مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک گفت: گل محمدی از جمله محصولات با نیاز آبی کم و اقتصادی  می باشد و پیش بینی می شود ۵۰ تن گل  تر از گلستان های شهرستان برداشت گردد.

به گزارش راه آرمان؛ فراشه مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک گفت: این شهرستان دارای ۴۸ هکتار  سطح زیر کشت گل محمدی می باشد که از این سطح   ۳۸ هکتار نهال  و ۱۰ هکتار آن بارور می باشد و برداشت گل محمدی از سطح ۱۰ هکتار گلستان  بارور شهرستان از ۲۰ اردیبهشت ماه آغاز شده و تا اوایل خرداد ماه ادامه دارد.

وی با بیان این که گل محمدی از جمله محصولات با نیاز آبی کم و اقتصادی  می باشد و در سال های  گذشته وزارت جهاد کشاورزی در امر توسعه و ترویج آن اهتمام ویژه ای ورزیده است، بیان داشت: با احتساب  میانگین تولید ۵ تن در هر هکتار پیش بینی می شود ۵۰ تن گل  تر از گلستان های شهرستان برداشت گردد.

فراشه خاطر نشان کرد: محصول تولید شده در شهرستان در بازارهای داخل شهرستان و شهرستان های همجوار به فروش می رسد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک اظهار داشت: میزان اشتغالزایی این محصول در هر هکتار و در طول دوره  برداشت، حدود  180نفر روز است که پیش بینی می شود طی دوره برداشت ۱۸۰۰ نفر روز کارگر در باغات  شهرستان به کار گرفته شوند.

وی گفت: با توجه به راندمان بالای تولید و کیفیت گل تولیدی در شهرستان یک کارگاه گلاب گیری در شهر خاتون آباد با اشتغال دائم  دو نفر دایر و مشغول بکار می باشد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک در پایان گفت: اداره ترویج با همکاری اداره تولیدات گیاهی این مدیریت با برگزاری کلاس آموزشی، تهیه و توزیع بروشور کاشت، داشت و برداشت  گل محمدی نسبت به ترویج کاشت این محصول در شهرستان  اقدامات موثری انجام داده است. 

انتهای پیام/ش

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری