×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

راهیان نور بستری برای استخراج گنج دفاع مقدس است

به گزارش راه آرمان؛ سردار یعقوب سلیمانی دبیر قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج ظهر امروز در جلسه برنامه‌ریزی ستاد راهیان نور استان کرمان ضمن عرض تسلیت شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان ایشان و با بیان اینکه راهیان نور یک کار بزرگ و عملیات فرهنگی است، گفت: حیله دشمن تمام شدنی نیست و راهیان نور در خنثی کردن توطئه‌های فرهنگی دشمن بسیار موثر بوده است.

وی با تأکید بر اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت جامعه ما را به سرانجام مقصود می‌رساند، تصریح کرد: حضور باشکوه مردم در آئین تشییع پیکر مطهر شهدای مقاومت ریشه در وجود فرهنگ ایثار و شهادت مردم دارد.

دبیر قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج ادامه داد: دفاع مقدس امتداد مسیر و قیام عاشورا بود و راهیان نور بستری برای استخراج گنج دفاع مقدس است.

سردار سلیمانی اظهار کرد: روایت حماسه‌های دفاع مقدس و الگوها معرفی در راهیان نور صورت می گیرد، عنوان کرد: واقعه کربلا چند ساعت بود اما روایت زینب گونه باعث شد بعد از ۱۴۰۰ سال عاشورا و کربلا زنده بماند.

این مقام مسئول تأکید کرد: مسئله راهیان نور مورد تأکید مقام معظم رهبری است و از استان کرمان با توجه به وجود رزمندگان بزرگی همچون حاج قاسم انتظار بیشتری می‌رود.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از یادمان‌های دفاع مقدس در مناطق عملیاتی بازدید داشته اند، ابراز کرد: از استان کرمان بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ نفر به این مناطق اعزام شده اند  و گفتنی است در سال جاری نزدیک به ۱۰ هزار نفر دانشجو در راهیان نور شرکت کرده اند.

دبیر قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج افزود: مردم کرمان نشان دادند که اهل جهاد و شهادت هستند و این روحیه ارزشی خود را حفظ کردند و در تشییع باشکوه پیکر مطهر سپهبد شهید سلیمانی و همرزم ایشان این مهم را نشان دادند.

سردار سلیمانی در پایان خاطر نشان کرد: دنیا متحیر از عظمت دفاع مقدس است و تا دشمن وجود دارد دفاع همچنان باقی است؛ از پیشنهاد استاندار کرمان برای راه‌اندازی کاروان‌های اعزام به کرمان برای زیارت مزار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی استقبال می‌کنیم و آماده همکاری هستیم اما باید زیرساختهای لازم در استان کرمان فراهم شود.

انتهای پیام/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false