×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

کاهش محبوبیت ترامپ با شیوع کرونا و مسائل داخلی آمریکا

علی بیگدلی با بیان اینکه با شیوع کرونا و اتفاقات داخلی آمریکا میزان محبوبیت ترامپ نیز کاهش پیدا کرده است، گفت: عملکرد رئیس جمهور آمریکا در عرصه سیاست خارجی ضعیف است.


علی بیگدلی در گفتگو با راه آرمان؛ گفت: هنوز مشخص نیست که آمریکا برای اجرایی کردن مکانیسم ماشه از چه روش هایی استفاده خواهد کرد و البته دیپلماسی پنهانی بین آمریکا و اتحادیه اروپا وجود دارد.

این کارشناس مسائل آمریکا با اشاره به اظهار نظر مقامات بلند پایه کشورهای اتحادیه اروپا ادامه داد: وزیر دفاع انگلستان اعلام کرده است که ایران به عنوان یک کشور نا آرام منطقه باعث مشکلات در منطقه شده است و همچنین وزیر امور خارجه آلمان اظهارت نیم بندی در این راستا عنوان کرده است.

وی بیان کرد: ترامپ و پمپئو اعلام کرده اند که بدون حضور هیچ کشور و به تنهایی دست به اقداماتی خواهند زد؛ اما با اظهار نظرهای اطمینان بخشی که آمریکایی ها مطرح می کنند، ممکن است دست به فعالیت هایی خارج از برجام بزنند که این مسئله هنوز مشخص نیست.

بیگدلی با اشاره به اظهارات پمپئو در خصوص سخنان اوباما در سال های گذشته بیان کرد: آمریکایی ها معتقدند که ایران به عنوان عامل تهدید کننده منطقه ای است و آنان می توانند قطعنامه ای را علیه این کشور تهدید کننده صلح امنیت بین المللی به شورای امنیت بدهند.

این کارشناس مسائل آمریکا افزود: اینکه قطعنامه آمریکا تا چه اندازه می تواند برای فعال کردن مکانیسم ماشه موفق باشد، در هاله ای از ابهام است.

وی با بیان اینکه سیاست داخلی ترامپ قبل از کرونا موفقیت امیز بوده است، عنوان کرد: او توانست میزان بیکاری که در این کشور بسیار اهمیت دارد را از سطح ۹٫۲ درصد به ۳٫۴ درصد برساند، سرمایه های خارجی آمریکا را به داخل این کشور بکشاند و سطح اشتغال را افزایش دهد.

بیگدلی با بیان اینکه با شیوع کرونا و اتفاقات داخلی آمریکا میزان محبوبیت ترامپ نیز کاهش پیدا کرده است، ابراز کرد: عملکرد رئیس جمهور آمریکا در عرصه سیاست خارجی ضعیف است.

این کارشناس مسائل آمریکا خاطر نشان کرد: ترامپ حدود بیست روز گذشته اعلام کرده است که برگ های برنده ای را رو خواهم کرد که این اقدامات در راستای عملکرد سیاست خارجی بوده است تا شاید کمک کننده محبوبیت وی در انتخابات آتی آمریکا باشد.

انتهای پیام/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false