کمالی پور گفت: معتقدم آن چیزی که می تواند ما را قدرتمند کند، برگشتن به تقویت بنیان های علمی و فناوری مان در حوزه هسته ای و ادامه دادن ما به صورت یک طرفه در برجام ظلم به کشور و تفکر جوانان است که این امر قابل پذیرش نیست.

یحیی کمالی پور نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به ۲۰ فروردین روز ملی فناوری هسته ای گفت: زمانی که آمریکا به عنوان یک طرف از طرف های قرار داد از برجام خارج شد؛ تیر خلاص را به این قرار داد بین المللی زد.

وی ادامه داد: کشورهای اروپایی نیز در عمل نتوانستند در مقابل عمل یک جانبه گرایانه آمریکا اقدامی را انجام دهند و بیشتر به حرف بسنده کردند و به طور کلی در میدان عمل ما شاهد هیچ رویکردی از آنان نبودیم؛ لذا به نظر می رسد که برجام تمام شده باشد و نگه داشتن پوسته برجام هیچ کمکی به کشور ما نمی کند.

این مقام مسئول بیان کرد: غالب قرار دادهای بین المللی دو جانبه و یا چند جانبه ماهیتشان این است که طرفین به نسبت مفاد قرار داد از آن بهره ببرند؛ اما در شرایط فعلی کشور ما هیچ استفاده ای را از این مفاد قرار داد نمی تواند داشته باشد.

نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشورهای اروپایی نیز کار مثبتی را تا کنون انجام نداده اند، ابراز کرد: حتی گروه مالی اینستکس را که تشکیل داده اند تا این لحظه هیچ اقدامی از سوی آنان شاهد نبوده ایم و به نظر می رسد که اروپایی ها نیز تاب و توان در مقابل آنها را نداشته باشند.

کمالی پور تأکید کرد: معتقدم آن چیزی که می تواند ما را قدرتمند کند، برگشتن به تقویت بنیان های علمی و فناوری مان در حوزه هسته ای و شروع مجدد کار ما در حوزه های مختلف تأسیسات هسته ای است؛ همچنین ادامه دادن ما به صورت یک طرفه در برجام ظلم به کشور و تفکر جوانان است که این امر قابل پذیرش نیست.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در آغاز هر سال چالش های اساسی و مهم فرا روی کشور را ارزیابی و به تبع آن چالش ها برای برون رفت شعاری را برای عنوان سال نامگذاری می کنند، اظهار کرد: معظم له برای امسال نیز عنوان رونق تولید را نامگذاری کردند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطلب فوق افزود: به این معنی که استقلال کشور مسیر نمی شود مگر اینکه ما بتوانیم به تولیدات داخلی خود اکتفا کنیم و در راستای بهره وری و کیفیت سازی از منابع داخلی استفاده کنیم.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه دانشمندان ما باید این توان را داشته باشند که تولیدات را خودشان انجام دهند، تصریح کرد: امروزه جمهوری اسلامی ایران در عرصه موشکی هم حرف برای گفتن دارد و ما باید نظام هدفمند در حوزه دفاعی داشته باشیم.

کمالی پور در پایان خاطر نشان کرد: صنعت موشکی و هسته ای جمهوری کشورمان باید تقویت و بالنده تر شود به این جهت که کشورهای دیگر چشم طمع به منافع ما نداشته باشند و به خودشان این اجازه را ندهند که به سرزمین ما تعرض کنند.

انتهای پیام/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری