در پی انتشار پیام فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان به مناسبت روز خبرنگار خطاب به رسانه های استان یکی از خبرنگاران شهر کرمان پاسخ سوالات ایشان را داده اند که متن آن را در گزارش زیر می خوانید.

 

 

 

 

 

به گزارش راه آرمان ؛ در پی انتشار پیام سردار غلامعلی ابوحمزه فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان به مناسبت روز خبرنگار خطاب به رسانه های استان یکی از خبرنگاران شهر کرمان پاسخ سوالات ایشان را در اختیار پایگاه خبری ما به جهت انتشار قرار داده اند که متن آن را در گزارش زیر خواهید خواند.

 

بسمه تعالی
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان
سرتیپ دوم پاسدار غلامعلی ابوحمزه یا بهتر بگویم برادر بزرگوار من
سلام علیکم
در پاسخ به سوالات جنابعالی در زمینه مطالبه گری رسانه ها و همچنین مردم که در واقع ذهن هر انسان دغدغه مند و جویای حقیقت ،حال چه از اهالی رسانه باشند و چه در کسوت حضرتعالی را درگیر خواهد کرد ، باید به اندازه سواد و دغدغه ای که تاکنون داشته ام عرض کنم که عمده مشکلات به نبود آگاهی وشناخت کامل از اتفاقات و مشکلات در بین مردم بر میگردد.
این مشکل چند عامل بزرگ دارد که بنده به دو مورد اصلی آن بسنده میکنم:
در ابتدا باید بگویم که نبود قانونی جهت آزادی بیان و حمایت از مطالبه گری خبرنگاران از مسئولین که این باعث شده است کمتر خبرنگاری در مقابل آسیب های اجتماعی و مشکلات جامعه از مسئولین مطالبات به حقی را داشته باشد.
البته وابستگی خبرنگاران به جناح های مختلف نیز بی دلیل نبوده است که خود نیز عامل این است که اهالی رسانه کمتر به دنبال نشان دادن حقیقت و واقعیات جامعه و دستگاه های مرتبط به جناحی بروند و خبرنگاران را به سمت روابط عمومی بودن و زیبا جلوه دادن های کاذب سوق داده است که این بسیار خطرناک است.
البته در پرانتز باید بگویم که این مشکل هم تنها به دوش خبرنگاران نبوده است و کوتاهی های افراد انقلابی چون جنابعالی در حمایت از این قشر جویای عدالت نیز مزید بر علت شده است، که با مشاهده چنین پیامی از سوی شما بسی خرسندی اهل رسانه را در برداشته است که فصلی روشن در کرمان را بشارت می دهد.
دومین علت و مهمترین آن نیز کمبود دستگاه های نظارتی سالم می باشد.
اگر دستگاه های مطالبه گر در کشور و همچنین استان بیشتر وجود داشت و مطالبات مردم را پیگیری می کرد خود باعث دلگرمی عموم ملت و همچنین خبرنگاران و اهالی رسانه می شد.

 

بنده حقیر در پاسخ به سوالات دیگری که فرموده بودین چرا رسانه های معاند و خارجی از فتنه و طرح جنایت های رژیم منحوس پهلوی حمایت میکنند بایدبگویم کسی انتظاری غیر از این از سوی این رسانه های وابسته (هم از نظر فکری و هم از نظر مالی )به دشمنان ایران ندارند.
ولی مهمتر از این سوال این است که چرا حرف های پوچ این رسانه ها در لابلای ملت شریف ایران شنیده می شود؟
این مسئله بسیار مهمی هست که بنده پاسخ این سوال را نیز همان مواردی که پیش تر ذکر کرده ام و همچنین نبود تخصص های کافی و سکوت برخی متخصصین و صاحبان نظر می دانم.
در پایان از اینکه در آستانه روز خبرنگار با طرح چنین سوالات و ابهاماتی اهالی رسانه را به چالش و تفکر بیشتر دعوت کرده اید کمال تشکر را دارم.
من الله توفیقا

حسین همتی

 

انتهای پیام/م

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری