رئیس حوزه قضائی شهرستان فاریاب از انهدام یک باند گسترده جعل اسکناس که به صورت گسترده در چندین استان کشور فعالیت داشته است خبر داد و گفت:در حال حاضر ۵متهم به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق انتشار گسترده اسکناس جعلی تحت قرار مناسب بازداشت شده اند.

به گزارش راه آرمان،علیرضا سالاری در تشریح جزئیات این خبر به خبرنگار ما گفت: پس از کسب گزارشی از سوی پلیس اطلاعات شهرستان فاریاب مبنی بر توزیع اسکناس های جعلی در سطح بازار،بلافاصله رسیدگی به موضوع در دستور کار سیستم قضائی قرار گرفت.

این مقام قضائی عنوان کرد:در همان ساعات اولیه ۲نفر از متهمان در شهرستان فاریاب دستگیر شدند و پس از انجام بازجویی های اولیه، عضو دیگر این باند در یکی از شهرستان های استان فارس بازداشت گردید.

سالاری خاطرنشان ساخت:پس از انجام تحقیقات اولیه مشخص گردید هسته اصلی این باند بزرگ جعل در یکی از استان های مرزی واقع در غرب کشور در حال فعالیت است که بلافاصله اکیپی از ماموران پلیس اطلاعات به استان کرمانشاه اعزام شدند.

وی افزود:با همکاری فرماندهی انتظامی کرمانشاه خانه تیمی اعضای این باند مورد شناسایی و ضربه قرار گرفت و در این عملیات سه نفر دیگر از اعضای این باند جعل به همراه مقادیر زیادی اسکناس جعلی کشف و ضبط شده است.

رئیس دادگاه عمومی شهرستان فاریاب بیان کرد:احدی از اعضای این باند در بازجویی های اولیه اقرار به جعل انواع مختلف کارت های شناسایی از قبیل کارت ملی و شناسنامه نموده است.

وی با اشاره به اینکه اعضای این باند کاملا به صورت حرفه ای و شبکه ای در سطح کشور عمل می کرده اند و هیچ ردپایی از خود بجا نمی گذاشته اند،گفت:به طور مثال عامل توزیع اسکناس در یک استان،هیچگاه عامل مرتبط با خود را به صورت حضوری مشاهده نکرده است.

این مقام قضائی تصریح کرد:تاکنون حساب های متعدد بانکی از اعضای این باند در استان های مختلف کشور از جمله استان البرز شناسایی شده است و با دستور قضائی تمامی این حساب ها مسدود شده است.

سالاری با اشاره به اینکه دستورات لازم قضائی جهت دستگیری سایر عوامل این باند صادر گردیده است،هشدار داد:دستگاه قضائی با افرادی که اقدام به اخلال در نظام اقتصادی کشور به هر شکی می نمایند برخورد قاطع و جدی خواهد داشت.

انتهای پیام/پ


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری