×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

ولایتمداری با گوشت و خون حاج قاسم عجین شده بود

یونس لطفی گفت: ولایت مداری با گوشت و خون حاج قاسم عجین شده بود، تنها فرمانده ای که جاذبه بسیار بالایی داشت حاج قاسم بود.

 

 

 

یونس لطفی در گفتگو با راه آرمان؛ با تأکید بر اینکه مکتب حاج قاسم، مکتب انسان سازی بود، گفت: حاج قاسم در جاذبه و دافعه همانند مولایش امام علی علیه السلام بود و از هر طیفی رزمندگان در رکاب حاج قاسم بودند.

وی با بیان اینکه حاج قاسم در اخلاق و جاذبه فراتر از یک انسان بود برای جذب نیروهای رزمنده کسی را گزینش نمی‌کرد از بدترین ها بهترین می‌ساخت، عنوان کرد: من در طول مدت شش ماه بطور مستقیم افتخار داشتم بسیجی آن بزرگوار باشم و تربیتی که در این مدت کوتاه نزد آن بزرگوار یادذگرفتم تاذبه امروز که زنده هستم راه گشای زندگی ام بوده است.

این رزمنده دفاع مقدس اظهار کرد: نه تنها من؛ بلکه هرکس که با حاج قاسم بوده و ایشان را عمیقا درک کرده باشد، راهی جزء ولایت مداری نمی‌رود، سردار سلیمانی کسی بود که از کف خیابان و از بیابان جوانان و نوجوانان به سوی او روانه می‌شدند.

وی بیان کرد: ولایت مداری با گوشت و خون حاج قاسم عجین شده بود، تنها فرمانده ای که جاذبه بسیار بالایی داشت حاج قاسم بود، بطور مثال سال ۶۳ که هنوز لشکر ۴۱ ثارالله یک تیپ بود با ورود حاج قاسم به عنوان فرمانده تیپ ثارالله با گذشت زمان کوتاهی تیپ به لشکر پیروز ۴۱ثارالله ارتقا پیدا کرد و نود درصد این ارتقا را از جاذبه های حاج قاسم می‌دانم و به این مهم ایمان دارم.

لطفی با تأکید بر اینکه سردار سلیمانی نه تنها یک فرمانده با اخلاص و شجاع بلکه یک معلم بسیار دانا و توانمند بود، ادامه داد: افرادی بودند که تحت تربیت و تاثیر حاج قاسم بهترین ها می‌شدند و مهمترین اخلاق بارز آن سردار عزیز این بود که هیچ کس را تحقیر نمی‌کرد؛ بلکه با گذشت و اخلاق نیک فرد خاطی را پشیمان و در آخر به بهترین ها تبدیل می‌کرد.

این جانباز و پیشکسوت دفاع مقدس افزود:  یکی دیگر از خصوصیات بارز حاج قاسم این بود که ایشان اهل افراط و تفریط نبود و تمام کارهای ایشان برای رزمندگان درس بود، ایشان در اوج سختی های عملیات نمازهای خود را اول وقت می خواند.

وی با اشاره به اینکه نوشتن در وصف حاج قاسم نیاز به وقت بیشتری دارد اگر یک کتاب هزار صفحه ای از خصوصیات و ارزش های سردار نوشته شود باز هم کم است، ابراز کرد: ان شاالله ما بتوانیم ادامه دهنده راه و مکتب حاج قاسم باشیم و تجربیات خود در لشکر حاج قاسم را در اختیار نسل امروز قرار دهیم.

انتهای پیام/ پناهی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false