آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد.

 

 

به گزارش   راه آرمان؛ آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد که مشروح خطبه ها را در زیر می خوانید:

امام جمعه کرمان:کنترل و بهبود بازار با انتخاب مسئولین جهادی

حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در کرمان در خطبه های نماز جمعه این شهر اظهار کرد: به منظور کنترل بازار و بهبودی شرایط موجود دولت باید مسئولین جهادی و ارزشمند را در زمینه مسائل اقتصادی به کار گیرد.

امام جمعه شهر کرمان ادامه داد: افسران مقابله با این جنگ اقتصادی باید نگاه جهادی داشته باشند؛تا بتوانند توطئه های دشمنان را خنثی کرده و اجازه سوءاستفاده را به دشمن ندهند.

وی با اشاره به وجود محتکرانی که اقدام به انبار کالاهای ضروری مردم کرده اند، عنوان کرد:با این افراد و رانت خواران و ویژه خواران نیز باید برخورد سریع و جدی شود.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان  با تأکید بر اینکه با اخلال گران در هر حزب و تفکری باید برخورد شود، ابراز کرد: فارغ از هر گونه جناح بازی ، در برخوردها باید ملاک را مطالبه عمومی قرار داد.

حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی اظهار کرد: آمریکا با پیشنهاد مذاکره با ایران قصد ایجاد دو دستگی بین مردم و مسئولین نظام دارد؛ لذادر این زمینه هوشمندی آحاد جامعه در میدان عملیات و جنگ تمام عیار علیه انقلاب را می طلبد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تشکل ها و مشارکت های اجتماعی یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است، گفت:قبل از پیروزی انقلاب اسلامی احزاب و مشارکت های مردمی در حوزه های مختلف وجود نداشتند، اما امروز به عنوان یک نقطه قوت شاهد آن هستیم.

امام جمعه شهر کرمان با بیان اینکه جایگاه خبرنگاران جایگاه رفیع و مسئولیت پذیری است، عنوان کرد:مردم باید نسبت به این جایگاه تکریم کنند زیرا به درک جامعه کمک می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان افزود:مسئولان دستگاه های اجرایی نیز باید زمینه های اطلاع رسانی صحیح را برای اصحاب رسانه فراهم کنند تا این قشر ماموریت خود را به خوبی در جامعه انجام دهند.

امام جمعه موقت ریگان:بشکند قلمی که در جهت فتنه گری قلم بزند/ضرورت حل مشکل سوخت در شهرستان

حجت الاسلام جعفر ریگانی در خطبه های این هفته نماز جمعه ریگان اظهار داشت:امروز انهایی که هم پیمانان آمریکا بوده اند و بازارهای مشترک با هم داشتند و چند صباحی بر مردم دنیا می تاختند ،اسب چموش آنها هم به گِل نشسته است.

امام جمعه موقت ریگان با بیان اینکه ظالمان دنیا به خودشان هم رحم نکردند،افزود:امروز هم پیمانان آمریکا یعنی اروپایی ها هم هر روز مثل خود آمریکا با خودش برخورد می کنند.ما از رسانه های گروهی و دسته جمعی شاهد به زانو کشیدن اقتصاد آمریکا و اروپا هستیم .

وی ادامه داد:این همان وعده ی خداوند است که باید روی زمین تحقق پیدا کند .مسئولین داخلی نظام جمهوری از برخی کارها و حرکات آنها عبرت بگیرند تا مملکت به راه آنها کشانده نشود.امروز به برکت خون شهدا بینی دشمنان به خاک کشیده خواهد شد.

ریگانی تصریح کرد:کشورهایی که ایران را تهدید می کنند اینها خیمه شب بازی هایی بیش نیستند،کسانی که قصد براندازی این نظام را دارند باید بدانند درخت اسلام قوی تر و مستحکم تر می شود، ما به شما نزدیک تر از چیزی که فکر می کنید هستیم .

وی به روز خبرنگار اشاره و بیان داشت:روز خبرنگار را به تمام خبرنگارانی که در جهت ترویج نهضت شیعه و ترویج افکار ولایی خبر می زنند این روز را تبریک عرض می کنم ،این روز مبارک و زنده باد بر آن خبرنگارانی که در جهت رضای خدا تا مرز شهادت همچون شهید صارمی پیش می روند ،زنده باد آن بر خبرنگاری که در مسیر ولایت قدم میگذارد.

امام جمعه ریگان عنوان داشت:بشکند قلم و بمیرد آن کسی که در جهت شیطان و فتنه گری قلم بزند .

ریگانی اشاره داشت به سالروز ورود آزادگان سر افراز به میهن اسلامی و تصریح کرد: آزادگان سرافراز شهدای زنده نظام هستند ،خانواده شهدا و اسرا شمع و ستارگان این نظام اند که راه را به ما نشان می دهند تا در فتنه ها سردرگم نشویم.

امام جمعه موقت ریگان با بیان اینکه مشکل قاچاق سوخت در شهرستان باید حل شود،گفت: نباید اجازه داد سوداگران از آن در جهت افکار شوم خود استفاده کنند.

امام جمعه موقت رفسنجان:وقت تسویه حسابهای سیاسی و باند بازی نیست
حجت الاسلام محی الدینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر رفسنجان با دعوت نماز گزاران به رعایت تقوای الهی و تسلیت ایام شهادت امام محمد تقی (علیه السلام) عنوان داشت: هرکس تقوای الهی پیشه کند خواه ناخواه مورد محبت مردم قرار گیرد مردم انسان باتقوا را دوست دارند و خدا کار را برای او اسان میکند و رزق و روزیش را ازجایی که گمان نمیبرد به او عنایت میکند و خداوند برکات اسمان و زمین را بر او نازل میکند.
وی با اشاره به ۲۱ مرداد روز حمایت از صنایع کوچک بیان داشت: یکی از کارهایی که به طور مشخص مهم است که هم مسئله رکود را میتواند علاج کند و هم مسئله اشتغال را ، پرداختن به صنایع کوچک و متوسط بخش صنعت است که باید توجه ویژه ای به صنایع داشت .
محی الدینی گفت: برخی اوقات حمایت از صنایع کوچک میشود و انقدر مردم در بروکراسی اداری قرار میدهند که قید این کار را میزنند صنایع کوچک و خانگی باید تقویت شوند این صنایع میتوانند با توانمندی خود نقش مهمی را در توسعه اقتصادی داشته باشند.
امام جمعه موقت شهرستان با اشاره به ایام سالروز ازدواج فرخنده و مبارک حضرت علی (ع)و حضرت فاطمه(س) و روز ازدواج اظهار داشت: مسئله ازدواج و تشکیل خانواده در شرح مقدس اسلام یک امر بسیار مهمی است که پیامبر گرامی اسلام فرمودند در اسلام بنایی زیباتر و با ارزش تر از بنای خانواده و ازدواج نیست هدف از تشکیل خانواده تامین نیازهای عاطفی و معنوی از جمله سکون و ارامش است ک، ازدواج نقش اساسی در سالم سازی فرد و اجتماع دارد .
وی در رابطه با شاخصه های ازدواج سالم گفت: دینداری ،همکف بودن زن و شوهر و عفت و پاکدامنی از مهمترین این شاخص هاست و اسان گیری همچنین پایین اوردن سطح توقعات طرفین نیز با اهمیت است ، همه نمیتوانند در یک سطح زندگی کنند باید بر اساس دخل و خرج روزانه زندگی خود را تنظیم کنند امروز تجملات در زندگی ها زیاد شده است.
محی الدینی بیان داشت: عمده موانع ازدواج موانع فرهنگی است به تعبیر مقام معظم رهبری عادت ها و تفاخر ها و چشم و هم چشمی ها نمیگذارند کاری صورت بگیرند نگذارید سن ازدواج بالا برود مانع طلاق امروز اخلاق اسلامی و رعایت موازین اسلامی است نه مهریه های سنگین .
محی الدینی با اشاره به پیروزی قهرمانانه حزب الله اسلام بر ارتش رژیم صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه و نامگذاری روز مقاومت بیان داشت: راه مقاومت و ایستادگی تنها راه پیروزی است و راهی وجود ندارد ایستادگی بود که حزب الله قهرمان را در مقابل اسراییل تا دندان مسلح پیروز کرد امروز هم اگر این چنین باشد دشمنان نمیتوانند کاری انجام دهند.
وی تصریح کرد: استکبار جهانی از رسیدن انقلاب به سن ۴۰ سالگی به دلایل زیادی عصبانی و ناراحت است و پیش گویی میکنند که نگذارید انقلاب جشن ۴۰ سالگی اش را جشن بگیرد اما بدانند به رغم توطئه های استکبار رسیدن جمهوری اسلامی ایران امروز به نقطه ی اسیب پذیر نظامی و دفاعی رسیده است
محی الدینی ادامه داد: امروز نظام ما و ارتش و سپاه و نیروهای مسلح ما انچنان قوی هستند که دشمنان هیچ کاری را نمیتوانند انجام دهند و موفقیت های نظام را در منطقه در تولید امنیت و کاستن از توان غرب را میبینند لذا با تصور اسیب پذیر بودن این نظام هرروز خواب هایی را میبینند .
وی خاطر نشان کرد: دشمنان در زمینه اقتصادی تلاش میکنند تا مردم را خسته کنند ما از دولت میخواهیم نسبت به فشارهای اقتصادی که به مردم وارد میشود دقت کنیم دشمن از این راه سوء استفاده نکنند البته مردم ما هوشیارند دشمن میخواهد تجمعاتی را راه بیندازد و بعد نفوذی های خودش را در ان تجمعات وارد کند و در دنیا القا کندکه در ایران ناامنی وجود دارد.
حجت الاسلام محی الدینی گفت: به تجمعات باید بها داد ببینند حرف مردم چیست گوش کنند و انجام دهند و خدای نکرده باعث نشوند فشار اقتصادی عملی و روانی که دشمن وارد کرده و نقش او است و از مطالبات مردمی بخواهند سوء استفاده کنند مردم بصیرت کافی دارند گاهی اوقات از حرکات ما سوء استفاده میشود .
امام جمعه موقت رفسنجان اظهار داشت: باید همه دست به هم دهیم با وحدت و همدلی الان وقت تسویه حساب سیاسی و حزب بازی و باند بازی نیست وقت اینکه تریبون دست بگیریم ابروی همدیگر را ببریم نیست ، دشمن ما امریکا و اسراییل است مردم باید زیر سایه رهبر مقاومت و ایستادگی و بصیرت داشته باشند .
وی تصریح کرد: تنها نسخه شفا بخش کشور اتکا به ظرفیت های موجود کشور است توان داخلی کشور ما چیزی کم ندارد بر معادن ذخایر ارزشمند نیروی جوان و کارامد و خلاق تکیه کنیم .

امام جمعه رودبار جنوب:جنگ اقتصادی فتنه جدید دشمنان علیه ایران است/مسئولین با محتکران و اخلاگران بازار داخلی برخورد کنند

حجت الاسلام والمسلمین عباس گروهی در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان ضمن توصیه به تقوای الهی اظهار داشت: بایدمواظب زبانمان باشیم هر چیزی را نباید بر زبان بیاوریم زیرا یکی از مصداق های تقوا حفظ زبان است .
وی ادامه داد: با اعتمادبه خدا و توکل به خدا می توان به سعادت و پیشرفت رسید و این را اولیای خدا تجربه کرده اند.
امام جمعه رودبار جنوب در ادامه بابیان اینکه امروز دشمن باتمام وجود و امکانات به جنگ با انقلاب و نظام اسلامی آمده است،گفت: امروز شیوه و ابزار جنگ استکبار علیه انقلاب از طریق اقتصاد و جنگ اقتصادی است.
گروهی عنوان کرد: امروز در جبهه داخلی ما با اخلال گران اقتصاد و بازار در حال جنگ هستیم مردم از مفسدان اقتصادی بیزار هستند و از قوه قضائیه درخواست داریم برخورد قاطع با این مفسدان داشته باشد.

خطیب جمعه رودبار جنوب بیان داشت: مسئولین باید نهایت نظارت را بر بازار داشته باشند و با محتکران و اخلال گران با شدت برخورد کنند.
وی در پایان افزود: از همه مردم عزیز رودبارجنوب دعوت می کنم تا در مراسم سالگردشهدای گمنام در شب شنبه شرکت کنند.

امام جمعه رابر:ازدواج آسمانى را الگویى براى جوانان قرار دهیم/نگذاریم غدیر به فراموشی سپرده شود

حجت الاسلام صادقی امام جمعه رابر در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته؛ ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی گفت: انسان بر اساس متون اسلامی از همه توانایی هایشان اختیار آزادی و عملی برای شناخت فضیلت ها و رذیلتهای اخلاقی انتخاب فضیلت ها و دوری از رذیلت ها برخوردارندو از همین رو توانایی اخلاقی زیستن را دارد.

وی با اشاره به سه نظریه دانشمندان علم اخلاق که آیا صفتهای انسانی قابل تغییر است؟ افزود: عده ای معتقدند صفات انسانی تغییر پذیر نیستند، برخی دیگر صفتهای انسانی را قابل تغییر می‌دانند وبعضی نیز گفته اند برخی صفات تغییر پذیرند و برخی دیگر تغییر ناپذیرند.

حجت الاسلام صادقی گفت: کسانی که به تغییر ناپذیری اخلاق انسانی معتقدند می‌گویند: اخلاق تابع گوهر انسان است. کسانی که از سرشت پاک و نیک برخوردارند اخلاقشان نیکوست و آنانی که سرشت ناپاک دارند از صفتهای اخلاقی خوب بی‌بهره‌اند و از نظر آنها تغییرات به وجود در انسان موقتی و ناشی از عوامل خارجی همچون نصیحت وتنبیه میباشد که با رفتن آنها انسان به اخلاق اصلی خود باز خواهد گشت.

وی افزود: در مقابل کسانی که قائل به تغییر پذیری اخلاق هستند میگویند اخلاق انسان با سرشت و طینت انسانی ارتباط دارد اما بدان معنا نیست که هرگونه سرشت و آفرینش لزوماً به اخلاق و رفتار خاصی منجر شود بلکه هرگونه‌ای از طینت و آفرینش، آمادگی و استعداد بیشتری برای پذیرش گونه های خاصی از صفت های اخلاقی را داراست. با این همه انسان میتواند از بروز آنها جلوگیری کرده صفتهای دیگری را بوجود آورد.

امام جمعه رابر اضافه کرد: این نظریه با متون اسلامی نیز سازگار است اصولا فرستادن پیامبران و کتابهای آسمانی برای هدایت انسان، نشان دهنده تغییر پذیری اخلاق و رفتار انسانهاست در غیر این صورت ارسال رُسل و انزال کُتب امری بیهوده و لغو می‌بود.

وی با بیان اینکه انسانها قابل تغییر واینکه  رفتار انسان شخصی انسان را می سازد گفت: دیدی مثبت نسبت به افراد داشته باشیم چرا که سوءظن به افراد خیلی از انسانهای جامعه را از هستی ساقط می کند.

خطیب جمعه رابر بااشاره به اول ذى الحجه و گرامیداشت سالروز ازدواج امام على(ع) و حضرت فاطمه‏ ى زهرا(س) و روز ازدواج‏ گفت: اگر معیار و الگوهای ازدواج فرزندانمان را الگوهای آسمانی قرار دهیم آمار ازدواج افزایش و طلاق کاهش پیدا میکند.

وی عامل طلاق در جامعه را فاصله گرفتن از الگوهای آسمانی دانست وگفت : تشریفاتی شدن ازدواج ها کاملا غلط و بر اساس الگوهای آسمانی نیست وآمارتولید نسل مثل سابر کشورها آلمان واروپا کاهش می یابد .

خطیب جمعه رابر بااشاره به شیوه خواستگارى حضرت على(ع) از حضرت زهرا(س)گفت: پیامبر فرمود: «یا على ! پیش از تو کسانى از فاطمه خواستگارى کرده‏ اند و او در همه، اظهار کراهت کرده است. اما تو منتظر باش تا برگردم.» رسول ‏الله به اتاق حضرت زهرا رفت و فرمود: «فاطمه جان، على از تو خواستگارى مى‏کند. نظرت چیست.» فاطمه ساکت شد ولى روى برنگردانید و رسول خدا(ص) در چهره دختر خویش، نارضایتى احساس نکرد.

وی افزود: براى اجراى خطبه عقد، على(ع) به دستور پیامبر به مسجد رفت. هم‏چنین پیامبر(ص) به بلال دستور داد که مهاجر و انصار را در مسجد گردآورد. پس از مدت کوتاهى همگى در مسجد جمع شدند. پیامبر بر منبر مسجد نشست و در حضور شاهدان، خطبه عقد برترین بانوى اسلام را در مسجد مدینه جارى فرمود. سپس براى عروس و داماد دست به دعا برداشت و فرمود: «خداوند براى شما مبارک گرداند و اجتماعتان را پاینده بدارد.» این دعاى پیامبر از همان ابتدا به زندگى و حتى مراسم ازدواج آنان برکتى آسمانى بخشید چنان‏که نقل است چهار هزار نفر از ولیمه عروسى دختر پیامبر(ص) اطعام شدند.

خطیب جمعه رابر گفت: بهترین الگوهاى رفتارى در خانواده حضرت على(ع) و حضرت زهرا(س)است.

وی افزود: در امر ازدواج دختران و پسرانتان سخت گیری نکنید با شناخت و ازدواج آسان؛ افزایش تولید نسل و کاهش گناه در جامعه این الگوهای آسمانی را در جامعه ترویج دهید.

خطیب جمعه رابر با اشاره به روز یکشنبه ۲۱ مرداد ماه برابر با ۳۰ ذى القعده؛ضمن تسلیت شهادت امام نهم حضرت جوادالائمه(ع) گفت: امام جواد (علیه السلام)جوانترین امام در سن بیست‏ وپنج‏ سالگى براثر زهرى که به دستور معتصم عباسى، توسط ام‏الفضل همسر آن حضرت(دختر مأمون) به او خورانده شد مظلومانه و غریبانه در بغداد به شهادت رسید لازم است هیئت امنای مساجد، تکایا و روحانیون دراین شب؛ اقامه عزا داشته باشند

وی با تبریک فرارسیدن عید غدیر، عید اکبر گفت: اگر عید غدیر را از ما بستانند روزگارمان سیاه شده؛ باید به نحو احسن عید غدیر برگزار شود اگر در جایی کاستی صورت بگیرد نسبت به غدیرظلم کردید.

حجت الاسلام صادقی با تأکید بر اینکه نگذاریم غدیر به فراموشی سپرده شود عنوان کرد: اگر در آن زمان افرادی مثل شما بعد از رحلت پیامبر(ص) نگذاشته بودند سقیفه تشکیل شود حال وضعیت جهان اسلام به این بدبختی نبود .

وی با تأکید بر باشکوهتر برگزار شدن جشن ولایت نسبت به سالهای گذشته گفت: امسال جشن ولایت به کوری چشم دشمنان اسلام خصوصا و وهابیت و سعودی ها و شبهه افکنان با شکوهترین  در روز غدیر در همین مکان حسینیه جامع برگزار خواهد شد.

وی بر ضرورت زنده نگه داشتن غدیرتأکیدکرد: ما باید با حرکتمان مشتی بر دهان یاوه گویان و شبه افکنان بزنیم وی به برخی برنامه های جشن از جمله مسابقه کتاب خوانی کتاب شهابی در شب که خلاصه شبهای پیشاور است مناظرات عالم توانای شیعه با جمعی ازبزرگان اهل تسنن که در آخر اثبات ولایت امیرالمومنین (علیه اسلام) است .

خطیب جمعه رابربا توصیه به اینکه این کتاب را برای اینکه چرا محب امیرالمومنین (علیه السلام) هستید بخوانیدو با اشاره به برخی دیگر از برنامه ها اگفت: جهت ثبت نام در مسابقات مختلف دهه کرامت و ثبت نام اسامی علی به دفتر امام جمعه شهرستان مراجعه نمایید.

وی همچنین با اشاره به لزوم توجه به اطعام در روز غدیر گفت: طعام دادن؛ یکی از اعمال مستحبی روز عید غدیر که می توانید شما هم شریک باشید هر کس به اندازه وسع خودش با کمک های نقدی و غیر نقدی این ستاد مردمی را یاری نماید.

انتهای پیام/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری