مدیرعامل سازمان سیما منظر گفت: شهر رفسنجان ۵۲ بوستان به وسعت ۳۰۰ هکتار دارد که براساس برنامه ریزی های صورت گرفته توسط شهرداری ۱۶ بوستان جدید دیگر احداث و به این آمار اضافه می شود.

جهانگیر ملکی مدیرعامل سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری رفسنجان در گفتگو با راه آرمان اظهار داشت: شهر رفسنجان ۵۲ بوستان دارد که براساس برنامه ریزی های صورت گرفته توسط شهرداری ۱۶ بوستان جدید دیگر احداث و به این آمار اضافه می شود .

وی تصریح کرد: از ۱۶ پارک جدید در حال احداث، طراحی بوستان های خیابان دکتر حسابی، ابتدای بلوار مطهری، بلوک ۷، شهرک آفتاب، کوچه مطهری ۵۵،یادگار امام و پارک پردیس در خیابان دستغیب انجام شده و آماده ارائه در مناقصه می باشند.

ملکی تصریح کرد: کارهای عمرانی پارک شهرک جهاد انجام، صندلی و وسایل بازی آن نصب شده و کاشت فضای سبز آن شروع و تا پایان شهریورماه به اتمام می رسد.

مدیرعامل سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری رفسنجان، افزود: کارهای اجرایی پارک همدلی در خیابان انصاری و پارک مفتح ۱۲، توسط پیمانکار شروع شده است، پارک شهروند اسدآباد، میدان گفتکوی شهری جنب پارک بانوان و فاز اول پارک پردیس معین به بهره برداری رسیده اند.

وی عنوان داشت: ساماندهی گذر سلامت در بلوار زیتون هم آغاز شده و همچنین کارهای عمرانی پارک شهرک ولایت در دستور کار است.

ملکی از طراحی پارک شهدای هفت تیر در خیابان نظام مهندسی خبر داد و گفت: برای خیابان های اندیشه، کریم آباد، خیابان بلوار امام حسن مجتبی (ع) و همچنین برای ایجاد پارک اختصاصی ورزش، پارک بانوان ۲ و احداث پارک کودک و نوجوانان با ضوابط و کاربری خاص در حال مکان یابی هستیم.

مدیرعامل سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری ابراز داشت: پارک خبرنگار واقع در خیابان معراج جنوبی، پارک (محله ای ) پونه بین مدرس شمالی ۲۳ و ۲۵، بهسازی و افتتاح پارک وحدت و پارک شهروند در اسدآباد فارسی و فاز اول پردیس معین در خیابان بنفشه مورد بهره برداری قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه ۳۰۰ هکتار فضای سبز در رفسنجان وجود دارد، عنوان داشت: نگهداری فضای سبز توسط ۱۰ شرکت پیمانکار و ۳۰۰ نیرو انجام می شود، برای هر شرکت ناظر مقیمی در همان منطقه گذاشته شده است که هر روز وضعیت روزانه پارک ها مورد بررسی قرار داده و به پیمانکار براساس عملکردشان نمره می دهند علاوه بر این، ناظران عالی کار، ناظران مقیم را تایید می کنند.

ملکی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد فضای سبز شهری با آب غیرآشامیدنی آبیاری می شود، عنوان داشت: برای میادین و برخی مکان ها ناگریز به استفاده از آب شرب شهری هستیم، سعی سازمان بر این است برای کمبود آب فضای سبز با ایجاد شبکه آبرسانی  و ایجاد مخازن آب از آب شرب شهری برای فضای سبز استفاده نشود.

مدیرعامل سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری، تاکید داشت: احداث مخزن هزار مترمکعبی در میدان حضرت امام(ره) و ایجاد مخزن در پارک وحدت به بهرداری رسیده است و همچنین مخزن ۲ هزار مترمکعبی در جاده کرمان (کشتارگاه) در حال ساخت است.

وی با بیان اینکه رویکرد سازمان فضای سبز شهری رفسنجان بر این قرار گرفته که از آب شهری کمتر استفاده شود گفت: کار کاشت پارک هایی که به تازگی اجرا شدند، هم با مساعد شدن هوا آغاز و با ایجاد و نصب دستگاه های ورزشی و وسایل بازی به زودی به بهره برداری می رسند.

ملکی بیان داشت: سرانه فضای سبز برای هر نفر ۱۸٫۳۶ مترمربع است، ولی با توجه به وسعت زیاد شهر به ایجاد پارک و فضای سبز در شهر نیاز داریم و با توجه به اینکه تراکم نفر در هر هکتار در رفسنجان خیلی کم است ووسعت شهرزیاد، نیاز است حتی المقدور در هر محله یک پارک وجود داشته باشد.

گفت وگو: منیژه نوروزیعکس :الهه عسکری

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری