کارشناس مسائل سیاسی گفت: از جمله اتفاقات سال ۹۷ می توان به تغییرات دولتی از طریق استعفا و استیضاح اشاره داشت که با این مسئله دولت به سمت حزب اعتدال و توسعه گرایش بیشتری پیدا کرد و همچنین قدری با اصلاح طلبان تندرو زاویه پیدا کرد.

 

حمید رضا ترقی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با راه آرمان؛ در خصوص مسائل مختلف در سال ۹۷ گفت: دولت در سالی که گذشت اقدامات گوناگونی را انجام داد که یکی از آنها در عرصه سیاست خارجی بوده است که گفتنی است دولت تلاش وسیعی را برای پیگیری مسائل سوریه انجام داد.

وی با اشاره به موفقیت های ایران در عرصه نظامی علیه داعش عنوان کرد: در اجلاس سه جانبه ایران، ترکیه و روسیه ایران به عنوان یک عنصر فعال در عرصه سیاست خاجی برای حل مسائل سوریه حضور داشت که می توان این مسئله را به عنوان دیپلماسی موفق قلمداد کرد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه در زمینه پیگیری و تعامل با اروپا تلاش های زیادی صورت گرفت در حالی که این تعاملات هنوز نتیجه نداده است، ابراز کرد: اروپایی ها به تعهدات شان در رابطه با برجام عمل نکردند و گشایشی در وضعیت اقتصادی پدید نیامده است.

ترقی افزود: در عرصه سیاست داخلی مهمترین اقدام دولت تدوین قانون احزاب و تصویب آن در مجلس و پیگیری تطبیق قانون احزاب با وضعیت فعلی احزاب است؛ این امر موجب شده است که اکثریت احزاب کنگره های خود را تشکیل دهند و تغییراتی را در اساس نامه و ساختار خود متناسب با ضوابط جدید قانون احزاب انجام دهند.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه با این اقدام احزاب در این زمینه فعال شده اند، تصریح کرد: همچنین این امر موجب شده است تا قانون طرح جامعه انتخابات تهیه و به مجلس ارائه شود؛ با این کار نقش احزاب در عرصه مشارکت سیاسی و انتخابات پر رنگ خواهد شد.

ترقی ابراز کرد: از جمله موارد دیگر می توان به تغییرات دولتی از طریق استعفا و استیضاح اشاره داشت که با این مسئله دولت به سمت حزب اعتدال و توسعه گرایش بیشتری پیدا کرد و همچنین قدری با اصلاح طلبان تندرو زاویه پیدا کرد.

وی با بیان اینکه دولت در بعد اقتصادی توفیقات لازم را نداشته است،گفت: لیکن دولت در بخش حمایت از نیازمندان گام های موثری را برداشته است و توانسته با افزایش مستمری محرومین و کمک هایی که به اشتغال آنها تخصیص داده است؛ بخشی از مشکلات این قشر را برطرف پیدا کند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در پایان در پاسخ به این سوال که به دولت در عرصه سیاسی چه نمره ای می دهید؛ خاطر نشان کرد: نمره بالای ۱۵ را می توانم در نظر بگیرم.

 

انتهای پیام/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری