×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

وضعیت نامناسب محورهای مواصلاتی سیرجان قربانی می‎گیرد/ بهبود کیفیت زیر ساخت‌های حمل و نقل نیازمند توجه مسئولین

سالیانه حوادث متعددی در محور های مواصلاتی شهرستان سیرجان بخصوص در تقاطع های این شهرستان رخ می دهد و جان بسیاری از انسان ها را می گیرد.

به گزارش راه آرمان; سالیانه حوادث متعددی در محور های مواصلاتی شهرستان سیرجان بخصوص در تقاطع‌های این شهرستان رخ می دهد و جان بسیاری از انسان ها را می گیرد.

صبح روز چهارشنبه خبر تصادفی در شهرستان پیچید که این حادثه حاوی صحنه های دلخراشی بود،برخورد تریلر با یک دستگاه موتور سیکلت در تقاطع باسفرجان موجب مرگ راکب موتورسیکلت شد.

گفتنی است چندین حادثه از ابتدای سال جاری به علت نقاط ضعف در محورهای مواصلاتی شهرستان سیرجان موجب خسارات جانی و مالی شده است.

محورهای شهرستان سیرجان از جایگاه ترانزیتی ممتازی برخوردار است اما به‌ رغم این جایگاه مهم در حمل ‌و نقل کشور، همچنان راه‌ها و مخصوصاً دوربرگردان‌ های سطح شهر و جاده این شهرستان ناامن و خطرناک است و سالانه حوادث تلخ زیادی در آن روی می‌دهد.

قصور مسئولان مربوطه برای احداث دوربرگردان ایمن یا تقاطع غیرهمسطح و استاندارد سازی محورهای مواصلاتی مشکلی اصلی این شهر است.

محورهای مواصلاتی شهرستان سیرجان با وجود اهمیت فراوان، مشکلات بی‌شماری نیز داشته و از بی‌کیفیت ترین جاده‌های کشور به حساب می‌آید.

کیفیت آسفالت محورهای سیرجان-کرمان، سیرجان-بندرعباس و سیرجان-شیراز به حدی خراب است که رانندگان ماشین آلات سنگین لاین سبقت را مسدود کرده و اجازه سبقت به بقیه وسایل نقلیه را نمی‌دهند و انجام این کار موجب حوادث دلخراش سوانح رانندگی می شود.

وجود چاله‌های عمیق در این جاده‌ها قاتل لاستیک‌ خودروها چه سواری و چه سنگین بوده و بعضی اوقات کنترل خودرو را از دست راننده می‌ربایند.

نبودن علایم و تقاطع های غیرهمسطح، عدم وجود گاردیل مشکل دیگر این جاده ها حساب می شود، البته این یک طرف قضیه بوده و عدم امنیت روانی در طول مسیر بسیار بزرگتر از این مشکلات است، کمبود خدمات رفاهی و امدادی در محور های مواصلاتی بسیار آزاردهنده است به طوری‌که نه در راه تابلویی وجود دارد تا بدانید که آیا پمپ بنزینی هست یانه؛ نه تعمیرگاهی وجود دارد تا درصورت بروز مشکلات احتمالی ماشین را به آنجا برده و نه خبری از رستوران و غذاخوری بین راهی است تا برای رفع خستگی یا خوردن غذا در آنجا توقف کنند. واقعا مسئولان اینهمه مشکل و تلفات را دیده و بیخیال رفع این مشکلات می‌شوند؟آیا کسانی که از این جاده ها بازدید می‌کنند فکری برای حل مشکلات آن دارند؟ انتظار می‌رود مسئولین مربوطه برای حل هرچه سریعتر مشکلات این جاده ها اقداماتی انجام دهند و اعتبارات ویژه ای را برای بهبود وضعیت آن درنظر بگیرند.

انتهای پیام/

مسلم سعید

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false