×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

کمیته امداد با اجرای طرح‌های اشتغال نقش مهمی در تولیدات استان دارد

به گزارش راه آرمان، جلسه نحوه اجرای طرح هر کارمند حامی یک یتیم صبح امروز با حضور نمایندگان، استاندار، ادارات، سازمان‌ها، ارگان‌ها و صنوف استان کرمان برگزار شد.

در این نشست یحیی صادقی مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به آمار بالای خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان، گفت: ۱۲۰ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان قرار دارند که بیش از ۱۰۲ هزار خانوار از این تعداد خانوار تحت حمایت مستمری‌ بگیر این نهاد هستند که ۶۵ درصد از این خانوار سرپرست و نان‌آور خانواده زنان هستند.

وی سیاست اصلی کمیته را توانمند کردن خانوارهای تحت حمایت عنوان کرد و افزود: این نهاد با توانمند کردن خانوارهای تحت حمایت به دنبال حفظ عزت‌نفس این خانواده‌ها و جلوگیری از توسعه فقر بین نسلی در بین این خانواده‌ها است.


صادقی به نقش کمیته امداد در اقتصاد استان اشاره و بابیان اینکه ۱۵ درصد طرح‌های دام‌پروری استان کرمان توسط کمیته امداد اجراشده است، بیان داشت: کمیته امداد استان کرمان با اجرای طرح‌های اشتغال نقش مهمی در تولیدات استان ازجمله تولید گوشت، لبنیات، فرش و محصولات زراعی و باغی دارد.


مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در ادامه به آمار ایتام تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان اشاره و تصریح کرد: ۲۷ هزار و ۵۷۵ فرزند یتیم و فرزندان خانواده‌های نیازمند تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان قرار دارند که در قالب طرح‌های اکرام ایتام و محسنین از آن‌ها حمایت می‌شود.


صادقی به اجرای طرح هر کارمند حامی یک یتیم توسط کمیته امداد استان اشاره و خاطرنشان کرد: کارمندان و خیران نیکوکار می‌توانند با حداقل کمک ۱۰ هزارتومانی این ایتام را تحت تکفل خود قرار دهند و از آنان حمایت کنند.


انتهای پیام/ن

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false