کامران شفائی گفت : هر گونه خرید و فروش، حمل و نقل، جابجائی و نگهداری دام سبک و سنگین بدون پلاک و هویت گذاری، ممنوع می باشد، دامداران و مالکینی که مبادرت به حمل و جابجائی دام می کنند باید از شبکه دامپزشکی و سایر ارگان های مربوط مجوزهای لازم را دریافت کنند.

دکتر کامران شفائی سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان اناردر گفتگو با راه آرمان گفت : با عنایت به امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان دامپزشکی کشور و معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی و در راستای اجرای آئین نامه اجرائی ماده ۱۰ قانون نظام جامع دامپروری کشور و همچنین اجرائی نمودن مصوبه هئیت وزیران در خصوص ضوابط اختصاصی نگهداری، حمل و نقل، خرید و فروش و جابجائی دام زنده، به اطلاع کلیه دامداران محترم شهرستان انار می رساند که ارائه کلیه خدمات ذکر شده منوط به هویت دار کردن دام خود با پلاک ملی  می باشد .

وی افزود : پلاک کوبی جمعیت دامی در حیطه وظایف معاونت امور تولیدات دامی جهاد کشاورزی می باشد هویت دار کردن دام ها در کنترل و کاهش بیماری های مشترک بین انسان و دام تأثیر بسزائی داشته و باعث ساماندهی و حفظ جمعیت دام بومی منطقه می گردد.

شفائی گفت : هر گونه خرید و فروش، حمل و نقل، جابجائی و نگهداری دام سبک و سنگین بدون پلاک و هویت گذاری، ممنوع می باشد، دامداران و مالکینی که مبادرت به حمل و جابجائی دام می کنند باید از شبکه دامپزشکی و سایر ارگان های مربوط مجوزهای لازم را دریافت کنند، دام هائی که هویت دار و پلاک کوبی نشده و دارای گواهی حمل بهداشتی – قرنطینه ای دامپزشکی و مجوزهای مربوطه نباشند مصداق کالای قاچاق محسوب می گردند.


سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان اذعان کرد : در این طرح با استفاده از پلاک کردن دام و ثبت کد رهگیری، تمامی مشخصات و اطلاعات هویتی دام از جمله مالک، محل پرورش و نگهداری و … به منظور جلوگیری و کنترل از قاچاق دام در سامانه ثبت می گردد .

دکتر کامران شفائی در پایان از دامداران محترم این شهرستان خواست هر چه سریعتر نسبت به پلاک کوبی و هویت دار کردن دام های خود با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی و امور دام شهرستان انار اقدام کنند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری