ترقی گفت:پیام تاریخی امام خمینی به گورباچف یکی از افتخارات بزرگ جمهوری اسلامی و رهبری اسلامی است که  در تاریخ همچنان ثبت و باقی مانده است.

 

 

حمید رضا ترقی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با راه آرمان ؛ با اشاره به سالروز ابلاغ پیام تاریخی امام خمینی(ره) به گورباچف رهبری شوروی سابق در سال ۱۳۶۷ گفت: پیام امام راحل پیش بینی از آینده نظام کمونیستی و مارکسیستی در جهان بود که سال ها این نظام بر طبل دین زدایی و آفت دانستن دین برای جامعه می کوبید؛ نظام کمونیستی و مارکسیستی بر این باور بودند که جامعه را بدون دین و معنویت می توان اداره کرد و تنها راه سعادت بشر پیمودن راه مارکسیسم و سوسیالیسم است.

وی ادامه داد: حضرت امام خمینی(ره) در نامه خود ضمن اینکه انقلاب اسلامی را شکننده و نابود کننده این نوع تئوری در عرصه سیاست دانسته اند؛ استدلال کرده اند که تشکیل نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر دین و ارزش های دینی نقض کننده این باور و اعتقاد در شرق جهان و قطب وابسته به نظام سوسیالیستی شوروری است.

این کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: امام راحل تأکید کردند به زودی ساختارها و قدرت های سوسیالیست و کمونویست در جهان شکسته خواهد شد و بهتر است سران نظام سیاسی شوروی از راه اشتباهی که رفتند بازگردند و به جای افتادن در دام سرمایه داری غرب و نظام لیبرال دموکراسی غرب راه اسلام و تفکر اسلامی را که نه سرمایه داری و نه سوسیالیسمی است را برای نجات آینده خودشان انتخاب کنند.

ترقی ابراز کرد:این پیام در واقع پیام دور اندیشانه و مبتنی بر آینده نگری حضرت امام خمینی  از نظام شوروی سابق بود و سران شوری را متوجه خطر جدی برای اضمحلال نظام سوسیالیستی کرد؛ اگر آنان می توانستند به توصیه امام راحل عمل کنند امروز مشکلاتی که در نظام کمونیستی و سوسیالیتی شوروی وجود دارد برطرف می شد و می توانست جلوی تجزیه این قدرت را بگیرد.

وی تصریح کرد: ولی به علت کم توجهی و عدم باور کامل به  هدایت های کامل امام خمینی (ره) ما شاهد تحقق وعده حضرت امام در ایجاد از هم پاشیدیگی نظام شوری بودیم و امروز هم در مقایسه وضعیت شوروی با چین مشاهده میکنیم که چینی ها با فاصله گرفتن از نظام سوسیالیسم و مارکسیسم و استفاده از اقتصادی درهای باز مسیر پیشرفتی را طی کردند که از شوروی و روسیه فعلی جلو زده اند.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به مطلب فوق ادامه داد: این مسئله نشان می دهد که امام راحل از هدایت بسیار عمیق و دور اندیشانه ای برخوردار بودند که پیام تاریخی امام خمینی به گورباچف یکی از افتخارات بزرگ جمهوری اسلامی و رهبری اسلامی است که  در تاریخ همچنان ثبت و باقی مانده است.

 

انتهای پیام/م

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری