به گزارش راه آرمان ;حسین اصغری مدیرکل دفتر محصولات جالیزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: بارندگی روزهای اخیر در استان های خوزستان و جنوب کرمان برداشت محصولاتی چون پیاز و سیب زمین و خیار را با مشکل مواجه ساخته و پیش بینی می شود هفته آینده و با از سرگیری برداشت و حمل و نقل قیمت ها متعادل شود.
حسین اصغری افزود: متاسفانه هر ساله در ایام نوروز با کمبود شدید وسایل نقلیه باری و محدودیت های ترافیکی وسایل باری سنگین در جاده های پر تردد کشور مواجه هستیم که این موضوع خود تاثیر منفی بر بازار عرضه محصولات سبزی و صیفی که به طور عمده فسادپذیر هستند، بر جای می گذارد.
وی تصریح کرد: میزان تولید سیب زمینی در کشور پنج میلیون تن در سال است و تولید پیاز امسال به ۲٫۲ میلیون تن، گوجه فرنگی ۶ میلیون تن و خیار ۳ میلیون در سال می رسد که نسبت به سال گذشته رشد نشان می دهد.
مدیرکل محصولات جالیزی با اشاره با اینکه در تولید محصولات سبزی و صیفی هیچگونه مشکلی وجود نداشته است، اظهارداشت: با اجرای طرح استمرار تولید سیب زمینی و پیاز در استان های جنوبی کشور نظیر سیستان و بلوچستان، بوشهر، فارس، هرمزگان، خوزستان، جنوب کرمان، ایلام، کرمانشاه و گلستان نیاز کشور به این محصولات به نحو مطلوبی تامین می شود.
وی گفت: افزایش صادرات محصولات سبزی و صیفی و نیز ورود کشور های متقاضی جدید از جمله مسایلی است که باید برای مدیریت آن ساز و کار مناسب و ویژه ای اندیشیده شود تا تعادل بازار را در مقاطع خاص برهم نزند

منیع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/ر

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری