شیخی گفت:  وضعیت اقتصاد همچنان مانند شرایط قبل از برجام و حتی بدتر هم شده است؛دولت لاپوشانی و توجیه می کند و متاسفانه هنوز هم دلبسته وعده های پوچ و دروغین ۵ سال پیش خود است که به مردم وعده داد مدینه فاضله و بهشت برین به ارمغان خواهد آورد ولی در عمل چیزی به دست نیاوردند.

 

 

 

 

 

عبدالمجید شیخی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان  ؛در خصوص شرایط اقتصادی کشور در پسابرجام گفت: ما عملا حرکت خاصی از سمت اروپاییان درمقابله با تحریم های شدید آمریکا ندیدیم؛ طرفین ما اروپاییان و آمریکایی ها هستند که نسبت به اجرای برجام و وفای به عهد کاری نشان نمی دهند و برای ما دستاوردی نداشته اند.

 

 

وضعیت اقتصادی کشور مانند شرایط قبل از برجام و حتی بدتر از آن است

 

 

این کارشناس ارشد مسائل اقتصادی کشور تصریح کرد: آنچه که ما دادیم در برابر آنچه که قرار بود دریافت کنیم، صد در برابر صفر است و هیچ تحرکی در اقتصاد داخلی ایجاد نشده است؛ وعده هایی که دولت می داد پوچ از آب در آمد و ما عملا باخت در برابر برد آنها را پیاده کردیم.

 

 

وی با تاکید بر اینکه وضعیت اقتصاد همچنان مانند شرایط قبل از برجام و حتی بدتر هم شده است، ابراز کرد: دولت لاپوشانی و توجیه می کند و متاسفانه هنوز هم دلبسته وعده های پوچ و دروغین ۵ سال پیش خود است که به مردم وعده داد مدینه فاضله و بهشت برین به ارمغان خواهد آورد ولی در عمل چیزی به دست نیاوردند.

 

 

شیخی عنوان کرد: ما باید به اقتصاد مقاومتی بپردازیم؛ به این معنی که باید روی بارور ساختن استعدادهای داخلی متمرکز شویم و تولید داخل را تقویت کنیم؛ ما نیاز به منابع خارجی نداریم؛ اینکه برخی خط اعتباری از کره جنوبی دریافت می کنند، تا ۲۵ درصد هزینه مالی را بر کشور تحمیل می کنند و پول های خودمان را به صورت قرض از آنها دریافت می کنند، اقدامات اشتباهی است که انجام می دهند که این کار خیانت و آینده فروشی است.

 

 

نظام بانکی کشور کانالی برای گسیل منابع مالی به سمت دلالی شده است

 

 

این کارشناس مسائل اقتصادی اظهار داشت: آنها باید روی تجمیع منابع مالی و پول خرد در دست مردم و سرمایه های سرگردانی که مشمول بخش دلالی، بازرگانی و غیر ضروری است، تمرکز کرد و آنها را به سمت تولید منتقل کنند؛ منابع بانکی باید به سمت مشارکت در تولید هدایت شوند اما متأسفانه نظام بانکی راه در رو و کانالی برای گسیل منابع مالی کشور به سمت دلالی شده است.

 

 

وی افزود: بانک ها صندوق هایی تشکیل داده اند که با حساب سازی های دروغین، سپرده های مردم را جذب می کنند و نرخ سود بالاتر پرداخت می کنند در حالی که بیش از ۷۰ درصد این سپرده هایی که از مردم ربوده اند، مجددا در  حساب های بانکی سپرده گذاری شده و سود بالاتری از بانک ها دریافت می کنند.

 

 

غفلت دولت از منابع داخلی کشور بزرگترین اختلال نظام اقتصادی است

 

 

شیخی تاکید کرد: دست به دست گشتن منابع مالی نتیجه غفلت و بی توجهی دولت به اقتصاد داخلی و کرنش و تعظیم در برابر دشمن است؛ دولت تصور دارد مشکلش در آمریکا و اروپا حل می شود، از خدا غافل شده و منابع داخلی و داشته های کشور غفلت کرده که این مسئله بزرگترین اختلال در نظام اقتصادی کشور است.

 

 

این کارشناس مسائل اقتصادی تصریح کرد: نظام مالی و پولی کشور در واقع جولانگاه عناصر مفسد فی الارض مالی و پولی شده و قوه قضائیه باید در این رابطه ورود پیدا کند؛ چرا باید صندوق های وابسته به بانک ها، سپرده های مردم را به انگیزه  نرخ سود بالاتر جذب کنند و مجددا ۷۰ درصد سپرده های مردم را به نام خودشان در بانک ها سپرده گذاری کرده و سود بالاتری مطالبه کنند.

 

 

شیخی خاطرنشان کرد: مشخص است بانک ها روی نظام پرداخت تسهیلاتشان فشار خواهند آورد و هرگز امتیازی نسبت به کاهش نرخ سود تسهیلاتی که به مردم می دهند بابت فعالیت های دیگر نشان نخواهند داد.

 

 

انتهای پیام/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری