×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

یک خانواده کار آفرین اناری زمینه اشتغال ۲۵ نفر را مهیا کرد

خانواده ای  کارآفرین در روستای صفائیه شهرستان انار با راه اندازی سه طرح ساده تولیدی برای ۲۵ نفر از همشهریان خود شغل و درآمد ایجاد کرده اند.

 

عصمت سادات حسینیان  در گفتگو با خبرنگار راه آرمان؛اظهار کرد: زمانی که رهبر انقلاب سال را به نام اقتصاد مقاومتی نامگذاری کردند با استفاده از رهنمود های این امام در زمینه اقتصاد مقاومتی و با همکاری و همیاری خانواده قدم به سمت فعالیت های اشتغالزایی گذاشتیم و در زمان شروع فعالیت با حمایت سپاه و حوزه خواهران ولایت و دریافت یک وام اقتصاد مقاومتی صد میلیون ریالی از سپاه شهرستان انار فعالیت را در حوزه کارگاه قالی بافی و شیرینی پزی آغاز کردیم.

وی در خصوص مشکلات پیش رو عنوان کرد: با رونق گرفتن کارگاه شیرینی پزی، مراحل قانونی نامگذاری برند طی شد و پس از دو سال با همان برند محصولات خود را تولید و توزیع می کردیم؛ اما متاسفانه سال گذشته جهت تمدید برند، مسئولان مربوطه عنوان کردند که مکان کارگاه تولیدی،مناسب نیست؛ در صورتی که کارگاه با نظارت همان مسئولان ساخته شده بود و حال امیدواریم مشکلات واحدهای تولیدی از سوی متولیان امر در اسرع وقت برطرف شود.

این بانوی کارآفرین اناری گفت : با وجود مشکلات پیش رو اما با استواری و مقاومت به فعالیت خود ادامه داده ایم و هم اکنون علاوه بر کارگاه شیرینی پزی یک کارگاه قالی بافی با چهار دستگاه در محل پایگاه مقاومت بسیج روستا دایر کرده ایم و فرزندم نیز از سال گذشته وارد عرصه پرورش شترمرغ در روستا شده است که توسط خانواده مدیریت می شود.

حسینیان ابراز کرد: تمامی مراحل کار در مسیری ناهموار و در شرایط سخت و به کمک خانواده و به امید رسیدن به هدف طی کرده ایم تا توانستم نیرو های بیشتری برای اشتغال زایی جذب کنیم؛ اوایل شروع کار در کارگاه قالی بافی و شیرینی پزی فقط با سه نفر شروع کردیم اما به الحمدالله در حال حاضر بیش از ۲۵ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در حال فعالیت هستند.

وی در پایان خطاب به جوانان جویای کار بیان کرد: جوانان با توجه به شعار سال به سمت اشتغال زایی در عرصه های مختلف بروند و قبل از هرکاری هدف خود را مشخص و هرگز ناامید نشوند.

انتهای پیام/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false