به گزارش ” راه آرمان”؛‌یك زوج كار آفرین رابری در راستای تحقق نامگذاری سال به « رونق تولید » با پرورش كرم ابریشم برای نخستین بار در رابر، پارکینگ خانه خود را به کارگاه کوچکی برای  دوره آموزشی پرورش کرم ابریشم در جهاد کشاورزی شهرستان رابر تبدیل کرده و با موفقیت اجرا نمودند.

ایمان کریم قاسمی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رابر با اشاره به شرايط آب و هوايي مناسب و وجود درختان فراوان توت را براي پرورش كرم ابريشم در شهرستان رابر فراهم كرده است گفت: امسال به صورت آزمایشی ۲ جعبه تخم كرم ابريشم به همراه آموزش های لازم در اختيار یک زوج جوان داوطلب قرار گرفت و آنها توانستند با استفاده از فضای پارکینگ منزل خود، پیله تر و ابریشم تولید کنند.

وي با اشاره به آمادگی جهاد کشاورزی رابر برای برگزاري دوره های آموزشي براي متقاضيان پرورش كرم ابريشم افزود: با توجه به مزیت آب و هوایی این شهرستان، صنعت نوغانداري یا پرورش کرم ابریشم فرصت هاي شغلي مناسبی براي جوانان به خصوص در مناطق روستايي فراهم مي كند.

 مدیرجهاد کشاورزی شهرستان رابر اظهار داشت: مدت پرورش پيله كرم ابريشم ۴۵ روز است و كشاورزان با كمترين هزينه ميتوانند از این طریق درآمد مناسبي كسب كنند.

فرماندار رابر نیز از تسهیلات ویژه این طرح کمتر از۹ درصد خبر داد و گفت : تخم کرم ابریشم را مجانی در اختیار داوطلبان قرار می دهیم همراه با آموزش لازم تا بتوانند درآمدزایی کنند .
وی همچنین ازصدور مجوز ۴۰واحد گلخانه ای ۳۰۰ متری در جهت توسعه کشاورزی خبرداد .

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری