×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

کمیته امداد استان کرمان به دنبال ایجاد زنجیره ارزش برای حمایت از طرح‌های اشتغال است

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: این نهاد به‌منظور حمایت و توسعه طرح‌های اشتغال مددجویان و پایدارسازی این طرح‌ها در سال جهش تولید به دنبال ایجاد و مدیریت زنجیره ارزش است.

به گزارش راه آرمان، یحیی صادقی مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در سفر به جنوب کرمان در جلسه شورای اداری شهرستان کهنوج هدف اصلی این نهاد را توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت اعلام کرد و افزود: کمیته امداد استان کرمان به دنبال این است تا برای حجم عظیم مراجعات به این نهاد و خانواده‌هایی که تحت حمایت این نهاد هستند منبع درآمدی ایجاد کند تا این خانواده‌ها بتوانند روی پای خود بایستند.

وی به آمار اشتغال ایجادشده توسط این نهاد اشاره کرد و گفت: در سه‌ماهه نخست امسال بالاترین میزان ایجاد اشتغال استان و ثبت در سامانه رصد مربوط به کمیته امداد بوده است که بیش از ۴۰ درصد اشتغال استان طی این مدت توسط کمیته امداد انجام‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان ادامه داد: این نهاد به‌منظور حمایت و توسعه طرح‌های اشتغال مددجویان و پایدارسازی این طرح‌ها در سال جهش تولید به دنبال ایجاد و مدیریت زنجیره ارزش است.

صادقی در ادامه از اختصاص ۹ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به کمیته امداد کهنوج در سال گذشته خبر داد و بیان  کرد: با اختصاص این میزان تسهیلات اشتغال به این شهرستان ۳۲۰ شغل برای مددجویان و اقشار نیازمند کهنوجی در سال گذشته ایجادشده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان عنوان کرد: در سال جاری نیز ۱۳ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به کمیته امداد کهنوج اختصاص داده‌شده است که با اختصاص این میزان اعتبار باید حدود ۵۰۰ شغل امسال در این شهرستان ایجاد شود.

صادقی تأکید کرد: رسالت ما امدادگران کمیته امداد رسالت بسیار سنگینی است و مأموریت سختی نیز بر عهده ماست که باید به‌دوراز مسائل حاشیه‌ای برای خدمت‌رسانی به محرومان تلاش کنیم.

وی در ادامه به تلاش‌های این نهاد برای فراهم کردن زمینه ازدواج آسان زوج‌های جوان تحت اشاره کرد و گفت: این نهاد با تأمین جهیزیه برای نوعروسان تحت حمایت و هم‌چنین پرداخت کمک‌هزینه ازدواج به زوج‌های جوان قدم‌های خوبی در این زمینه برداشته است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان همچنین در ادامه سفر خود  در جلسه شورای اداری شهرستان رودبار جنوب بر کار و تلاش جهادی تأکید و اذعان کرد: با تلاش و کار جهادی می‌توان نقشه‌های دشمن را خنثی کرد.

صادقی به ظرفیت‌های شهرستان رودبار جنوب اشاره کرد و افزود: باید با برنامه‌ریزی، مشاوره و هدایت مددجویان و اقشار نیازمند و جویای کار کمک کنیم بتوانند روی پای خود بایستند.

وی در ادامه از اختصاص حدود ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به شهرستان رودبار جنوب در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: شغل‌هایی که کمیته امداد ایجاد می‌کند کم‌هزینه، ارزان‌قیمت و پایدار هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان تأکید کرد: افرادی که پشت نوبت برای تحت حمایت قرار گرفتن این نهاد هستند باید در گردونه اشتغال قرار بگیرند تا بتوانند با کسب درآمد روی پای خود بایستند.

صادقی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ارائه خدمات آموزشی به‌صورت مجازی به دنبال تأمین لوازم آموزشی ازجمله گوشی برای دانش‌آموزان نیازمند هستیم تا این دانش آموزان نیز از آموزش عقب نمانند.

وی در ادامه از تولید ۵۰ تن عسل توسط مددجویان کمیته امداد در سال گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: تمام تولیدات مددجویان توسط این نهاد خریداری و به فروش می‌رسد.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان به ارائه بسته‌های تشویقی به کارفرمایانی که فرزندان مددجویان کمیته امداد را به کار بگیرند اشاره و خاطرنشان کرد: کارفرمایانی که فرزندان مددجویان کمیته امداد را به‌کارگیرند علاوه بر معافیت از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما به مدت ۳ تا ۵ سال به ازای به‌کارگیری هر فرزند مددجو مبلغ ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه نیز به آن‌ها پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/نامجو

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false