همزمان با فرا رسیدن اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله حسین (ع) چندین هزاراز عشقان ودوست داران اهل بیت (ع) در شهرستان های رودبار کهنوج وقلعه گنج  باحرکت به سمت بارگاه شاهزاده ابولقاسم(ع) (زیارت بچه ) واقع در شهرستان قلعه گنج ،اقدام به برگزاری بزرگترین راهپیمایی شهرستان های جنوب کرمان تحت عنوان جاماندگان کربلا کردند.

 

 

 

 

 

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان ؛به نقل از جازموریان ؛اربعین روز  رستاخیز عاشقان وشیعیان اهل بیت عصمت وطهارت(ع) است  ،که دراین روز مردم با پیاده روی و اشک ریختن  برای  بازماندگان کربلا عشق به  امام حسین (ع)  را به نمایش می گذارند ،اعتبار اربعین از قدیم الایام در میان مردم جنوب کرمان و شناخته شده بوده و هست‌.

 

 

چند سالی است که مردم شهرستان های همجوار (زیارت بچه) واقع در قلعه گنج با یک شور وشوق وصف ناشدنی اقدام به  ایجاد راهپیمایی عظیم و خودجوش  جاماندگان کربلا  میکنند ،امسال نیز عاشقان حضرت سید الشهدا در شهر ها کهنوج قلعه گنج و رودبار جنوب که همجوار مرقد مطهر شاهزاده ابولقاسم (حضرت بچه ) هستند مسیرپیاده روی خود را به سوی این مکان معنوی  به اتمام رساندن.

 

 

عزاداران حسینی در این همایش پیاده روی مسیر های بالای ۳۵کیلومتر را از شهرهای خود به سمت مرقد شاهزاده ابولقاسم(ع) معروف به زیارت بچه  واقع در ۲۵ کیلومتری شهرستان قلعه گنج طی نمودند.

 

 

شرکت کنندگان در این راهپیمایی عظیم بعلت مصافت زیاد شهرهای خود تا مرقد این امامزاده راهپیمایی خود را بعضا از ساعت ۳ صبح شروع کرده واز  مسیر ها منتهی به زیارت بچه ، کهنوج -قلعه گنج ، رودبار جنوب -قلعه گنج ، چهلمنی به سمت سراهی سرخ قلعه و …. راهپیمایی خود را  به اتمام رساندند و در کنار بارگاه شاهزاده ابولقاسم (ع) گرد هم جمع آمده واقدام به عزاداری کردند.

 

 

عکس و خبر از عباس محمدی

 

انتهای پیام/م

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری