شهید علی خواجویی محیط‌بان محیط زیست شهرستان راور و از بسیجیان مخلص ، ۳۵ ساله و متاهل بوده و دارای ۳ فرزند، دو پسر ۸ و ۱٫۵ ساله و یک دختر ۴ ساله بوده است که همزمان با سالروز شهادت امام هشتم شیعیان علی بن موسی الرضا در دفاع از حریم سبز محیط زیست کرمان مورد اصابت شکارچیان غیر مجاز گردید و وبه شهادت رسید.

 به گزارش ” راه آرمان “  آئین تشییع پیکر مطهر شهید علی خواجویی محیط‌بان راوری با حضور حجت‌الاسلام تویسرکانی امام جمعه راور، اژدری فرماندار راور، جزینی‌زاده مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان و مردم، مسئولان شهرستان راور و محیط‌‌بانان این منطقه برگزار شد.

 شهید علی خواجویی محیط‌بان محیط زیست شهرستان راور و از بسیجیان مخلص ، ۳۵ ساله و متاهل بوده و دارای ۳ فرزند، دو پسر ۸ و ۱٫۵ ساله و یک دختر ۴ ساله بوده است که همزمان با سالروز شهادت امام هشتم شیعیان علی بن موسی الرضا در دفاع از حریم سبز محیط زیست کرمان مورد اصابت شکارچیان غیر مجاز گردید و و به شهادت رسید.

گرچه مدیر کل سازمان محیط زیست کشور حضور داشت و  تنها خواسته خانواده این شهید در تجهیز بیش از پیش محیط بانان  به دست فراموشی سپرده شد .

سازمان محیط زیست برای امنیت جانی محیط بانانش که آنان را در کوه و بیایان بدون امکانات رها می کنند تا از حریم محیط زیست دفاع حتی یک دست لباس ضد گلوله به آنان داده نمی شود و البته عدم استفاده از اسلحه کمری فقط حق دارند که کشته و شهید شوند و شکارچیان با دانستن این امر وقیحانه به کشتار محیط بانان دست دراز می کنند و از هیچ اقدامی ترس و واهمه ایی ندارند لذا مسئولان باید بیشتر به این مسئله توجه کنند .

اما با تمام این وقایع مردم این شهر در آیین پیگر محیط بان شهیدشان سنگ تمام گذاردند و ۲ بار نماز میت بر پیکر وی قرائت شد .

تهیه و تنظیم : طهماسبی

انتهای پیام /

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری