مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان گفت : یک ریال از وجوهات جمع‌آوری شده کمک‌های مردمی هزینه سیستم اداری کمیته امداد نمی‌شود و این کار شرعا، قانونا و عرفا هم جایز نیست.

به گزارش راه آرمان؛ یحیی صادقی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان پیش از ظهر امروز در نشست هم اندیشی و گفتمان سازی، ضمن تبریک اعیاد ماه ذیحجه اظهار داشت: کمیته امداد یک مجموعه بزرگی است با یک بار سنگین و اگر همدلی همه آحاد جامعه مخصوصا اصحاب رسانه نباشد شاید بسیار ی از توفیقات را کسب نمی کردیم.


وی گفت: گروه هدف این سازمان بالای ۱۰۲ هزار خانواده که ۶۷ درصد آن را خانم های سرپرست خانوار که دارای مشکل هستند و مناطق محروم در بر می گیرد.


مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان افزود: محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال کار بسیار دشوار ی است که نیاز به همفکری و همراهی شما رسانه ها دارد.

صادقی همچنین به معضل سیستم بروکراسی اشاره کرد و گفت : ما سعی کردیم بروکراسی را برداریم و ساده ترین روش را پیاده نماییم ولی با این همه قانون بالادستی وجود دارد که نمی توانیم از آن عدول نماییم.

وی تصریح کرد: ما به دنبال آسان کردن و حذف نمودن دست اندازها هستیم و در کل به دنبال اتفاقات خوبی در استان کرمان هستیم که آینده نزدیک به وقوع خواهد پیوست.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان در پاسخ به یکی از خبرنگاران در رابطه با حذف صندوق های کمیته در سطح شهر عنوان کرد: اخیرا سعی شده تا این صندوق ها از سطوح شهرها جمع آوری شده و به جای آن از طریق فضای مجازی پرداخت صورت گیرد.

صادقی بیان داشت: موجودی های صندوق همیشه به طور شفاف به اطلاع مردم رسیده و حتی یک ریال از آن صرف سیستم اداری نشده است و این کار نه شرعا و نه قانونا مجاز نیست.

وی در پاسخ به خبرنگار در رابطه با اینکه پنل های خورشیدی پس ازیکسال احتمال خرابی آن وجود دارد ، اذعان داشت: همان طور که قبلا هم متذکر شدیم این پنل ها دارای گارانتی ۱۵ ساله هستند و مردم از این بابت نگران نباشند.

مدیرکل کمیته امام خمینی (ره) استان کرمان افزود: این سازمان در حوزه فرهنگی کارهای بسیاری از جمله اعزام ۵۰۰ نفر به مشهد مقدس و عتبات عالیات نموده است.

صادقی با بیان اینکه ظرفیت های زیادی در کرمان وجود دارد، ادامه داد: یک هزار گلخانه ۱۰۰۰ متری در جنوب استان راه اندازی شده و در اختیار خانواده های تحت پوشش قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه ۱۳۴ مرکز نیکوکاری در شهر کرمان وجود دارد ، عنوان کرد: نیازمندان از طریق مساجد محل توسط خیرین شناسایی و کمک رسانی می شوند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)، درآمد پنج ماهه ابتدای سال جاری مراکز نیکوکاری را ۱۹۵ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت : تمامی وجوهات جمع آوری و ما بین نیازمندان توزیع شده است.

لازم به ذکر است در انتهای جلسه از خبرنگاران فعال عرصه رسانه تقدیر به عمل آمد.


انتهای پیام/ن

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری