×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

نیروگاه ۵۸ مگاواتی برق در رفسنجان افتتاح شد/ عکس

به گزارش راه آرمان، ظهر امروز آیین افتتاح نیروگاه ۵۸ مگاواتی راهبران برق با اعتبار ۲۵ میلیون دلار و در قالب ۴۱۶ میلیارد تومان در جنب شهرک صنعتی رفسنجان با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو، محمد جواد فدایی استاندار کرمان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستان برگزار شد.

شرکت راهبران برق در سال ۹۴ بر اساس مشوق های وزارت نیرو اقدام به احداث دو نیروگاه در یک ساختگاه هر کدام به ظرفیت۳ ×۹.۷ مگاوات نمود و با اخذ وام از صندوق توسعه ملی، در آبان ماه مولدهای وارتسیلای فنلاند را وارد کشور کرد و پس از گذشت ۷ ماه کار مونتاژ دو نیروگاه به وسیله کارشناسان بومی به پایان رسید.

نیروگاه کهربا با ظرفیت۳ ×۹.۷ مگاوات آماده وصل به پست ۱۳۲.۲۰ kv شهرک صنعتی رفسنجان و نیروگاه دوم با همین ظرفیت با احداث ۴.۵ کیلومتر خط ۲۰kv به پست ۱۳۲.۲۰kv انبار رفسنجان متصل گردیده است.

احمد انارکی محمدی نماینده مردم رفسنجان در این آیین اظهار داشت: رفسنجان با وجود خیرین و شخصیت های بزرگ همیشه زبانزد و شناخته شده است، مردم رفسنجان همیشه کمترین توقعات را داشته اند.
وی بیان داست: خیریه هلال احمر از آن رفسنجان است و نمونه های آن در خیلی از بخش ها وجود دارد، اولین شهرستان خیر امنیت ساز هستیم که قریب ۳۰ میلیارد تومان در بحث امنیتی ساخت و ساز داشته ایم، ۸۰ سال گذشته اولین خیر از رفسنجان بوده است که پزشکی هسته ای را برای رفسنجان ایجاد کرده است.
نماینده رفسنجان تصریح کرد: در بخش های خانگی و غیر خانگی بسیار مشکل داشتیم امور برق با جمعیت ۳۵۰ هزار نفری فرسوده است با اقداماتی که اخیرا انجام شده تا حدودی تلفات برقی رفع شده است.
وی افزود: جمعیت ۸۰ هزار نفری افاغنه در رفسنجان باید ساماندهی شوند.
انارکی عنوان داشت: رفسنجان کمترین چاه آب غیر مجاز را نسبت به استان داراست و ۳۵ چاه غیر مجاز در رفسنجان وجود دارد که عمق آنها بیش از ۲۰ سال است و صاحبان آن نتوانستند در سال ۸۶ با استفاده از یک طرح از حق قانونی شان استفاده کنند امیدواریم مشکل شان حل شود.
نماینده مردم رفسنجان خاطرنشان کرد: ماده ۲۷ و۲۸ که سالها انجام نشده بود و امروز برای انتقال آب به صنعت گلخانه ای ایجاد شد که در مدیریت مصرف آب نقش مهمی دارد باید به ان توجه شود.
وی ادامه داد: انتقال آب از خلیج فارس به رفسنجان کار بزرگی است که از سال ۹۲ شروع شده و در چند سال اخیر شدت گرفت تا خرداد ماه این پروژه به اتمام برسد.
وی خواستار تخصیص آب به صنعت در رفسنجان شد و گفت: برای خروج سرمایه گذار از شهرستان به صنعت آب تخصیص داده شود تا پول از رفسنجان بیرون نرود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false