مدتی است که چاه های بدون درپوش در کهنوج به یکی از دغدغه های مردم این شهر تبدیل شده است، و مسئولین مربوطه همچنان در خواب شیرین خود فرو رفته اند و به این موضوع کاملاً بی تفاوتند.

 

 

 

 

به گزارش  شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان؛ به نقل از  شوباد ، کهنوج شهرستانی است پرجمعیت که به دلیل قرار گرفتن در شاهراه اصلی کشور و نقطه انتقال بودن به استان کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان هر روز جمعیتش افزوده میشود.

 

 

اما کهنوج به هر دلیل همراه با ازدیاد جمعیت حرکت نمی کند. این یعنی اینکه زندگی شهرنشینی در کهنوج اشکالات زیادی دارد.

 

 

یکی از این مشکلات ساماندهی فاضلاب شهر است. همین الان در مرکز شهر کهنوج بسیاری از چاه های فاضلاب در کوچه خیابان ها هستند. حتی خیلی جاها سر پوش هم ندارند و این مساله یک خطر بسیار بزرگ است.

 
این قبول که فرهنگ شهرنشینی باید ترویج پیدا کند اما به هرحال ساماندهی فاضلاب انتظار زیاد نیست از کجا معلوم که هجوم اینهمه بیماری به شهرمان یکی از دلایل اصلی اش همین فاضلاب رها در کوچه و خیابان نباشد.

 
امروز خیلی از روستاها همه برای زباله و فاضلاب چاره اندیشی کرده اند چرا باید شهری با این جمعیت و این شلوغی اینطور عقب مانده باشد.

 

 

حال این روزها با دیده شدن بعضی از چاه های بدون درپوش در شهر مردم را نگران کرده و بارها از مسئولان برای حل این مشکل در خواست کمک و پیگیری داده اند اما هنوز هیچ اقدامی برای حل این مسئله صورت نگرفته است.

 

 

خانواده هایی که نگران این وضعیت بحرانی هستند در تماس با  خبرنگار شوباد اظهار کردند تعداد چاه های فاضلاب روباز در شهر کهنوج زیاد شده و همین امر باعث شده تا بیشتر نگران کودکانمان باشیم و حتی شاید در تاریکی شبانه حوادث  تلخی برای بزرگسالان اتفاق بیفتد.نبود درپوش ها نه تنها حوادث مرگباری را رقم می زند بلکه ظاهر شهر را نیز زشت کرده است و مردم برای جلوگیری از حوادث داخل فاضلاب ها را با بلوک های سیمانی و کارتن پر کرده اند.

 

 

مطالعه طرح های به روز به کار بستن شیوه های دقیق حتما میتواند در این مساله به ما کمک کند. و سالم زندگی کردن حق شهروندان کهنوجی است.

 

 

انتظار داریم قبل از رسانه ای شدن این مشکلات و معضلات حل و فصل شود.

 

 

m2v0_kk_(1).jpg

f3uf_kk_(2).jpg

e2pd_kk_(3).jpg

s9ui_kk_(4).jpg

x1ma_kk_(5).jpg

skgk_kk_(6).jpg

5qml_kk_(7).jpg

yukq_kk_(8).jpg

ch59_kk_(9).jpg

 

انتهای پیام/۵۰۶۰

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری