×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

کاهش ۲۰ درصدی پرونده های اجرای احکام رفسنجان/ نزاع در رفسنجان کاهش چشمگیر یافته است

رئیس کل دادگستری استان کرمان در سفر یک روزه به شهرستان رفسنجان عملکرد شعب دادگاه و دادسرای این شهرستان را مورد ارزیابی قرار داد.

یدالله موحد رییس کل دادگستری استان کرمان، در این سفر ضمن دیدار با اعضای شورای شهر رفسنجان، مسائل مربوط به احداث ساختمان جدید دادسرای این شهرستان را بررسی کرد.
وی در ادامه در جمع قضات این شهرستان به تشریح اولویت ها و برنامه های قوه قضائیه پرداخت.

ایمان شهسواری دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رفسنجان نیز در این بازدید گفت: با توجه به بالا بودن آمار موجودی پرونده های شعب اجرای احکام و وجود پرونده های مسن در شعب بازپرسی این شهرستان، تلاش مضاعفی برای تعیین تکلیف این پرونده ها انجام شد.

وی افزود: در گذشته وضعیت نا به سامانی در این شهرستان به دلیل حضور و اقدامات اراذل و اوباش وجود داشت که در این راستا از ماه گذشته تقریبا اراذل و اوباش سرشناس این شهرستان شناسایی شده اند و چهار قبضه سلاح شکاری غیرمجاز از آنها کشف شد و بر مبنای اقدامات انجام شده در این حوزه، در حال حاضر نزاع ها در این شهرستان کاهش چشمگیر یافته است.

شهسواری  یادآور شد: به منظور کاهش ورودی پرونده ها به شعب دادیاری، بخشی از پرونده های مرتبط با تصادفات به شوراهای حل اختلاف ارجاع شده و شعب دادیاری در حوزه تصادفات به پرونده های منجر به فوت رسیدگی می کنند و با این اقدام ورودی شعب دادیاری نیز به وضعیت نرمال رسیده ست.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رفسنجان عنوان کرد: در حوزه اجرای احکام نیز با اجرای قانون و دستورالعمل های جدید بیش از ۲۰ درصد کاهش موجودی حاصل شده است.

انتهای پیام/نامجو

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false