اکنون به برکت انقلاب اسلامی در دورترین نقاط کشور خطوط تلفن ثابت و همراه وجود دارد و همگان از این نعمت برخوردارند و این آمار باور نکردنی است .

 

 

به گزارش راه آرمان ؛ یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی بعد از سال ۵۷ پیشرفت در عرصه‌ی مخابرات است، توسعه‌ی مخابرات تا سال ۵۷ در حد تلفن بوده است ؛ در ایران قبل از انقلاب تعداد مشترکین تلفن ثابت به ۸۵۰ هزار و ۸۰۰ نفر می‌رسید و تنها ۳۱۲ روستا دارای ارتباط مخابراتی بودند.

 

اما اکنون به برکت انقلاب اسلامی در دورترین نقاط کشور خطوط تلفن ثابت و همراه وجود دارد و همگان از این نعمت برخوردارند و این آمار باور نکردنی است .

 

استان کرمان نیز از جمله استان هایی می باشد که بعد از انقلاب پیشرفت ها و دستاوردهای چشمگیری در حوزه مخابرات و ارتباطات داشته است .

 

در استان کرمان زمان پیروزی انقلاب تعداد مراکز تلفن ثابت ۲ مرکز و تعداد تلفن ثابت مشغول به کار ۱۲ هزار تا بود ولی اکنون تعداد مراکز تلفن ثابت به ۷۹۲ مرکز و تعداد تلفن ثابت مشغول به کار به ۸۵۲ هزار و ۸۳۳ تلفن ثابت افزایش یافته است .

 

قبل از انقلاب شاخص هایی همچون شبکه فیبر نوری ، پهنای باند و دسترسی به اینترنت پرسرعت وجود نداشت اما اکنون ظرفیت پهنای باند استان به gbps 680 و طول شبکه فیبر نوری به ۴ هزار و ۷۵۰ کیلومتر در استان رسیده است .

 

در اوایل انقلاب ۱۲ روستا استان کرمان دارای امکان ارتباط تلفنی با یکدیگر را داشتند ولی اکنون تعداد این روستاها به ۵ هزار و ۴۸ افزایش یافته است .

 

انتهای پیام/ش

 

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری