×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

واکنش شورای امنیت ملی در زمان دقیق انجام گرفت/ اقدام متقابل با برجام؛ پاسخ صریح و شفاف ایران به رفتار ظالمانه آمریکا و اروپاست

کارشناس مسائل سیاسی گفت: اقدام شورای امنیت ملی کار خوبی است که در زمان دقیق انجام گرفت و اقدام متقابل با برجام شورا در سالگرد خروج آمریکا از برجام صورت گرفت که نشان از پاسخ روشن و صریح جمهوری اسلامی ایران به اقدامات ظالمانه آمریکا و اروپا دارد.

عوض حیدر پور شهرضائی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به واکنش شورای امنیت ملی در رابطه با بد عهدی آمریکا و اروپا در زمینه برجام گفت: ما در خصوص برجام پس از آنکه آمریکایی ها از برجام خارج شدند باید اطمینان پیدا می کردیم که اروپایی ها همراهی لازم را با ما خواهند داشت و به هیچ عنوان در مسیری که آمریکایی ها حرکت کردند؛ حرکت نخواهند کرد.

وی ادامه داد: خویشتن داری جمهوری اسلامی ایران با فرمایشات مقام معظم رهبری، سخنان رئیس جمهور و تماس هایی که مقامات ایران داشتند با اروپایی ها داشتند کاملا مشخص بود؛ اما اروپایی ها دقیقا راهی را رفتند که آمریکایی ها به آنها دیکته می کردند.

این کارشناس مسائل سیاسی تأکید کرد: در نهایت جمهوری اسلامی ایران تصمیم گرفت که بر اساس حقوق بین المللی و مقررات حاکم بر کنوانسیون ها و توافق نامه ها به دنبال احقاق حق خود باشد.

حیدر پور شهرضائی ابراز کرد: شورای عالی امنیت ملی به ریاست رئیس جمهور که عالی ترین مرجع تصمیم گیری است بر آن شد که اعلام کند حال که آمریکایی ها از برجام خارج شده اند و اروپایی ها نیز راه آمریکایی ها را طی می کنند؛ ما بهتر است مسیری را بر اساس مقررات بین المللی و منطبق بر شرایط و منافع ملی ما است پیش ببریم.

وی با اشاره به مطلب فوق افزود: بنابراین تصمیم گرفته شد که با حفظ برجام بهترین مسیری را که جمهوری اسلامی ایران می تواند در آن حرکت کنند، اتخاذ شود و این تصمیم به دولت، وزارت امور خارجه و سایر مبادی ذیربط ابلاغ شده است.

این کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: یکی از حقوق جمهوری اسلامی ایران رعایت موضوعی است که حق هسته ای کشور است که باید انجام گیرد که بر اساس آن ایران مسیر صحیح هسته ای خود را ادامه خواهد داد.

حیدر پور شهرضائی با تأکید بر اینکه اقدام شورای امنیت ملی کار خوبی است که در زمان دقیق انجام گرفت، تصریح کرد: چرا که اروپاییان علاقمند بودند که جمهوری اسلامی ایران عنوان کند که ما برجام را قبول نداریم و هم اکنون اعلام کرده ایم که در چهار چوب برجام و با رعایت آن چیزی که در برجام به تصویب رسیده است جمهوری اسلامی ایران به دنبال منافع ملی خود خواهد رفت.

وی با اشاره به اینکه اقدام متقابل با برجام شورای امنیت ملی در سالگرد خروج آمریکا از برجام صورت گرفت که نشان از پاسخ روشن و صریح جمهوری اسلامی ایران به اقدامات ظالمانه آمریکا و اروپا دارد، اظهار کرد: بعد از خروج امریکا از برجام دو تا شش ماه را پشت سر گذاشتیم و در این بازه زمانی منتظر موضع شفاف اروپا بوده ایم.

این کارشناس مسائل سیاسی در پایان با اشاره به مطلب فوق خاطر نشان کرد: شاهد بودیم که اروپا موضع شفافی که منطبق بر قواعد بین المللی باشد اتخاذ نکرد؛ بنابراین جمهوری اسلامی ایران به صورت روشن و شفاف پیام خود را به آمریکا و کشورهای اروپایی داد که ایران کشوری مستقل است و راه استقلال خود را به قوت ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false