نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی گفت : استان کرمان از لحاظ آبی بدترین وضعیت در کل کشور را دارد و از لحاظ فقر آبی سی و دومین استان در کشور است .

 

 

شهباز حسن پور نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی درگفتگو با خبرنگار راه آرمان با اشاره به این که استان کرمان از لحاظ آبی بدترین وضعیت در کل کشور را دارد ؛ اظهار داشت : استان کرمان از لحاظ فقر آبی استان ۳۲ است .

 

وی گفت : یکی از مواردی که باید بیش از هرچیز در این خصوص مورد بررسی قرار گیرد موضوع همیاران آبی بود که توسط رزم حسینی استاندار وقت کرمان مطرح شد .

 

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس خاطر نشان کرد : بایستی فرهنگ مصرف آب در بخش کشاورزی نیز حتما تغییر کند و به سمت سیستم آبیاری گلخانه ای برویم و این یکی از ضروریات قطعی استان کرمان است .

 

حسن پور در خصوص بودجه سال ۹۸ نیزعنوان داشت : متاسفانه بحث بودجه های عمرانی کشور اصلا وضعیت مناسبی در بودجه۹۸ ندارد و بیشتر باید به سمت مالیات رفت که در خصوص مالیات قطعا مسائل و مشکلاتی برای مردم ایجاد می شود و آن ها تحت فشارهایی قرار خواهد داد.

 

وی بیان کرد : بنابراین به دنبال استفاده از بحث مشارکت بخش خصوصی و استفاده حداکثری از ظرفیت های این بخش هستیم و امیدواریم این امر محقق شود .

 

نماینده مجلس افزود : امروزه بزرگترین ابرپروژه کشور انتقال آب از خلیج فارس است و امیدواریم ما نیز بتوانیم ازعمان برای جنوب و مرکزیت استان بحث آب را دنبال کنیم و دولت باید زیرساخت ها را فراهم کند .

 

حسن پور با بیان این که دولت در بحث بودجه در حد بضاعت خود قول داده که نهایت همراهی را داشته باشد ؛ تشریح کرد : در حقیقت با بودجه های دولتی مشکل آب کرمان و کشور را نمی توان حل کرد و کشور باید با مشارکت مردم ساخته شود .

 

وی در پایان گفت : دولت باید بیشتر زیرساخت ها و زمینه ها را فراهم کند و مجلس هم باید قوانین خوبی را مصوب کند تا با قوانین بتوان مسائل و مشکلات کشور را حل و فصل نمود در غیر این صورت بحث بودجه های دولتی ناکارآمد است .

 

انتهای پیام/ش

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری