به گزارش راه آرمان؛ با توجه به اینکه از ماه های ذیقعده و ذیحجه به عنوان ماه های حج یاد می شود و همچنین اعزام حجاج به منظور انجام مناسک حج تمتع در این دو ماه صورت می گیرد؛ فلذا اول تا هفتم ماه ذیقعده عنوان هفته حج نامگذاری شده است.

کارگزاران حج پیش از آغاز هفته حج با مقام معظم رهبری دیدار داشتند؛ معظم له در این دیدار بر موارد متعددی تأکید داشتند؛ دو تن از نمایندگان مردم کرمان در  مجلس خبرگان رهبری ضمن تأکید بر منویات رهبر معظم انقلاب مواردی را درخصوص حج تمتع تأکید داشتند که مشروح گفتگوها را در گزارش زیر می خوانید:

علیمرادی: مسئولان جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری حج حقیقی تلاش کنند

حجت الاسلام و المسلمین امان الله علیمرادی در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با کارگزاران حج گفت: مسئله حج در احکام اسلام یک حکم استثنائی است و با نگاهی به آیات و روایات در این زمینه فهمیده می شود که حج ضامن حفظ اسلام، اتحاد امت اسلامی، حفظ هویت امت اسلامی و حفظ رابطه عبودیت بندگی با خدا است.

وی ادامه داد: احکام فریضه حج به گونه ای طراحی شده که قدرت این را دارد تا همه نیازمندی های جامعه اسلامی را در برابر جهان کفر و در  تمامی عرصه ها از بندگی خدا، حمد و ثنا خدا، ارتباط نزدیک با مبدأ هستی، امور اقتصادی، سیاسی امت اسلامی و رقابت امت اسلامی را تأمین کند.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: مناسک حج اگر آن گونه که پیامبران ابراهیم خلیل، موسی کلیم و پیامبر اکرم (ص) تعریف کرده اند، برگزار شود؛ جلوه تام توحید، نفی شرک، بت پرستی و طاغوت خواهد بود.

این مقام مسئول ابراز کرد: با رمل جمرات هر انس و جن غیر اسلامی،  هر مشرک و بدخواه امت اسلامی را طرد می کنیم؛ وقتی به شیاطین نه می گوییم این مسئله نفی شرک در اعتقادات و عمل شخصی و اجتماعی است.

حجت الاسلام و المسلمین علیمرادی با بیان اینکه امت اسلامی باید یک صدا و هماهنگ در مراسم جهانی و رسمی حج به تمامی مظاهر شرک نه بگویند، عنوان کرد: در این روزگار مظهر شرک اجتماعی حرف شنویی از طاغوت و مستکبران است.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: نظام سیاسی عربستان مأموریت فراهم آوردن حج حقیقی را به عهده دارد؛ این در حالی است که این دولت عملا سرسپرده و مطیع شیاطین و مستکبران است و این مسئله موجب می شود که آن حج حقیقی محقق نشود.

وی با اشاره به مطلب فوق تأکید کرد: با این شرایط وظیفه جمهوری اسلامی ایران و مسئولین مرتبط با امر حج این است که تمام سعی خود را به کار گیرند تا حج ابراهیمی به معنای واقعی محقق شود؛ چرا که این مسئله جنبه عبودیت، درونی و برونی دارد.

حجت الاسلام و المسلمین علیمرادی در پایان خاطر نشان کرد: به امید آنکه شر این مزدوران، نوکران و مستکبران کنده شود و امت اسلامی در سرزمین وحی برای انجام یک حج حقیقی و قرآنی حاضر شوند.

بهرامی خوشکار:ضرورت اتحاد امت اسلامی در اجتماع بزرگ حج/ پیام حج رهبری دشمنان اسلام را نا امید می کند

حجت الاسلام والمسلمین محمد بهرامی خوشکار نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با جمعی از کارگزاران حج گفت: دین مقدس اسلام دارای اصول و فروع می باشد؛ همچنان که نماز، زکات، خمس و جهاد از فروعات اسلام محسوب می شوند حج نیز از فروعات اسلام است.

وی ادامه داد: بر هر فرد مسلمانی که استطاعت و توان مالی داشته باشد واجب است که در طول عمر خود مناسک حج را در مکه به جا آورد و این حکم اسلامی جنبه عبادی، سیاسی و اجتماعی دارد؛ چرا که حاجیان علاوه بر آنکه با اعمال حج عبادت خداوند متعال را انجام می دهند و اعمال و رذائل اخلاقی خود را زیر پای می گذارند آموزش این مطلب را می بینند که همواره با مال و جان خود در قربانگاه خداوند آماده باشند و از اسارت و خودخواهی خارج گردند.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: در این کنگره بزرگ مسلمانان ضمن تبادل نظر با ملت های مسلمان دیگر از احوالات آنها با خبر شوند و متوجه شوند که همیشه باید در مقابل ستمگران اتحاد داشته باشند و برائت از کفار و مشرکین را همواره مد نظر داشته باشند.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی خوشکار ابراز کرد: این اجتماع بزرگ مشتمل بر حج ابراهیمی است که دیو و بت گناه و آلودگی را باید شکست و نمرود درونی خود را باید افسار زد و او را اسیر عقل خود نمود.

این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد:  جمهوری اسلامی ایران مفتخر است که در چهار دهه حج ابراهیمی را با تمام شرایط آن به جا آورده است؛ جانمایه این حج و اجتماع بزرگ پیام رهبری است که همچون آبی زلال و گوارا دل های مسلمین را جلا می دهد و کفار و دشمنان اسلام را نا امید می نماید.

انتهای پیام/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری