صدقیان رييس مركز عربي مطالعات ايران گفت: روابط ایران با عراق می تواند مانند پلی بین دو کشور و کشورهای منطقه باشد؛ معتقدم پیامدهای سفر رئیس جمهور ایران به عراق در آینده برای ایران، عراق و ثبات و امنیت منطقه بسیار مهم است.

 

 

محمد صالح صدقیان رييس مركز عربي مطالعات ايران در گفتگو با راه آرمان؛ با بیان اینکه سفر رئیس جمهور ایران به عراق سفری تاریخی در زمینه روابط دو کشور بود، گفت: این اولین سفری است که آقای روحانی از روزی که رئیس جمهور شدند به عراق داشته اند.

وی با تأکید بر اینکه سفر رئیس جمهوری ایران به عراق برای ایران، عراق و منطقه دارای اهمیت بسیار زیادی است، ابراز کرد: کشور عراق در شرایط بعد از خروج داعش قرار گرفته است و دولت جدید این کشور  تلاش دارد تا مرحله جدیدی را برای عراق به وجود آورد تا با کشورهای منطقه ارتباط داشته باشد.

رييس مركز عربي مطالعات ايران با اشاره به پاکسازی کشور عراق عنوان کرد: بر این کار این دولت عراق نیاز به کمک کشورهای همسایه دارد؛ بنابراین این دولت برای تنظیم روابط خارجه بین کشورهای منطقه در تلاش است.

وی اظهار کرد: رئیس جمهور آمریکا عنوان کرده است که نیروهای آمریکایی داخل عراق یکی از وظایفشان درباره ایران است تا رصد تحرکات روابط بین دو کشور را انجام دهند؛ که این مسئله برای عراق، ایران و نیروهای آمریکایی داخل عراق مطرح است.

صدقیان در پایان با بیان اینکه ایران هم اکنون در مرحله جدیدی از تحریم های اقتصادی و همچنین روابط ایران با کشورهای منطقه و به ویژه خلیج فارس است، خاطر نشان کرد: بنابراین روابط ایران با عراق می تواند مانند پلی بین دو کشور و کشورهای منطقه باشد؛ معتقدم پیامدهای این سفر در آینده برای ایران، عراق و ثبات و امنیت منطقه بسیار مهم است.

انتهای پیام/م

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری