدام موفق شدند.

مشاور وزیر امور خارجه اظهارکرد: سالانه چند میلیون نفر از ایران به عراق و بالعکس رفت و آمد دارند؛ همچنین بین این دو کشور سالانه چند ده میلیارد روابط اقتصادی برقرار است.

شیخ الاسلام با تأکید بر اینکه سفر رئیس جمهور به عراق نمایش اوج موفقیت است، تصریح کرد: ما در منطقه ای زندگی می کنیم که در اکثر کشورهای آن دیکتاتورها و شاهنشاهی های مدام العمر حکومت می کنند به غیر از ایران و عراق که بر اساس مردم سالاری حکومت می کنند.

مشاور وزیر امور خارجه با بیان اینکه حکومت در ایران بر اساس مردم سالاری دینی است و در عراق دموکراسی پارلمانی  که در آن عرب، سنی، شیعه و کردها تصمیم گیری می کنند، خاطر نشان کرد: در آینده نزدیک منطقه بیشتر به سمت مردم سالاری پیش خواهد رفت و سال آینده ؛سال بهتری برای دموکراسی منطقه خواهد بود.

 

 

انتهای پیام/م

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری