کارشناس مسائل اقتصادی گفت: در شرایط کنونی که بخش عظیمی از نیروی کار کشور دانش آموختگان رشته های مختلف از دانشگاه ها هستند، ظهور این نیروهای تخصصی در اشتغال می تواند در تشکلات نوین یا استارت آپ‌ها رقم بخورد.

به گزارش راه آرمان، استارت آپ یکی از مشاغل جدیدی است که در کشور ما همانند سایر کشورها با هدف کارآفرینی و کسب درآمد راه اندازی شده است.

استارت آپ به معنی شرکت یا کسب ‌و کاری است که در نتیجه کارآفرینی ایجاد شده و دارای رشد سریعی می باشد.

این کسب و کار نوین در جهت تولید، راه ‌حلی نو آورانه و دوام‌ پذیر برای رفع یک نیاز در بازار شکل گرفته ‌است که در این حالت شرکت ‌ها مبتنی بر ایده ‌هایی ریسک‌ پذیر هستند، مدل کسب‌ و کار آن ها مشخص نیست و بازار هدف در حد فرضیه است.

شرکت ‌های نوپا می ‌توانند در هر حوزه ‌ای ایجاد شوند، استارت آپ‌ها اغلب به شرکت‌ هایی گفته می‌شود که در زمینه فناوری فعالیت می‌کنند.

عبدالمجید شیخی، کارشناس مسائل اقتصادی در گفتگو با خبرنگار راه آرمان اظهار داشت: بنگاه های نو تاسیس کار آفرین که اصطلاحا به آن ها استارت آپ گفته می شود در واقع در خلق علم و فناوری که مقدمه تولید و تجاری سازی فعالیت های اقتصادی هستند تاثیر به سزایی دارد.

وی عنوان کرد: راه حل خروج از بن بست وابستگی بسیاری از کالاها و خدمات خارجی به کارگیری بنگاه هایی است که خلاقیت در فرآیند تولید دارند.

این کارشناس مسائل اقتصادی با تاکید بر حمایت از کارآفرینان نوین و استارت آپ‌ها افزود: برای تولید کالا و خدمات باید با پشتیبانی از استارت آپ‌ها، آن ها را از مرحله ایده عبور داده تا این طرح ها به تولید محصول نهایی ختم شوند.

ظهور استعداد نیروهای تخصصی در دل استارت آپ‌های نوین

شیخی بیان داشت: در شرایط کنونی که بخش عظیمی از نیروی کار کشور دانش آموختگان رشته های مختلف از دانشگاه ها هستند، ظهور این نیروهای تخصصی در اشتغال می تواند در تشکلات نوین یا استارت آپ‌ها رقم بخورد.

وی تاکید کرد: استارت آپ‌ها امکان استفاده از افراد تحصیل کرده که سر منشا خلق اشتغال می باشند را برای آموزش نیروهای نیمه ماهر با دانش محدود فراهم می کند.

این کارشناس مسائل اقتصادی در خاتمه یادآور شد: استارت آپ‌های متشکل از افراد تحصیل کرده و نخبه می تواند جرقه ایجاد اشتغال در کشور باشد.

به گزارش راه آرمان: از آنجایی که در سراسر جهان و کشورهای پیشرو در زمینه فعالیت استارت آپ‌ها اقدامات گسترده ای انجام شده است متاسفانه در ایران استارت آپ‌ها بیشتر به شرکت های نوپای فعال در حوزه تکنولوژی یا فناوری اختصاص دارد در حالیکه آن ها این قابلیت را دارند که در هر حوزه ای راه اندازی شده و فعالیت کنند.

علیرغم سرعت رشد استارت آپ‌ها در کشور متاسفانه عموم مردم آشنایی چندانی با ماهیت این شرکت ها و عملکرد آنها ندارند.

استارت آپ‌ها با یکدیگر تعامل خوبی دارند، از یکدیگر خدمات می گیرند و به حفظ و نگهداری یکدیگر اهمیت می دهند اما کمتر پیش می آید که جهت آگاه سازی عمومی و جذب حداکثری اقشار جامعه تلاش کنند.

گسترش استارت آپ‌ها در حوزه های مختلف نه تنها در ایجاد اشتغال نقش بسیار مهمی دارد بلکه به رونق تولید با استفاده از تکنولوژی روز دنیا کمک کرده و گامی بلند در راستای بهبود شرایط اقتصادی کنونی بر می دارد.

انتهای پیام/ س

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری