×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

کمبود آب آشامیدنی در رودبارجنوب

شهرستان رودبار جنوب با آب و هوای گرم و خشک و شرایط اقلیمی نیمه بیابانی تامین آب غیرشرب این روستاها به روش سنتی و استفاده از چاه های آب کشاورزی صورت می گیرد و عمده مشکلات آب شرب در مناطق شهری و روستاهای نزدیک به بافت شهر است.

 

 

به گزارش راه آرمان؛ شهرستان رودبار جنوب با آب و هوای گرم و خشک و شرایط اقلیمی نیمه بیابانی دارای جمعیتی بالغ بر ۱۲۸هزارنفر که عموما روستا نشین هستند. تامین آب غیرشرب این روستاها به روش سنتی و استفاده از چاه های آب کشاورزی صورت می گیرد و عمده مشکلات آب شرب در مناطق شهری و روستاهای نزدیک به بافت شهر است که پمپ های آب کشاورزی ندارند.

از سال ۱۳۸۲ با شهرستان شدن این منطقه و با پیشرفت بافت شهری و عدم رعایت زیر ساخت، شهرک های این شهرستان مشکلات زیادی در حوزه آب آشامیدنی دارند.

این درحالی است که نواحی از این منطقه همچون مختارآباد، تاج آباد و شاداب سطح آب زیرزمینی خیلی بالاست و به راحتی می توان اقدام به حفرچاه برای تامین آب آشامیدنی مردم نمود.

البته شایان ذکر است نقشه مهندسی آب رسانی که جوابگوی این حجم از جمعیت شهری باشد نیاز است و حفر چاه براساس معیارهای مهندسی مدیریت آبرسانی باشد.

از طرفی سازمان آب و فاضلاب شهری و روستایی دلایلی از قبیل انشعابات غیر مجاز را معضل اصلی کمبود فشارآب در فصل گرم سال می دانند و تاحدودی چاهای آب غیر مجاز برای مصارف کشاورزی راهم دراین امر دخیل می دانند.

در هرحال مشکلات موجود در این شهرستان در بحث آبرسانی هرجا که وجود دارد باید در سایه تدبیر مسئولان ذیربط حل شود تا مردم این منطقه علاوه بر تمامی کمبود امکانات از آب آشامیدنی سالم برخوردار شوند.

انتهای پیام/رئیسی

 1. shahr

  امیدوارم مسئولین آب وفاضلاب فکری به حال این مردم بکنند

 2. روهنده

  امیدوارم مسئولین برای یک روز هم که شده در وضعیتی قرار بگیرن که برای یه وعده حمام ساعت های پر ابی و بی ابی را به خاطر بسپارند تا بدانند مردم چه می کشند و تدبیری بیندیشند

 3. مهدی سنجری

  بخدا خسته شدیم
  مگه اسم رودبار هم میشه گذاشت شهر
  متاسفم برای مسئولین که اصلا به فکر مردم نیستن تو این شرایط بیماری و گرمای شدید هوا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false